Itt találod az összes cikket a „Polgári repülés” témában!
A Wizz Air az első diszkont légitársaság, amely üzembe állítja az Airbus A321XLR-t. A London és Dzsidda közötti közvetlen járat 2025. március 31-én száll majd fel először.
Az olimpiai után a paralimpiai csapat is a Wizz Air repülőgépének fedélzetén érkezett haza Párizsból, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren hétfőn fél öt előtt nem sokkal landolt az aranygép, amely az olimpiai és paralimpia sportolók tiszteletére kapott egyedi fényezést.
Lezárult a két légitársasági csoport közötti tranzakció, amelynek értelmében a SAS átlépett a SkyTeam légiszövetségbe és összehangolta hálózatát az Air France-KLM Csoport kínálatával.
Még javában tart az idei utazási szezon, de a színfalak mögött már gőzerővel zajlik a jövő év tervezése a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Megérkezett a KLM amszterdami bázisára a holland királyi légitársaság első Airbus A321neo típusú repülőgépe. A keskenytörzsű, főként európai járatokat teljesítő repülőgép a legújabb technológiát képviseli, alacsonyabb fogyasztású és károsanyag-kibocsátású, mint az eddigi repülőgépek.
Az olimpikonok után, augusztus 28. és szeptember 8. között a paralimpikonoké lesz a főszerep Párizsban, ahol 39 magyar sportoló képviseli hazánkat 13 sportágban. Őket a Wizz Air menetrend szerinti járatával, a Team Hungary dizájnt viselő repülőgéppel repíti a francia fővárosba augusztus 25-én és 26-án, majd a játékok után vissza Budapestre.
A Wizz Air továbbra is üzemelteti járatait Dubajba és Abu Dhabiba, azonban a Közel-Keleten kialakult helyzetre való tekintettel, biztonsági okokból módosított útvonalon közlekedik.
Az airBaltic újabb, ezúttal 10 példányra szóló megrendelést adott le Airbus A220-300-as típusú repülőgépre. Ezzel az új, immáron negyedik vásárlással a légitársaság teljes rendelésállománya 90 példányra növekedett.
2024. augusztus 12-én, hétfőn délután, nem sokkal 16 óra előtt landolt a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a párizsi olimpiáról hazatérő aranygép, a magyar olimpiai küldöttség tagjaival a fedélzetén.
Az Emirates első, teljeskörűen átalakított Boeing 777-es gépe már négy nappal az első tervezett útja előtt szolgálatba állt. A 37 napig tartó felújításon szakemberek százai dolgoztak, többek között a legújabb, prémium felszereltségű kabinokon, hogy az utasok a Genfbe tartó járaton már élvezhessék a Business Class személyes minibárját vagy a Prémium Turistaosztály minden eddiginél kényelmesebb bőrüléseit.
A mindenkori júniusi rekordot megdöntve az év hatodik hónapjában több mint 1,5 millió utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Ezzel az első félév teljes forgalma elérte a 7,9 milliót, közel 7%-kal túlszárnyalva a járvány előtti rekordév, 2019 első félévét.
Az Emirates nagyszabású flottabővítésével párhuzamosan 5000 új légiutas-kísérő felvételét tervezi 2024-ben. A globális toborzás Magyarországot is érinti, augusztusban Budapesten tart nyílt napot a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága.
A holland királyi légitársaság és a ZeroAvia együttműködési megállapodást kötött, amelynek célja, hogy a gyártó ZA2000-es hibrid hajtóművével emissziómentes tesztrepüléseket hajtsanak végre folyékony hidrogén felhasználásával.
A környezetre gyakorolt káros hatások minimalizálása érdekében a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága olyan belső protokollt vezetett be, amellyel pilótái is csökkenthetik az üzemanyag-fogyasztást és ezáltal a CO2-kibocsátást.
Újabb repülőgépekre adott le megrendelést a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága, amellyel cargo részlegének flottája jövőre 17 példányosra bővül. Az új Boeing 777F gépek csatlakozásával az Emirates SkyCargo 30 százalékkal növeli főfedélzeti rakománykapacitását, hosszú távú megoldást kínálva a keresletnövekedésre.
Elegánsak, kiemelkedően figyelmesek, munkájukat pedig mindig a legmagasabb szinten végzik. Az Emirates légiutas-kísérőiről sok mindent lehet tudni, de arról, hogy pontosan mit is tanulnak a dubaji központban, eddig csak keveset lehetett hallani.
Szorosabbra fűzi kereskedelmi együttműködését az Air France-KLM Csoport és a SAS: a három légitársaság codeshare és interline megállapodást köt, amelynek értelmében szeptember 1-jétől több tucat új célállomás válik elérhetővé mindhárom légitársaság számára.
2024. július 11-én, csütörtök este, várhatóan egy hétre technikai okok miatt bezárt a Debreceni Nemzetközi Repülőtér, a légikikötőtől a Budapest Airport veszi át a járatok és utasok kezelését.
Az elmúlt napokban jelentős mennyiségű járatkéséssel és -törléssel kellett számolnia a légi utasoknak Európa-szerte, így Budapesten is.
Június utolsó hetében két új kínai járatot köszöntöttek a budapesti repülőtéren: elindult a közvetlen Kanton-Budapest és Hszian-Budapest légijárat.
2024. június 6-tól Francois Berisot tölti be a Budapest Airport Zrt. vezérigazgatói posztját. A szakember több mint két évtizedes nemzetközi aviatikai szakmai tapasztalattal rendelkezik, az elmúlt 5 évben a VINCI Airports-hoz tartozó belgrádi Nikola Tesla Repülőtér vezérigazgatója volt.
Az esős tavasz után végre itt a nyár, vele együtt a vakáció és a várva várt nyaralások időszaka is. Ha külföldi kikapcsolódásra vágyunk, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről 130 városba juthatunk el átszállás nélkül.
Rendkívüli intézkedésekkel készül az olimpia miatt megnövekedett utas- és csomagforgalomra az Air France. A légitársaság több ezer fővel növelte dolgozói létszámát, minden üzemképes repülőgépét menetrendbe állítja és megerősíti poggyászkezelő részlegét.
A legnagyobb nemzetközi légitársaság újabb jelentős lépést tett a légi közlekedés károsanyag-kibocsátásának csökkentéséért. Az Emirates több más járatához hasonlóan, már a Szingapúrból induló repülőgépeit is környezetkímélőbb üzemanyaggal üzemelteti.
Bejárták a repülős felületeket azok a felvételek, melyek az OS434-es járatot teljesítő, viharba került, Austrian Airlines A320-as repülőgépről készültek 2024. június 9-én.
Az Emirates új járataival szeptembertől a világ negyedik legnagyobb szigetére is eljuthatunk. A légitársaság a Seychelle-szigeteken keresztül repül Madagaszkárra, így kényelmes és zökkenőmentes utazást biztosít azok számára is, akik két egzotikus nyaralást terveznek.
Minden nap több mint ezer Air France-járat indul el fedélzetén több mint 100 ezer utassal, ez pedig hatalmas mennyiségű adatot generál.
Az elmúlt másfél év a Budapest Airport és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér történetének legsikeresebb időszaka volt.
A Budapest Airport felelős gazdálkodásának és a társaság koronavírus-járványból való kilábalásáért tett intenzív erőfeszítéseinek köszönhetően a repülőtér-üzemeltető a COVID utáni második nyereséges évét zárta tavaly.
Az Emirates csatlakozott a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) Turbulence Aware programjához, és a légitársaság elsőként integrálja az IATA platformját a Lufthansa Systems mobil navigációs alkalmazásába, a Lido mPilot legújabb verziójába.
Az október végén életbe lépő téli menetrendi időszaktól 5 új útvonal és 3 új célállomás is elérhetővé válik a francia légitársaság kínálatában. Emellett az észak-amerikai kínálat is bővül.
A Budapest Airport 2019 tavaszán nagyszabású fejlesztéssorozatot kezdett el, és az elmúlt 5 év alatt a repülőtér-fejlesztések értéke a 130 milliárd forintot is meghaladta.
Az Emirates Group minden idők legjobb pénzügyi teljesítményéről számolt be a ma közzétett éves pénzügyi jelentésében: a cégcsoport rekordot jelentő, 5,1 milliárd dolláros nyereséget ért el, amely 71%-kal több, mint tavaly.
A légiközlekedés történetének eddigi legnagyobb repülőgép-felújítási programjának keretében, az Emirates további 71 A380-as és B777-es óriásgépének utastere újul meg.
Szeptember közepétől áll forgalomba az Emirates első A350-900-as gépe, amelyet 32 Business, 21 Premium turista és 259 turista osztályú üléssel szereltek fel. A légitársaság új típusú gépeivel – amelyből összesen 65 darabot rendeltek - elsőként közel-keleti úti célokra repül, de még idén ősszel megjelennek több ázsiai és európai útvonalon is.
A holland királyi légitársaság új öltözködési szabályt vezet be, amelynek értelmében május 6-tól a hajózó személyzet az egyenruhához tornacipőt is hordhat, sőt, készített is egy saját verziót.
A DSV egy hazánkban innovációnak számító, korábban még sosem alkalmazott átvilágítási szolgáltatás elindításával új export légiszállítási lehetőségeknek nyit kaput.
Márciusban 1 296 509 utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, 21,7%-kal több, mint a tavalyi év azonos időszakában, és 10,5%-kal több, mint 2019 márciusában. Ezzel a Budapest Airport több, mint 3,4 millió utas kezelésével zárta az első negyedévet, 10,2%-kal túlszárnyalva a járvány előtti rekordévet.
Mint ahogy arról közösségi oldalunkon már beszámoltunk, 2024. április 16-án kedden, rövid időn belül nagy mennyiségű csapadék zúdult Dubajra, beleértve a Nemzetközi Repülőterüket is, jelentős fennakadásokat okozva az érkező és induló járatoknál.
A magyar főváros légikikötője ismét elnyerte a Skytrax „Kelet-Európa legjobb repülőtere” címét a World Airport Awards díjátadón. Az idei már zsinórban a tizenegyedik alkalom, amikor a Budapest Airport az utasok visszajelzése alapján kiérdemelte a rangos elismerést.
Június 27-től a China Southern Airlines heti négyszer közlekedő járatot indít Kantonba, ezzel idén nyártól már heti 17 járat érhető el Kína és Budapest között.
Az Emirates idén 2 millió gallon fenntartható repülőgép-üzemanyag keveréket (SAF) használ majd az amszterdami Schiphol repülőtérre közlekedő járatainak üzemeltetése során.
2024. március 7-én rendezték meg a Budapest Airport Éves Díjátadó Gáláját, amely idén – tükrözve a repülőtéri közösség és a partnerek összehangolt munkájának fontosságát – a „szimfónia” tematikára épült.
A holland királyi légitársaság a nyári menetrendi időszakban 7 százalékkal több ülőhelyet biztosít az elmúlt év azonos időszakához képest, így a felkínált kapacitás minimálisan marad csak el az eddigi rekordot jelentő 2019-es szinthez képest.
Május elsejétől az Emirates újra naponta közlekedik Kambodzsa fővárosa, Phnom Penh és Dubaj között, erősítve a két régió kereskedelmi és turisztikai kapcsolatait.
Az Air France-KLM Csoport csütörtökön nyilvánosságra hozta a december 31-én zárult pénzügyi évének gazdálkodási adatait.
A járvány óta először ismét egymillió fölé ugrott az általában kevésbé forgalmas hónapnak számító január utasforgalma; 2024 első hónapjában 1 100 451 utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Közzétette 2023-as pénzügyi jelentését az Airbus, amely szerint a toulouse-i székhelyű repülőgépgyártó az elmúlt évben 735 repülőgépet adott át az ügyfeleknek, a vállalatcsoport árbevétele 65,4 milliárd euró volt, 11 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
Az Emirates nagyszabású flottabővítésével párhuzamosan 5000 új légiutas-kísérő felvételét tervezi 2024-ben. A globális toborzás Magyarországot is érinti, februárban Budapesten és Pécsett is nyílt napokat tart a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága.
Az elmúlt héten jelentették be hivatalosan, hogy sok év kihagyás után ismét közvetlen menetrendszerinti járatok indulnak a Pécs-Pogány Repülőtérről. A München, Málta és Korfu járatok legfrissebb információi már elérhetők!
A legújabb technológiát is beveti a KLM annak érdekében, hogy csökkentse a járatkiszolgálási folyamatban keletkező ételhulladék mennyiségét.
Az Emirates júniustól már A380-as gépekkel is repül Oszakába. A járatok a megnövelt ülőhely-kapacitás mellett, szélesebb választási lehetőséget és nagyobb kényelmet is jelentenek az utasok számára, mivel a repülőgépeken elérhető a légitársaság új Prémium Turistaosztálya.
Rekordmennyiségű poggyászt kezelt idén télen az Emirates. Azt viszont csak kevesen tudják, hogy pontosan mi is történik a repülőtéren feladott poggyászokkal; milyen ellenőrzési pontokon haladnak át, kik és milyen technológiával kezelik őket, miként kerülnek a gép rakterébe, és mi okozhatja, ha a csomagok késve érkeznek meg.
Annak ellenére, hogy számtalan kihívást tartogatott a Budapest Airport számára, 2023 mégis az egyik legsikeresebb év volt a repülőtér történetében. Tavaly az utasforgalom túlszárnyalta az előzetes várakozásokat, 14,7 millió utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ami a járvány előtti utasforgalom 91%-ának visszaépülését jelenti.
Az Emirates idei szélestörzsű flottabővítése kiváló lehetőséget teremt azok számára, akik nem csupán átvitt értelemben szeretnének a fellegek közt járni, hiszen a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága 2024-ben többezer légiutas-kísérő felvételét tervezi, többek között Magyarországról is.
Az Air France-KLM megerősíti elkötelezettségét a légiközlekedés szén-dioxid-mentessé tétele mellett, ezt tükrözi, hogy a légitársasági csoport használta fel tavaly a legtöbb fenntartható forrásból származó kerozint (SAF), 80 ezer tonnát.
A március végén életbe lépő nyári menetrendi időszakban Narvik, Kalamáta és Verona is elérhetővé válik, emellett több, téli szezonális járat az év második felében is közlekedik majd.
2024. január 2-án, helyi idő szerint 18 óra körül szállt le Tokió Haneda nemzetközi repülőterén a Japan Airlines A350-900 típusú utasszállító repülőgépe. A leszállást követően az Airbus összeütközött a Japán Parti Őrség Dash-8-as gépével, a felvételek azóta bejárták a netet.
A korábban bejelentett 95 darab új Boeing és 15 darab új Airbus repülőgép beszerzésével az Emirates légiflottája 310 szélestörzsű repülőgéppel bővül az elkövetkező években. A flotta kiszolgálására új, hipermodern műszaki bázist is épít a légitársaság.
Az Emirates jelentős lépést tett a fenntartható repülőgép-üzemanyagok (SAF) kutatása, gyártása és felhasználása tekintetében, mivel a világon először tesztelt élesben 100 százalékban SAF-fal működő hajtóművet Airbus A380-as óriásgépen.
Az Emirates csatlakozik az Egyesült Arab Emírségekben működő, megújuló és fejlett repülőgép-üzemanyagokkal foglalkozó kutatási konzorciumhoz. Az Air-CRAFT kezdeményezés révén szélesebb körben kezdhetik el használni a környezetkímélőbb üzemanyagot.
A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága tovább bővíti flottáját. A Dubai Airshow-n bejelentette, hogy 90 darab újgenerációs Boeing 777-8 és 777-9 típusú repülőgépre és 202 darab GE9X sugárhajtóműre adott megrendelést az amerikai gyártónak.
Az Air France különleges helyszínen, a Szépművészeti Múzeumban ünnepelte partnereivel közösen az egyedülálló évfordulót.
Az Emirates Group történetének eddigi legjobb féléves pénzügyi eredményét tette közzé. A cégcsoport 2023-24-es féléves nettó nyeresége 2,7 milliárd dollár, ami 138 százalékkal szárnyalja túl még a tavalyi 1,2 milliárd dolláros féléves rekordnyereséget is.
Az óraátállítással érvénybe lépett az Air France és a KLM téli menetrendje. Ebben az időszakban az amerikai mellett a kínai és japán járatok kapacitása is jelentősen emelkedik. Budapestre az Air France átlagosan 17, a KLM pedig 28 járatot üzemeltet ebben az időszakban.
A kiemelkedő utasforgalmú nyári hónapok után a szeptember is forgalmas volt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: 1 366 005 utas fordult meg a légikikötőben, 15,2%-kal több, mint a tavalyi év azonos időszakában.
Az Emirates a légiközlekedés fenntarthatóvá tételére törekszik, ami nem csupán a fedélzeti megoldásaiban – például a zárt körforgású újrahasznosításban vagy a felelős fogyasztásban -, hanem a repülőgépeinek karbantartása és üzemeltetése során is érvényesül.
Szeptemberben rendezték meg a Budapest Airport éves jótékonysági futóversenyét, a Runway Runt.
A SAS AB igazgatóságának döntése értelmében az Air France-KLM Csoport részesedést szerez a skandináv légicégben, emellett a légitársaságok kereskedelmi együttműködést is kötnek, ha a SAS kilép jelenlegi légiszövetségéből, a Star Alliance-ből.
Argentína véglegesítette azt a megállapodást, melynek értelmében négy P-3 Orion típusú tengerészeti járőr repülőgépet vásárol a Norvég Királyi Légierőtől, teljesítve az Argentin Haditengerészet még 2015-ben benyújtott kérését.
A szélestörzsű flotta megújításának felgyorsítása érdekében a korábban leadott megrendelést kiegészítve újabb 50 darab Airbus A350-es repülőgépet rendel az Air France-KLM Csoport. A francia-holland vállalat fogja a legtöbb A350-est üzemeltetni a világon az évtized végére.
A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága az utazási kereslet növekedése és szélestörzsű flottájának bővítése miatt tapasztalt pilótákat toboroz Magyarországról is.
Sri Lanka a magyar utasok körében is népszerű úti cél, így sokakat érinthet, hogy az Emirates és a SriLankan Airlines interline megállapodást kötött.
Az Emirates az ausztráliai Sydneybe közlekedő járatait kizárólag Airbus A380-as repülőgépekkel fogja üzemeltetni. A légitársaság a 2023. november 4-től indítja harmadik, naponta közlekedő járatát, és ezzel hetente 2000 plusz ülőhelyet tud biztosítani a kontinens legnagyobb városába.
Jelentősen kibővíti már meglévő codeshare és interline megállapodását az Air France-KLM Csoport és az Etihad Airways: a két vállalat szándéknyilatkozatot írt alá arról, hogy még több járatot vonnak be, valamint a törzsutasprogramok, és a karbantartás területén is együttműködnek.
Szeptember 2-án, szombaton rendezték meg a Budapest Airport jótékonysági futóversenyét, a Runway Runt, amelyen idén 1060 futó állt rajthoz. Az immár tizenegy éves sportesemény a tavalyi nagy sikerre való tekintettel ismét a lemenő nap fényénél zajlott, és a hagyományokhoz híven idén is nemes célt szolgált.
„Földöntúli” meglepetés vár az Emirates utasaira. Azok, akik szeptember 1-jén éppen 10 kilométeres magasságban repülnek a légitársaság valamelyik repülőgépén, élő interjút nézhetnek meg az Emirates fedélzeti szórakoztató rendszerének csatornáján egy 400 kilométeres magasságban repülő „utassal”, egy űrhajóssal.
A tavaly június-augusztusi időszakhoz képest 4 millióval többen választották az Emirates járatait, ami közel 50 százalékos forgalomnövekedést jelent. A légitársaság nyárzáró adatai alapján Dubaj - mint közel-keleti utazási célpont - továbbra is őrzi népszerűségét.
Az A380-as utasszállító repülőgépek kapcsán szerencsére ritkán számolhatunk be balesetekről, 2023. augusztus 18-án azonban az Emirates Nizzába tartó példánya leszállás közben rongálódott meg.
Július nem csak zsinórban az ötödik hónap volt, amikor a repülőtér forgalma meghaladta az egymillió főt, hanem a hetedik hónapban a másfél millió utashoz is közel voltunk.
A légitársaság egyik védjegyévé vált, számtalan indirekt utalást rejtő elegáns ruhákat már 20 ezer utaskísérő viseli, az Emirates azonban nem áll meg az álomhatárt átlépő létszámot követően sem, világszerte toboroz légiutas-kísérőket, a közeljövőben Magyarországon is.
Az egy évvel ezelőtti bevezetés óta több mint 160 ezer utas váltott jegyet az Emirates Prémium Turistaosztályára. A szolgáltatás jelenleg 11 útvonalon érhető el, de a jelentős kereslet miatt év végére már 13 városra bővül a lista.
Minden szempontból erős volt 2023 elő féléve a Budapest Airportnál: 2023-ban a június már zsinórban a negyedik hónap volt, amikor a repülőtér forgalma meghaladta az egymillió főt, január és június között pedig összesen 6 683 524 utast kezeltek a repülőtéren, 26,6 százalékkal többet, mint 2022. azonos időszakában, és többet, mint 2021-ben egész évben.
A francia légitársaság lesz a hivatalos légitársasági partnere a 2024. július 24 és augusztus 11. között Párizsban megrendezendő nyári olimpiai, majd augusztus 28-tól szeptember 8-ig tartó paralimpiai játékoknak. Az Air France már megkezdte a felkészülést a jövő évi rendezvényre.
Három év alatt harmadik Simnest Airbus A320 FNPT II APS MCC szimulátorát szerezte be az A32 Simulator Center. Csakúgy, mint a korábbi kettőn, az új eszközön is a Simnest Pilot Academy tart majd oktatásokat. Az új szimulátoron, amely már a hatósági tanúsítást is megszerezte, a Wizz Air növendékeinek fognak APS MCC tréningeket tartani.
Az október végén életbe lépő téli menetrendi időszaktól tovább bővíti észak-amerikai kínálatát az Air France és új légikikötő, az észak-karolinai Raleigh-Durham is felkerül a francia légitársaság kínálatába.
Hamarosan családok ezrei indulnak el a megérdemelt nyári vakációra. Az Emirates felkészült a gyermekekkel utazók fogadására a fedélzeten és a földön egyaránt. A légitársaság most összegyűjtötte a szolgáltatásait, amelyek segítik a szülőket az utazás során.
A holland királyi légitársaság bemutatta új World Business Class kabintermékét, amely a Boeing 777-esek fedélzetén fokozatosan válik elérhetővé. A suite kialakítású ülések a különböző innovációknak köszönhetően 10-15 százalékkal könnyebbek, így ezzel is csökkenthető járatok környezeti lábnyoma.
A közelmúltban megtartott Skytrax World Airline Award díjátadón a francia légitársaság több díjat is nyert, valamint a tavalyihoz képest a globális ranglétrán egy pozíciót javítva a hetedik helyen végzett.
A nyíregyházi pilótaképző központ, a Tréner Kft. egy FNPT II MCC szimulátort rendelt májusban a szintén magyar tulajdonú Simnest Aviation-től. Az újonnan beszerzett, Airbus A320 típusú repülőgépen alapuló eszközön a Wizz Air Pilot Academy kadétjait fogják oktatni.
A Boeing 777-200ER típusok kabinfelújítása után újabb szélestörzsű repülőgép várja júliustól az eddiginél is nagyobb kényelemmel az utasokat. Az Airbus A350-900-asok fedélzetén suite kialakítású üzleti osztály, valamint kiváló minőségű szövetek, burkolatok és alapanyagok szolgálják a minél kényelmesebb repülést.
Az utazási kereslet növekedése és hálózatának bővítése miatt most további jelentkezőket vár Magyarországról is az Emirates.
Az utazás mindig élményekkel teli kaland, amikor végre kiszakadhatunk a mindennapok rutinjából és átadhatjuk magunkat a felfedezés örömének. A Budapest Airport számára épp ezért fontos, hogy a repülőtéri folyamatok mindenki számára stresszmentesek legyenek.
Két év rekordveszteség után újra nyereséges évet zárt tavaly a Budapest Airport, így a vállalatnak sikerült a koronavírus-járvány ideje alatt felhalmozott súlyos veszteségből némileg lefaragnia.
Az Emirates légitársaság újabb digitális szolgáltatást vezet be, hogy még kényelmesebbé tegye az utazást. A Dubajból induló utasok többsége május 15-től a papíralapú változat helyett mobil beszállókártyával utazhat, amellyel gyorsabbá és egyszerűbbé válik a biztonsági ellenőrzés és a beszállás.
A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága 2023. május 10-én Budapesten, 12-én pedig Pécsen keres magyar munkatársakat multinacionális légiutas-kísérő csapatába. És hogy mit kap, aki bekerül?
Optimista a globális légiáru szállítási piac jövőjét illetően az Emirates SkyCargo, amely két, lízingelt Boeing 747-400F repülőgéppel bővítette teherszállító flottáját.
Együttműködési megállapodást kötött a Delfti Műszaki Egyetem hallgatói csoportjával a KLM, az AeroDelft elnevezésű csapat és a holland királyi légitársaság kétüléses, hidrogén meghajtású repülőgépet tervez az egyetem Phoenix projektje keretén belül. A szűzrepülésre várhatóan 2025-ben kerül sor.
Az Emirates és az Etihad ma történelmi jelentőségű partnerségi megállapodást írt alá. Ez az első megállapodás a két egyesült arab emírségekbeli légitársaság között.
Európa legjobb légikikötőivel került egy kategóriába a magyarok repülőtere: a Skytrax nemzetközi légiközlekedési kutatási szervezet idén márciusban háromnapos audit keretében, ötszáz szempont figyelembevételével vizsgálta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér szolgáltatásainak színvonalát, és a korábbi háromról négycsillagosra emelte a repülőtér minősítését.
Az Emirates négy rangos díjat kapott a Business Traveller Middle East Awards 2023 gálán, többek között a legjobb légitársaságnak járó elismerést is, amelyet tizedik, egymást követő alkalommal nyert el.
Az Emirates pilóták 40 százaléka már több mint tíz éve dolgozik a légitársaságnál. A pilóták világnapján ízelítőt adunk abból, hogyan válhat valaki a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságának pilótájává, és milyen élet vár rá.
Nyugat-Kína vezető légitársasága, a Sichuan Airlines cargo járatot indított a kínai Szecsuan-tartománybeli Csengdu-Suangliu Nemzetközi Repülőtér és a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között.
Május 1-jétől Kam Jandu veszi át a Budapest Airport Zrt. vezérigazgatói posztját a Kanadába távozó jelenlegi vezérigazgatótól, Chris Dinsdale-től. Kam Jandu 2009-ben csatlakozott a vállalathoz; az elmúlt 14 évben – egyéves megszakítással – szaktudásával folyamatosan támogatta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér fejlődését.
Különleges megbízatást teljesített az Air France egyik repülőgépe: az ókori Egyiptom egyik legjelentősebb uralkodója, II. Ramszesz fáraó szarkofágját szállította Párizsba egy kiállításra.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér megszerezte a nemzetközi WELL Health-Safety Rating minősítést. A minősítés igazolja, hogy a repülőtér-üzemeltető minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy az utasok és a személyzet biztonságát és egészségét garantálni tudja.
Az Emirates és a United elindította codeshare járatait, így a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságának ügyfelei az amerikai úti célok szélesebb körét érhetik el kényelmesen.
A holland királyi légitársaság a nyári menetrendben tovább növeli ázsiai járatainak számát, 96 interkontinentális és 69 európai célállomás lesz elérhető az október végéig tartó időszakban. Budapestre a legtöbb napon öt járat közlekedik majd.
Az 1985-ben indult légitársaság most harmadszor változtat arculatán. A jelenlegi festések 1999 óta láthatóak a világ legnagyobb légitársaságának óriásgépein, és az egyik legismertebb márkajelzéssé váltak ez alatt az idő alatt. A mostani arculatfrissítés a gépek függőleges vezérsíkját és a szárnyakat érinti.
További részleteket közölt az Air France az idei nyári menetrendjéről: 89 ország 191 célállomása lesz elérhető a március végi menetrendváltástól. Több, a járvány miatt korábban felfüggesztett kínai útvonal válik ismét elérhetővé, a kapacitások elérik a 2019-es szintet.
Nem áll meg a díjeső a Budapest Airportnál; a légikikötő egymás után tizedszerre is elnyerte a „Kelet-Európa legjobb repülőtere” címet a márciusi World Airport Awards díjátadón.
Június 1-től heti hétre növeli járatai számát Budapest és Dubaj között az Emirates. Emellett számos, a magyar utazók körében is népszerű útvonalon bővít a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága, és újabb desztinációkon állnak forgalomba az A380-as óriásgépek.
Március 13-án napi két járattal tért vissza a budapesti menetrendbe az Air Serbia Budapest-Belgrád járata. A légitársaság jóvoltából 1 óra 5 perc alatt érhető el a szerb főváros.
Chris Dinsdale, a Budapest Airport vezérigazgatója július végén távozik a vállalat éléről. Augusztustól a Calgary Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Calgary Airport Authority elnök-vezérigazgatói posztját tölti majd be Kanadában.
Az utasok véleménye alapján a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér lett a legjobb európai légikikötő a 15-25 milliós utasforgalmat bonyolító repülőterek között, jelentette be a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa (Airports Council International, ACI).
Március 2-án tartotta a Budapest Airport nagyszabású éves gálaestjét, amelynek keretében átadta egyebek mellett a legkiemelkedőbb kereskedelmi, légitársasági, környezetvédelmi, cargo és média partnereinek járó elismeréseket.
Három évre elosztva mintegy 1,2 milliárd forint összegben, minden idők legnagyobb és legtöbb zajcsökkentő megoldást nyújtó lakossági zajvédelmi programját indította el tavaly szeptemberben a Budapest Airport Szomszédjaiért Alapítvány, a Budapest Airport támogatásával.
Az Air France-KLM Csoport nyilvánosságra hozta a 2022-es pénzügyi év eredményeit. E szerint a vállalatcsoport a december 31-ével végződött pénzügyi évet 26,3 milliárd euró árbevétellel zárta, amely 84 százalékkal több az egy évvel korábbihoz képest.
Az Emirates megkezdte új, korszerű pilótaképző központjának építését, amelyben az új Airbus A350-es és Boeing 777X típusok szimulátorai (FFS) is helyet kapnak majd.
Rendkívül nagy kihívást jelentő, ám mégis nagyon sikeres évet zárt 2022-ben a Budapest Airport. A vállalat visszaépítette a COVID előtti utasforgalom 75%-át, teljesen új célállomásokat adott hozzá a menetrendhez és regionális vezetővé vált a minőség terén, miközben a légiáru mennyisége soha korábban nem látott rekordokat döntött.
Történelmi bemutató repülést végzett az Emirates egy Boeing 777-300ER repülőgéppel, amelynek egyik hajtóműve 100 százalékban fenntartható üzemanyagot használt.
Folytatja a szélestörzsű flotta megújítását az Air France-KLM Csoport, a francia-holland vállalat négy áruszállító A350F és három személyszállító A350-900-as vételéről egyezett meg az Airbus-szal.
A múlt héten bejelentett ázsiai járatbővítés után az Emirates a Sydney-be és Melbourne-be közlekedő járatainak számát is növeli, valamint Sydney-n keresztül az új-zélandi Christchurchbe is újraindítja járatait.
Január 20-án szállt fel az első olyan Boeing 777-300ER, amelyen már az Air France megújult kabinterméke érhető el az utasok számára. A Fontainebleau névre keresztelt repülőgép Párizs-Charles de Gaulle Nemzetközi Repülőtérről New Yorkba repült.
A földi tesztelést napokon belül követi a 100 százalékban fenntartható üzemanyagot használó repülőgép tesztrepülése.
Miután Kína ismét megnyitotta határait és enyhítette a koronavírussal kapcsolatos beutazási korlátozásait, az Emirates a közelgő Holdújév előtt, az élénkülő utazási igényekre reagálva növeli járatainak számát Ázsia több részén.
Január elején állt szolgálatba az Emirates első olyan A380-as óriásgépe, amit a légitársaság 2 milliárd dolláros retrofit-programjának keretében teljesen felújított. A munkálatokról egy timelapse videó is készült, amely bepillantást enged a kulisszatitkokba és bemutatja az Emirates gépek pazar új belsőjét.
A legfrissebb nemzetközi kutatások szerint a légiközlekedésben 2025-re 34 000 pilóta fog hiányozni, ami a szabadságolások és nyugdíjazások hatására akár 50 000-re is nőhet.
A repülésbiztonság fenntartását szem előtt tartva, valamint az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) szabályozásaival összhangban szeptemberben nagyszabású gurulóút- és futópálya-felújítási munkák kezdődtek a repülőtéren, amelynek első üteme a terveknek megfelelően december elején lezárult.
A DANOVA-projekt zárásával a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér első európai légikikötőként biztosít független beltéri navigációs applikációt vak és gyengénlátó utasok számára.
Az Air France-KLM Csoport a francia TotalEnergies vállalattal állapodott meg 800 ezer tonna fenntartható forrásból származó kerozin (SAF) vásárlásáról, az első szállítmány jövőre érkezhet meg.
2022. december 6. is egy olyan dátum, ami kihagyhatatlan lesz a Boeing 747-es történetéből: a gyártó everetti üzeméből kigördült az utolsó legyártott példány, lezárva ezzel egy több mint 5 évtizedes, példaértékű korszakot.
Nyilvánosságra hozta első új, 2023-as nyári célállomásait az Air France, az április-októberi időszakban elsősorban Kelet-Afrikába indulnak új járatok.
Ahogy egyre inkább magunk mögött hagyjuk a nyarat, úgy csökken szépen lassan az utasforgalom a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Ugyan továbbra is egymillió felett volt októberben a havi utasszám, a 2019-hez mért forgalom a nyári 80-82%-ról 79%-ra mérséklődött.
Idén novemberben lesz öt éve, hogy az Emirates és a flydubai elindította nagyszabású partneri együttműködését, egyesítve erőiket, hogy páratlan utazási lehetőségeket kínálhassanak a világ bármely pontjára.
Az Emirates, a világ legnagyobb Airbus A380-as és Boeing 777-es üzemeltetője, az óriásgép-pilóták új generációját képezi ki. Bártfai Krisztián, az egykori magyar olimpikon pilóta segítségével összegyűjtöttük, miért is igazi álommunka a világ legnagyobb légitársaságának csapatában lenni!
A holland királyi légitársaság és regionális leányvállalata, a KLM Cityhopper ismét elnyerte az utaselégedettséget vizsgáló APEX szervezet World Class minősítését, amellyel a biztonságért, utasélményért és fenntarthatóságért tett lépéseket ismerték el.
Az Emirates 5 új Boeing 777-200LR típusú teherszállító repülőgépre szóló megrendelést jelentett be, amelyből 2 darabot 2024-ben, a fennmaradó 3 darabot 2025-ben szállítják le. Ezzel a légitársaság teljes rendelésállománya 200 szélestörzsű repülőgépre nő.
A szeptemberi utasforgalom a repülőtéren a gyengülés első jeleit mutatja. A korábbi nyári hónapokban, júliusban és augusztusban 81%, illetve 80%-os visszaépülés volt tapasztalható 2019 azonos hónapjaihoz képest.
Az utasok visszatérésével párhuzamosan fokozatosan bővül a Budapest Airport hosszú távú járathálózata is; Dél-Korea nemzeti légitársasága, a Korean Air a téli menetrendben heti két közvetlen járatot indít Budapest és Szöul között.
Augusztusban tovább folytatódott a nyári hónapokra jellemző utasszám-növekedés; összesen 1 299 814 utas fordult meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Az Emirates és a United történelmi jelentőségű partnerségi megállapodást írt alá, amely mindkét légitársaság hálózatát bővíti, és utasaiknak kényelmes elérést biztosít több száz új célállomásra* az Egyesült Államokon belül és világszerte.
A minőség és a fenntarthatóság jegyében 2022-ben is folytatódtak a fejlesztések a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Nagyfelbontású 4k kijelzők, kiváló képminőségű élő televíziós műsorok, gyors mobileszköz-feltöltés, ülésekbe épített Bluetooth-kapcsolat, személyre szabott digitális szolgáltatások, és rengeteg szórakoztató csatorna – köztük magyar tartalommal is - várja majd az Emirates 2024-ben forgalomba álló Airbus A350-es gépeinek utasait.
120 repülőgépének utasterét alakítja át az Emirates 2 milliárd dolláros (800 milliárd forintos) fejlesztési programja részeként. A munkálatok novemberben kezdődnek, és egy gép belső átalakítása átlagosan 16 napig tart majd.
Egyre többen választják újra a repülős utazást; júliusban a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma elérte a 1 294 608 főt, amely a járvány előtti, 2019-es szint 80%-a, a tavalyi év azonos időszakához képest pedig több mint 140%-os növekedést jelent.
A nagy érdeklődésre való tekintettel a júliusban megrendezett nyílt nap után augusztusban ismét Budapestre érkezik az Emirates toborzó csapata, hogy magyar munkatársakat keressen légiutas-kísérő csapatába.
Meghirdette 2022 téli menetrendjét az Air France, a párizsi központú légitársaság október végétől az előző évinél több járatot közlekedtet majd Lappföldre és újra elérhető lesz a Pointe-à-Pitre és Montreal közti összeköttetés is. A magyar főváros felé nem változik jelentősen a kínálat.
2022 júniusában a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma ismét átlépte az egymillió főt: egészen pontosan 1 208 169-en fordultak meg a budapesti légikikötőben.
A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága a járvány előtti hálózatának 90 százalékán újraindította járatait, és a gyorsan növekvő kereslet miatt már 70 A380-as óriásgépet állított újra forgalomba.
Folyamatosan érkeznek az újgenerációs, a korábbiaknál környezetkímélőbb, kényelmesebb és csendesebb repülőgépek az Air France flottájába, a vállalat évente 1 milliárd eurót költ a géppark folyamatos megújítására.
Magyar munkatársakat toboroz légiutas-kísérő csapatába a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága, az Emirates. A dubaji légitársaság nyílt napot tart Budapesten 2022. július 11-én reggel 9 órától a Hotel President Budapestben.
Három évre elosztva mintegy 1,2 milliárd forint összegben, minden idők legnagyobb és legtöbb szolgáltatást nyújtó lakossági zajvédelmi programját indítja el szeptemberben a Budapest Airport.
A nyári időszak berobbanása, a Covid utáni légiforgalom dinamikus növekedése és ezzel együtt a korábban sosem tapasztalt, Európa szerte megjelenő munkaerőhiány hatalmas kihívások elé állítja a repülőtereket az egész kontinensen.
A Budapest Airport ismét elnyerte a „Kelet-Európa legjobb repülőtere” címet a 2022-es World Airport Awards díjátadón, immár egymást követő kilencedik alkalommal. A díj átadására a Passenger Terminal EXPO június 16-i ünnepségén került sor Párizsban.
Itt a nyár, és a nyárral együtt jönnek az új és izgalmas, szó szerint nyaralós úti célok a budapesti repülőtér kínálatában. Új járatot indít a SunExpress Törökország harmadik legnagyobb városába, Izmirbe, ami egyben az ország második legnagyobb kikötője is.
Isztambul, az egyszerre európai és ázsiai város különleges kultúrájával és izgalmas történelmi múltjával sok utazó kedvence. Budapestről is magyarok tízezrei utaznak minden évben a török városba, és ezt júniustól már az AnadoluJet járataival is megtehetik.
A Holland Királyi Légitársaság új utazási osztályt alakít ki a szélestörzsű repülőgépek fedélzetén, a business és az Economy között lévő Premium Comfort Class júliustól foglalható elsőként az észak-amerikai járatokon.
Repülőtér nyílt Budapest belvárosában – 120 négyzetméteres repülőtéri játékteret nyitott a Budapest Airport a Király utcai Minipoliszban.
25 millió euróval több bevétel és 22 millió euróval kevesebb veszteség – így lehetne tömören összefoglalni a Budapest Airport 2021-es pénzügyi évét.
Rekord hónapot zárt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér áprilisban, abban az értelemben, hogy a járvány kitörése óta eltelt 25 hónap legnagyobb utasforgalmát érte el.
Május 11-én az Air France flottájának egyik legújabb típusa, az Airbus A220-as teljesítette a Párizs és Budapest közti járatot, a keskenytörzsű repülőgép 20 százalékkal alacsonyabb károsanyag-kibocsátással üzemel.
2022. június 1-jétől lehet foglalni az Emirates Prémium Turistaosztályára. Az új kabinosztály luxus üléseket, nagyobb lábteret és számos légitársaság business ajánlatával vetekedő szolgáltatást kínál.
A francia légitársaság azt demonstrálja, hogy a közelmúltban bemutatott „Air France ACT” környezetvédelmi csomag elemeit is felhasználva mekkora csökkenés érhető el a szén-dioxid-kibocsátásban.
Egy év kihagyás után 2022. április 28-án ismét megrendezésre került a Budapest Airport Díjátadó Gála, ahol a repülőteret üzemeltető vállalat a kiemelkedő teljesítményt nyújtó partnereinek nyújtott át elismeréseket.
A Párizsi Klímaegyezményben foglalt célok elérése érdekében a légiközlekedésnek gyorsítania kell környezetvédelmi lépéseit, ezért az Air France újabb tervet dolgozott ki a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére.
Vége a borongós télnek, beköszöntött a tavasz, és ez a repülőtér utasszámain is megmutatkozik. A jó idő megérkezésével márciusban tovább nőtt az utazási kedv; 2022 harmadik hónapjának utasszáma már meghaladta a 796 000-et is.
A nyári menetrend életbe lépésével az Air France is növelte kínálatát, globálisan 196 célállomás válik elérhetővé a csúcsidőszakig, a felkínált kapacitás átlagosan a 2019-es szint 90 százaléka lesz.
A Holland Királyi Légitársaság tovább bővíti budapesti kínálatát és a nyári csúcsidőszakban 93 éves magyar jelenléte során először napi öt járat közlekedik egyes napokon Ferihegy és Schiphol között.
A holland királyi légitársaság a március 28-tól október 29-ig terjedő nyári menetrendi időszakban 96 európai és 71 interkontinentális, vagyis összesen 167 célállomásra közlekedik, és a turisták mellett az üzleti célú utasoknak is kiváló csatlakozást biztosít.
Továbbra is zavartalanul és kiszámíthatóan, menetrend szerint indulnak és érkeznek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a légijáratok, és az utasfolyamatok is a megszokottnak megfelelően zajlanak a budapesti légikikötőben.
Bátrabban készülnek az utasok a nyári szezonra! Hosszú idő óta nem látott növekedést jelentkezett a téli hónapokban a repülőjegy-foglalások terén.
Zavartalanul zajlik a forgalom a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren; a felfüggesztett ukrajnai és orosz járatok kivételével minden célállomásra a menetrendnek megfelelően közlekednek a légijáratok.
Hatalmas megtiszteltetés és elismerés érte a Budapest Airport cargo üzletágát: a TIACA, vagyis a Nemzetközi Légi Áruszállítási Szövetség kuratóriumi tagjai közé választotta a budapesti repülőtér cargo csapatát.
Pár napja írtunk lapunkon a második, félkész állapotban lévő An-225-ös lehetséges befejezéséről, a típus kapcsán viszont most az első és egyetlen repülőképes példány került a repülős hírportálok címlapjára.
Dinamikus ütemben zajlanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren történő fejlesztések.
Szép számokat hozott a január a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
A járvány előtti utolsó évhez, 2019-hez képest 20 százalékkal több járatot kínál idén a nyári menetrendi időszakban az Air France az Egyesült Államokba.
A 2022. február 4-én aláírt “Toulouse Nyilatkozat” új fejezetet nyit Európa számára a légiközlekedés nettó zéró 2050-es céljának eléréséhez vezető úton, a kontinens repülőterei pedig a kezdeményezés egyik legerőteljesebb támogatójaként tűntek ki.
Újabb jó hír a tengerentúlra utazóknak: 2022 májusa és októbere között újra közlekedik az Air Canada közvetlen repülőjárata Budapest és Toronto között.
Többször felmerült már annak a lehetősége, hogy Ukrajna – külföldi segítséggel – befejezi és életre kelti a második An-225-öst: ebből egyelőre nem lett semmi, de most újabb ország került szóba ezzel kapcsolatban.
A Budapest Airport 2021-ben is hatalmas lépéseket tett a karbonsemleges működése fenntartásáért, valamint fenntarthatósági céljai eléréséért.
Az Air France újabb kanadai célállomást vett fel a kínálatába, Québec városába hetente háromszor repül Airbus A330-asokkal május 17-től. Emellett másik három kanadai városba több járat válik elérhetővé a nyári menetrendi időszakban.
2021-ben a Budapest Airport a második olyan évét zárta, amelyre a koronavírus-járvány súlyosan rányomta a bélyegét. A pandémiás környezetben az utasforgalom éves szinten továbbra is csak a járvány előtti szint egyharmadát érte el.
2021 nyarán bejárta a világsajtót egy videó, melyben az Emirates egy kaszkadőrnővel együttműködve a világ legmagasabb épületének tetejéről, a Burj Khalifa-ról üzent az embereknek.
A holland királyi légitársaság újabb fontos lépést tesz a légiközlekedés karbonsemlegessége felé.
Év végi jóhír a LOT-tól: a lengyel légitársaság bejelentette, hogy 2022 júniusától újraindítja közvetlen repülőjáratát Budapest és New York között.
A Budapest Airport számára nem csupán a karácsonyi ünnepek idején fontos az adományozás.
A Budapest Airport Zrt. megkötötte az első ESG-alapú, azaz környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontból egyaránt felelős finanszírozási megállapodását.
Az Air France-KLM igazgatóságának döntése értelmében a francia-holland légitársasági csoport gazdasági és környezetvédelmi mutatóinak javítása érdekében új generációs Airbus repülőgépeket vásárol.
A novemberi utasszám a járvány kitörése óta rekordnak számító októberi utasforgalmat is túlszárnyalta; 724 626 utas fordult meg ekkor a budapesti légikikötőben. Ez az azt megelőző hónaphoz képest 11 000 fős növekedést jelent.
A holland királyi légitársaság újabb díjat kapott az utasélményt vizsgáló APEX szervezettől, ezúttal a World Class Award elismeréssel jutalmazták a fedélzeti szolgáltatásokat és az utasok kiszolgálását.
A Budapest Airport negyedszerre is megkapta a karbonsemleges minősítést.
A 2021-es év legsikeresebb hónapjának bizonyult az október a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
A hidegháború krónikája nem szűkölködik legendás repülőgép-típusokban és történeteikben.
November 28-tól visszatérnek az Emirates A380-as óriásgépei a Dubaj-Bangkok útvonalon.
Megnyílt a repülőtéri személyzetet és partnereket szolgáló új Főporta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Október végén tizenötödik alkalommal rendezett Greenairport találkozót a Budapest Airport.
Az Emirates december 6-tól közvetlen napi járatot indít Dubaj és Tel-Aviv között. Az Egyesült Arab Emirátusok és Izrael ezzel a lépéssel szeretné fellendíteni gazdasági és kereskedelmi kapcsolatait.
Az Emirates úttörő kezdeményezést indít az Egyesült Arab Emirátusok-beli Falcon Aircraft Recycling vállalattal közösen: a fenntarthatóság jegyében az egyik, forgalomból kivont A380-as óriásgép legtöbb alkatrészét szétszerelés után újrahasznosítják, több elemet pedig a repülés iránt rajongók vásárolhatnak meg.
Több száz fő részvételével, óriási füst és tűz közepette zajlott a szimulált mentés a budapesti repülőtér teljes körű kényszerhelyzeti gyakorlatán, 2021. október 28-án.
A holland királyi légitársaság fokozatosan állítja helyre útvonalhálózatát, a téli időszakban 162 célállomásra repül, a hosszútávú járatokon felkínált kapacitás már csak 25 százalékkal marad el a járvány előtti szinthez képest.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér gurulóútjainak májusban indult fejlesztése az eddigi legösszetettebb szakaszához érkezett, amelynek során a P1-P2 és Q gurulóutak korszerűsítése kezdődött el.
Az Emirates október 31-től heti ötre növeli Budapest-Dubaj között közlekedő járatai számát, illetve módosítja menetrendjét az átszálló és a Dubajba érkező utasok kényelme érdekében.
Az Air France a folyamatosan növekvő utasforgalomnak köszönhetően folytatja a kínálat bővítését, a téli menetrendi időszakban 182 célállomásra repül majd és 23 új útvonalat nyit.
Az Air France Nizza és Párizs – Orly között teljesített járatot az eddigieknél jóval nagyobb arányban, 30 százalékban fenntartható kerozint használó repülőgéppel.
A dubaji székhelyű flydubai légitársaság szeptember 30-tól indít járatokat Budapestre és Varsóba. A légitársaság hetente négyszer közlekedik majd a Dubaj Nemzetközi Repülőtérről a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre és naponta a Varsó Chopin repülőtérre.
2021. szeptember 29-én, szerda hajnalban megérkezett Kanadából az Air France első Airbus A220-300-as keskenytörzsű repülőgépe.
Az Emirates október és november folyamán egyre több úti célra indítja újra A380-as óriásgépeit. November végére a mostani 16-ról 27-re bővül azon úti célok köre, amelyekre az óriásgéppel utazhatunk.
Emelkedő utasszám és továbbra is stabil légiáru forgalom jellemezte a nyár utolsó hónapját a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Augusztusban 702 524 fős utasforgalmat bonyolított a repülőtér, ami a 2020-as év azonos időszakához képest 78 százalékos növekedést jelent.
Az Emirates az utazási enyhítésekkel párhuzamosan fokozatosan újraindítja járatait. Jelenleg a dubaji központ munkatársait keresik, akik az utasokat szolgálják ki a fedélzeten vagy a repülőtéren.
Az Emirates szaúd-arábiai járatai szeptember 11-től, míg a szentpétervári járatai október 8-tól ismét közlekednek. Az Emirates ezzel az enyhülő utazási korlátozásoknak és a növekvő keresletnek tesz eleget.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2019-ben megkezdett fejlesztéssorozat az idei évben is folytatódott; 2021 első 8 hónapjában újabb nagyszabású beruházások történtek a budapesti légikikötőben.
Az Emirates közismert formabontó, különleges reklámfilmjeiről, de a legújabb kampány szó szerint szédítő magasságokban készült.
Jelentős utasszám-növekedéssel indult a második félév a budapesti repülőtéren: júliusban 538 074 utast kezelt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér, ami megközelíti az év első hat hónapjának összforgalmát.
A „Kelet-Európa legjobb repülőtere” kategória elismerését immár sorozatban nyolcadik alkalommal nyerte el a Budapest Airport által üzemeltetett Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér.
Tovább dübörög a légi áruszállítás a budapesti repülőtéren: a Budapest Airport 2021 első hat hónapjában 86 798 tonna légi árut kezelt, ezzel a repülőtér valaha volt legerősebb félévét zárta.
A világszerte növekvő átoltottsági adatoknak, valamint az utazási korlátozások fokozatos enyhítésének köszönhetően egyre többen választják újra a repülős utazást.
Az Emirates július 12-től heti négyre növeli Budapest-Dubaj között közlekedő járatai számát, illetve módosítja menetrendjét az átszálló és a Dubajba érkező utasok kényelme érdekében.
Javában zajlik az a több éven átívelő, nagyszabású fejlesztéssorozat, amely a repülőtéri gurulóút-hálózat karbantartását is magába foglalja.
2021. június 20-án, vasárnap a csehországi Jickovice közelében lezuhant a salzburgi, The Flying Bulls North American T-28B Trojan típusú repülőgépe, fedélzetén két fővel.
Az Emirates júliusban járatait már 124 úti célra üzemelteti, ezzel eléri a járvány előtti kapacitásnak közel 90 százalékát.
Sorra dönti a rekordokat a Budapest Airport cargo forgalma: a 2020-as év végi rekord negyedév után 2021 első három hónapja újabb csúcsot jelentett a repülőtér történetében, a növekvő tendencia pedig a következő hónapokban is folytatódott.
A Budapest Airport Zrt. minden idők legjobb utasforgalmát eredményező éve után minden idők legnehezebb évét zárta 2020-ban. A vállalat a pénzügyi évet 110 millió euró veszteséggel fejezte be.
A Légi Selyemút létrejöttének áprilisi bejelentése után újabb mérföldkövekhez érkezett a kínai-magyar együttműködés.
A kellően változatos légitársasági körnek és utazóközönségnek köszönhetően a régió más reptereinél gyorsabb forgalomnövekedést vár Chris Dinsdale, a Budapest Airport Zrt. közelmúltban kinevezett új vezérigazgatója.
2021. május 11-én balesetet szenvedett egy An-124-100M Ruslan típusú szállító repülőgép a brazil Sao Paulo-Guarulhos nemzetközi repülőtéren, melyet ideiglenesen le is zártak az eset miatt.
2021. április 27-én aláírták a megállapodást, létrejön a kínai-magyar légi Selyemút, kínai logisztikai bázis épülhet a budapesti repülőtéren.
2020 utolsó negyedéve után 2021 első negyedévében tovább emelkedett a kezelt légiáru mennyisége a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren; a január és március közötti időszakban kezelt 39 529 tonna árumennyiség 19,3%-os növekedést jelent az előző év azonos periódusához képest, és a repülőtér történetének legerősebb negyedévét jelenti.
Erős és szárnyaló légiáruszállítás, alacsony utasforgalom, fejlesztések és felkészülés az utasforgalom visszatérésére – ez jellemezte a Budapest Airport első negyedévét.
Vezetőváltás a Budapest Airportnál – Március végétől Chris Dinsdale veszi át a Budapest Airport Zrt. vezérigazgatói posztját Dr. Rolf Schnitzlertől. Chris Dinsdale tapasztalt repülőtéri vezető, aki részletekbe menően ismeri a Budapest Airport működését.
2021. március 28-tól a Budapest Airport újranyitja a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér korábban lezárt utasforgalmi területeit.
A Budapest Airport hónapok óta folyamatos egyeztetéseket folytat légitársasági partnereivel és más repülőtér-üzemeltetőkkel a világ különböző pontjairól jó gyakorlatok kialakítása, átvétele és bevezetése érdekében.
2021. február 4-én került sor arra a találkozóra, melynek keretein belül egy spanyol védelmi küldöttség egyeztetett az Airbus Military delegációjával többek között az AFJT (Airbus Future Jet Trainer) programról, melyhez partnerországokat keresnek.
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2021 első hónapjában 66 148 utast kezelt, 94,3%-os visszaesést regisztrálva az előző év azonos, még a koronavírus-járvány európai megjelenését megelőző időszakához képest.
Az elmúlt két évben a Budapest Airport 167 millió euró értékben valósított meg beruházásokat a repülőtéren, amelyeknek köszönhetően magas biztonsági színvonal mellett nagymértékben nőtt a budapesti légikikötő régiós jelentősége.
A Budapest Airport cargo forgalma – a járvány okozta globális kihívások ellenére – 2020-ban is rendkívül erősnek bizonyult; a légikikötő az elmúlt évben 134 459 tonna légiárut kezelt, 2020 végén pedig rekord negyedévet regisztrálhatott.
A koronavírus-járvány 2020 folyamán a légiközlekedés egészére rányomta a bélyegét; Európában 1,7 milliárd légiutas „tűnt el”, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér éves forgalma pedig – szemben a 2019-ben fogadott 16,2 millió utassal – 3,86 millió fő volt.
A járványhelyzettel összefüggésben hozott nemzetközi szabályozások függvényében a légitársaságok menetrendje változhat. A Budapest Airport arra kéri az utasokat, hogy utazásuk tervezésekor tájékozódjanak az adott légitársaság weboldalán.
A napokban vette át az Emirates legújabb A380-as típusú óriásgépét, amely az első azon repülőgépek közül, melyeken elérhető lesz a légitársaság új, Premium Economy utasosztálya.
A továbbfejlesztett Gripenre eddig egy külföldi igény mutatkozott, Brazíliában nyertek el 36 darabos megrendelést. A feltételek között volt, hogy a svédeknek vállalniuk kell a helyi gyártás feltételeinek biztosítását.
A karácsonyi időszakban várhatóan megnövekedő utasforgalom minél gördülékenyebb kezelése és a járványügyi szabályok maradéktalan betartása érdekében a Budapest Airport a következő változásokat vezeti be terminálüzemelésben.
Bővített célállomáslistával várják az ünnepeket a Budapestre járatot üzemeltető légitársaságok: december közepétől összesen 51 úticélba jelentettek be légi összeköttetést, elősegítve, hogy aki teheti, a szerettei körében tölthesse az ünnepeket.
A 2020-ban tapasztalt globális kihívások ellenére a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér cargo forgalma zavartalan. Sőt, az elmúlt hónapban kezelt légiáru a valaha mért legmagasabb havi cargo mennyiséget jelentette a repülőtér történetében.
A DANOVA – Innovatív közlekedési szolgáltatások vak és gyengénlátó utasok részére a Duna régióban elnevezésű, az Európai Unió Interreg Danube kutatás-fejlesztési keretprogramjából finanszírozott program célja, hogy a vak és gyengénlátó utasok számára teljes mértékben, önállóan hozzáférhetővé tegye a repülőtereket, kikötőket, illetve a vasút- és buszállomásokat. A transznacionális kezdeményezéshez a Budapest Airport és a Budapesti Közlekedési Központ is csatlakozott.
A repülőtér város a városban: 1500 hektáron elterülő, éjjel-nappal működő létesítmény, amely teljes infrastruktúrával, saját rendőrséggel és tűzoltósággal, saját ivóvízkutakkal, és még saját kazánházzal is rendelkezik.
Az Emirates Group közzétette a 2020-21-es pénzügyi év első féléves eredményeit tartalmazó gyorsjelentését. A 2020-21-es pénzügyi év első hat hónapjában a csoportszintű árbevétel 3,7 milliárd USD lett, amely 74 %-os csökkenés a tavalyi év hasonló időszakához képest
A koronavírus járvány európai terjedése és az ezzel kapcsolatos utazási és egyéb korlátozások bevezetése miatt – más repülőterekhez hasonlóan - folyamatosan csökken a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma.
A világ egyik legnagyobb cargo légitársasága, a Turkish Cargo bejelentette: az idei téli szezonban heti 4-re növeli a Budapestre közlekedő dedikált légiáru-szállító járatai számát, továbbá a légitársaság a BUD Cargo Cityben nyitja meg Kelet-európai Regionális Igazgatóságának irodáját.
A legmodernebb átvilágító berendezésekkel és megnövelt kapacitással várja vissza az utasokat a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér csomagrendszere.
Sok szeretettel ajánljuk figyelmébe a Nádas Tamás, műrepülő világbajnok emlékére rendezett fotókiállítást. A "Repülés szerelmese" címmel meghirdetett fotópályázat pályaműveit és Nádas Tamás repülős relikviáit tekinthetik meg a kiállítás keretein belül, 2020. november 7-8., 10:00-18:00 óra között a Hotel Mariott Budapest, Liz különtermében. A kiállítás nyilvános, a belépés díjtalan.
Az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) kiadta az európai légiközlekedésre vonatkozó közös ajánlásokat, amelyek biztosítják a repülőterek járványidőszak alatti biztonságos működését.
A szeptember 1-től életbe lépő határzár és a határátlépésre vonatkozó szigorú szabályok rányomták a bélyegüket a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalmára. A repülőtér forgalma ismét a júniusban mért szintre esett vissza.
Október 21-től újraindul az Emirates Budapest és Dubaj közötti járata. A dubaji légitársaság Boeing 777-es gépe hetente kétszer, szerdánként és szombatonként repül a két város között.
Október elsejétől elindult a Budapest Airport Zrt. új zajmonitor- és járatkövető rendszere. Mostantól bárki számára hozzáférhető az az ingyenes honlap, amely átlátható módon, szinte valós időben nyújt tájékoztatást a légikikötő környezetében végzett repülési műveletekről és azok hanghatásairól.
A lakóközösségek érdekeit szem előtt tartva őszre ütemezte a pályafelújítási és karbantartási munkákat a Budapest Airport. A repülőtér-üzemeltető tavasszal egy ütemben újította fel az 1. futópályát, hétfőn pedig megkezdődik a 2. futópálya szintén egy ütemben történő felújítása is.
A Wizz Air elindította Utazástervező Térképét, így egy felhasználóbarát platformmal egészül ki a weboldal a Wizz hálózatában elérhető járatokról és utazási szabályokról.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalmát továbbra is drasztikusan érintik a koronavírus-járvány miatt bevezetett utazási korlátozások. A várható éves utasforgalom a 17 évvel ezelőtti szintre csökken; a repülőtér üzemeltetője az őszi és téli hónapokban is 90% körüli visszaeséssel számol.
2020. szeptember 18-án délután megérkezett az első Cargolux teherszállító repülőgép a kínai Sencsen repülőteréről Budapestre: a Boeing 747-400F típusú repülőgépet vizes köszöntővel üdvözölték a BUD Cargo City logisztikai központ előtt.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2020. január-augusztus hónapokban összesen 84 510 tonna légi teherárut kezelt, ami csupán 3,3 százalékkal kevesebb 2019 azonos időszakához képest. Ez azt jelenti, hogy a budapesti repülőtér átlagosan több mint 10 000 tonna légi teherárut kezelt havonta.
A Budapest Airport az év hátralévő részében várható járattörlések és utasszámcsökkenés miatt újraszámolta a 3 hónappal ezelőtt kiadott éves prognózisát. Az új előrejelzés szerint az idei utasszám a tervezett maximum egyharmada lesz idén, ami 5,5 millió utast jelent.
Az Emirates szeptember elsejétől ismét napi járatokat üzemeltet Dubaj és Bangkok között. Ezzel 78 elérhető nemzetközi desztinációra bővül a légitársaság hálózata a járványhelyzet miatti leállások után.
Az Európai Repülőterek Nemzetközi Tanácsa (ACI) részletes forgalmi elemzést adott ki az európai légiforgalom alakulásáról 2020 első felére vonatkozóan.
Az Emirates szélestörzsű B777-300ER repülőgépei szeptember 4-től heti kettő, október 7-től pedig heti három menetrendszerinti járattal szállítanak utasokat Varsóba, ezzel pedig 75 elérhető célállomásra bővült a légitársaság nemzetközi hálózata.
Június 23-ára elkészült, augusztus 12-én pedig az utasok is birtokba vehették a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér vadonatúj, 1. móló névre keresztelt beszállítócsarnokának teljes területét.
Az Emirates 70 célállomásra bővítette személyszállítási szolgáltatását augusztusban, így a világjárvány előtti úti céljainak több mint fele már újra elérhető.
A Budapest Airport a napokban köszöntötte a Cargolux légitársaság 3500. légiáruszállító járatát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A luxemburgi központú légitársaság immár 18 éve biztosítja a légi összeköttetést a világ repülőterei, a légiszállítási iparág szereplői és a Budapest Airport között.
Röviddel a Budapest-Szöul járat újraindítását követően a LOT újabb jó hírt hozott: augusztus végétől új úticéllal, Wroclaw városával köti össze Budapestet.
Július 15-től kezdve Magyarország Kormánya a koronavírus fertőzöttség alapján három kategóriába (zöld, sárga és vörös) sorolja a világ országait és ehhez kötődően határozza meg a magyar és külföldi állampolgárok belépésére vonatkozó szabályokat.
Új légitársaságot köszönthet a Budapest Airport: augusztus elején indul a Luxair légitársaság közvetlen Budapest-Luxembourg járata.
Miután március és április között összesen 9 SkyCargo teherszállító gép érkezett Magyarországra, amelyek főként elektronikai felszereléseket, illetve a járványhelyzettel kapcsolatos rakományt szállítottak, a légi teherszállításra szakosodott Emirates SkyCargo Boeing 777-es gépe már menetrend szerint, hetente közlekedik a Dubaj-Budapest útvonalon.
A LOT lengyel légitársaság hétfőn újraindította a járvány miatt átmenetileg leállított közvetlen Budapest-Szöul járatát. A nyár első hosszútávú járata mostantól heti rendszerességgel, hétfői indulással közlekedik Budapest és a dél-koreai főváros között.
Március óta először ismét A380-as repülőgépek közlekednek a Dubaj-London és Dubaj-Párizs útvonalon, és hamarosan további úti célok is elérhetők lesznek az Emirates ikonikus óriásgépeivel.
Rekordszámú, több mint 17 ezer fő töltötte ki a Budapest Airport június folyamán végzett felmérését, amelyből kiderült: a kitöltők 81%-a tervez repülős utazást, 67%-a pedig még az idei évben repülne Budapestről külföldre.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a repülőtéren zajló fejlesztéssorozat: napra pontosan a tervezett határidőre elkészült az új 1. móló második fázisa is.
Májusban Európa egyre több országában újraindult a légiközlekedés, így egyre több légitársaság jelenti be Budapestről és Budapestre újra induló járatait is.
A Wizz Air bejelentette, hogy júliustól új állomással, Salzburggal bővül kiterjedt hálózata, és Albánia fővárosában, Tiranában nyitja meg 30. bázisát.
Az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) a napokban az európai légiközlekedésre vonatkozó közös ajánlásokat adott ki, amelyek biztosítják a repülőterek járványidőszak alatti biztonságos működését.
A Budapest Airport még tavaly év végén döntött úgy, hogy a megnövekedett utasforgalom hatékonyabb kiszolgálása érdekében kibővíti a repülőtéri poggyászosztályozó rendszer kapacitásait.
Májustól apránként tér vissza az élet a repülőterekre, fokozott biztonsági intézkedések mellett már Európa több országában megindult a légiközlekedés.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az idei évben hetedszer is elnyerte a Kelet-Európa legjobb repülőterének járó címet.
Éppen hetven évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját. Az elmúlt hét évtizedben utasok százmilliói és repülőgépek milliói fordultak meg a ferihegyi futópályákon és terminálépületekben.
A Wizz Air öt új útvonalat jelentett be az Abu-Dzabi nemzetközi repülőtérre (AUH). Budapestről és Bukarestből 2020 júniusában, Kolozsvárról, Katowicéből és Szófiából 2020 szeptemberében indulnak a járatok az Egyesült Arab Emírségek fővárásába, amennyiben addig újraindul a légi személyszállítás az érintett országokban.
Május elsején reggel felszálltak azok az első újraindított WizzAir-járatok a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről, amelyeket a koronavírus-járvány következtében lecsökkent utasforgalom miatt átmenetileg felfüggesztett a légitársaság.
A járvány miatt szinte teljesen leálló légiközlekedés Európa-szerte kezd éledezni; a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma is – a Wizz Air keddi bejelentését, valamint további járatindítási előrejelzéseket követően - lassan és fokozatosan újraindul.
A Wizz Air 2020. május 1-jétől szigorított higiéniai előírásokat vezet be, hogy gondoskodjon utasai és személyzete egészségéről. A hatósági előírásokkal összhangban bevezetett új egészségvédelmi szabályok célja, hogy elősegítse a fizikai távolságtartást a beszállás során, és biztosítsa az eddiginél is nagyobb tisztaságot a repülőgépek fedélzetén.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a koronavírus járvány okozta válság miatt áprilisban utasforgalma több mint 99%-át elveszítette.
Az utasok és munkatársak egészségének védelme érdekében fokozott biztonsági intézkedéseket vezet be az Emirates a járatain és a Dubaj Nemzetközi Repülőtéren.
A Budapest Airport legfrissebb, 2020. április 17-én, pénteken kiadott tájékoztatója, melyben új információk, adatok olvashatóak, többek között a húsvéti forgalomról, az újra üzemelő I. futópályáról és a megújuló gurulóutakról, repülőgép állóhelyekről is.
A Budapest Airport és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum együttműködésének köszönhetően a polgári repülés történetének legizgalmasabb ereklyéi a jövőben a múzeum közgyűjteményét gazdagítják majd.
A Budapest Airport legfrissebb, 2020. április 3-án, pénteken kiadott tájékoztatója, melyben új információk, adatok olvashatóak, többek között az utasok testhőmérséklet-méréséről, a terminálüzemelés változásairól, illetve az I-es futópálya karbantartásáról.
A Budapest Airport legfrissebb, 2020. március 31-én, kedden kiadott tájékoztatója, melyben új információk, adatok olvashatóak, többek között a repülőtéri parkolók működéséről, a Cargo City-ről és a BUD cargo forgalmáról a kialakult járványügyi helyzetben.
A Budapest Airport legfrissebb, 2020. március 26-án, csütörtökön kiadott tájékoztatója, melyben új információk, adatok olvashatóak, többek között pályafelújításról, ablakszigetelési programról és a biztonságos sorban állásról való tudnivalókról.
A Wizz Air értesíti utasait, hogy 2020. március 24-étől május 1-ig felfüggeszti debreceni bázisának működését, és törli valamennyi, a városból induló és oda érkező járatát.
A Wizz Air szállította haza Sanghajból a magyar kormány által megrendelt egészségügyi védőfelszereléseket és koronavírus teszteket.
A COVID-19 járvány kitörése óta az Emirates Airline a hatósági korlátozásokhoz és a utazási igényekhez igazítja működését. A légitársaság mindaddig működteti a járatait, amíg utasai biztonsággal hazaérnek, miközben egyre több ország alkalmaz utazási szigorításokat, vagy akár teljes zárlatot.
A Budapest Airport Zrt. felkészült a koronavírus járvány különböző lehetséges forgatókönyveire; a repülőtér-üzemeltető menedzsmentje folyamatosan nyomon követi a kialakult helyzetet és a fejleményeket, illetve megkezdte a szükséges enyhítő intézkedések megvalósítását.
A Wizz Airnek, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársaságának ítélte Az Év Légitársasága 2020 díjat az Air Transport World, a nemzetközi légi közlekedés vezető médiavállalata.
A biztonságos és hatékony üzemelés biztosítása érdekében a Budapest Airport a nyári csúcsidőszak előtt karbantartási és fejlesztési munkákat végez a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér futópályáin.
A Wizz Air 2020. március 2-án jelentette be, hogy megkötötte a végleges megállapodást a Wizz Air Abu Dhabi megalapításáról partnerével, az Abu Dhabi Developmental Holding Company PJSC-vel (ADDH).
Malajzia fővárosa, Kuala Lumpur kiváló lehetőségeket kínál a repülőgép fotózás szerelmeseinek. A közelmúltban magyar spotterek is eljutottak Ázsiába, az útról természetesen nem hiányozhattak a repülőgépes fotók sem.
Pontosan egy hónapja fogadja az utasokat a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az új beszállítócsarnok. Az 1-es móló névre keresztelt épület első ütemben elkészült, északnyugati szárnyát a január 15-i átadása óta 300 ezer induló és érkező utas használta.
Növekvő utasforgalom, fejlődés és fenntarthatóság jellemezte a budapesti repülőtér elmúlt évét.
Hatósági döntés értelmében minden Kínából közvetlen járattal érkező utast az országba belépés előtt, még a repülőtéren hőmérős szűrésnek kell alávetni.
Egymilliomodik utasát köszöntötte a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az Emirates. A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága ezzel fontos mérföldkövet lépett át Magyarországon.
A Wizz Air új szolgáltatást vezetett be: az Automatikus utasfelvétel lehetővé teszi, hogy az utasok 50 órával az indulás előtt automatikusan megkapják beszállókártyáikat. Az innováció elsősorban azoknak szól, akik a foglalás után már nem kívánnak a beszállókártyákkal foglalkozni.
37 kritériumból 32 esetében jelentősen javult a szolgáltatási színvonal a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, derült ki a negyedévente elvégzett független nemzetközi utaselégedettségi felmérésből.
Péntek óta teljes kapacitással üzemel a január 15-én, szerdán megnyitott új utasmóló első üteme a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az utasok tetszését is elnyerte a móló, elégedettek az új létesítménnyel.
Alig több mint fél évvel a Sanghaj-Budapest járat elindítása után a China Eastern és a Shanghai Airlines bejelentette: a kiemelkedő keresletre való tekintettel erősíti a légiösszeköttetést két további kínai város útba ejtésével.
A Budapest Airport 2019-es éve újabb rekordot hozott a számok tekintetében.– Tavaly, a repülőtér történetében először, több mint 16 millió utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, Ukrajna is az Airbus Helicopters típusait választotta helikopter flottájának megújítására. Az első két H125-ös 2020. január 3-án érkezett meg Kijevbe.
Megérkezett az első dedikált cargo járat, egy Boeing 747 típusú óriásgép és a BUD Cargo City ezzel megkezdte működését a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Négy nappal az év vége előtt újabb rekord utasszámot ért el a budapesti repülőtér forgalma: december 27-én lépte át a terminál kapuit az idei év16 milliomodik utasa.
Három napon át, december 9. és 11. között az úgynevezett távoli toronyból irányították a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér le- és felszálló forgalmát a HungaroControl légiforgalmi irányítói. A Remote Tower ezt megelőzően még soha nem üzemelt ilyen hosszú ideig folyamatosan.
A Wizz Air bejelentette, hogy elvi megállapodást kötött a Wizz Air Abu Dhabi létrehozásáról az Egyesült Arab Emírségekben az Abu Dhabi Development Holding PJSC („ADDH”) csoporttal. Az új társaság lesz a Wizz Air első Európán kívül létrehozott leányvállalata.
A Wizz Air, Európa legzöldebb és Kelet-Közép-Európa vezető légitársasága nyerte el a „Legjobb Európai Diszkont Légitársaság 2020” díjat, amelyet évente ítél oda a világ egyetlen, a légitársaságok biztonságát és szolgáltatásait értékelő szervezete, az AirlineRatings.
Alig egy évvel az első kapavágás után november 21-én adták át a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a BUD Cargo City-t. Az 50 millió euróból épült létesítmény nemcsak világszínvonalú logisztikai bázis, hanem katalizátor.
Súlyos repülőgép-balesetet szimulálva, füsttel, tűzzel és egy használaton kívüli gyakorló repülőgéppel tartottak teljes kényszerhelyzeti gyakorlatot a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Az Emirates, az Airbus, a Collins Aerospace, a GE Aviation és a Thales által létrehozott, startupokat támogató inkubátor, az Aviation X Lab célja a repülés forradalmasítása, a jövő repülést segítő technológiáinak kifejlesztése.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága örömmel jelenti be, hogy szerdán egy újabb európai városba indult el a rendszeres légi forgalom Budapestről. Az oroszországi Tatárföld fővárosába, Kazánba induló járatot szokás szerint egyedi tortával köszöntötte a Wizz Air és a Budapest Airport.
A Budapest Airport csokorba szedte a diszkont légitársaságok által kínált új célállomásokat - érdemes résen lenni: október 27-én, vasárnap indult a téli utazási szezon!
Az Emirates, a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága öt éve van jelen Magyarországon. 2014-ben a légitársaság egy Airbus 330-200 típusú repülőgéppel indította naponta közlekedő járatát Budapest és Dubaj között.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága örömmel jelenti be legújabb izgalmas úti célját Budapestről az ukrajnai Zaporizzsja városába.
Teljes repülőtérzárat kellett elrendelni múlt héten hétfőn és kedden az esti órákban, miután távolról irányított repülő eszközök, ismertebb nevén drónok repültek be a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér területére.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, egyben Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága nemrég átvette hetedik ultramodern Airbus A321neo repülőgépét.
Összesen 46 légitársaság, 145 úti cél, 27 új járat, több mint 1 millió ülőhely a 3500 kilométernél hosszabb járatokon, az utasszám pedig átlépheti a 16 milliós határt.
Újabb rekordot döntött a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma. Mintegy 300 ezerrel többen utaztak 2019 harmadik negyedévében, mint a tavalyi év hasonló időszakában.
Az Orosz Föderáció kormánya egyszerűsített, elektronikus vízumigényléssel támogatja az országba történő belépést azoknak, akik a szentpétervári Pulkovo repülőtéren keresztül érkeznek az Orosz Föderációba. Az új rendszer október 1-től váltja ki a korábbi hosszú és költséges vízumigénylést 53 ország, köztük Magyarország állampolgárainak.
A LOT Polish Airlines első közvetlen, menetrendszerinti járata kezdte meg útját 2019. szeptember 22-én Budapestről Szöulba. Mostantól ultramodern Boeing 787 Dreamlinerek repülik ezt az útvonalat, hetente három alkalommal.
A Wizz Air számos régi és új, izgalmas úti célt kínál 2020-as nyári menetrendjében Budapestről és Debrecenből induló járatain, amelyekre már most foglalhatók a kedvezményes árú jegyek.
A Wizz Air ma bejelentette, hogy 2020 júniusában egy újabb modern Airbus A321neo repülőgépet állít üzembe a budapesti bázisán, illetve, hogy három új járattal köti össze Budapestet Európa városaival.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága és Közép-Európa legnagyobb légitársasága fontos mérföldkőhöz érkezett péntek délután, amikor HA-LTI lajstromjellel Budapesten landolt a Wizz Air flottájának utolsó Airbus A321ceo típusú repülőgépe.
Egy pillanatra a múltban érezhette magát, aki az elmúlt héten a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2. Terminálja felé vezető úton járt.
A Wizz Air pilótája, Tóth Ferenc ismét megvédte világbajnoki címét a romániai Dévában megrendezett 22. FAI vitorlázó műrepülő világbajnokságon júliusban.
A sikerrel üzemelő philadelphiai járat mellé 2020 májusától Chicago O’Hare nemzetközi repülőtérről is közvetlen járatot indít Budapestre az American Airlines. A járat heti négy alkalommal, modern Boeing 787 Dreamliner típussal üzemel majd.
Önkiszolgáló poggyászfeladó pultokat helyezett üzembe a Budapest Airport a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A jelenleg próbaüzemben működő rendszernek köszönhetően az utasok számára gyorsabbá és kényelmesebbé válik a poggyászfeladás folyamata.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága örömmel jelenti be, hogy novembertől heti két járatot üzemeltet Budapestről az ukrajnai Odessza városába.
Heliwood, a modellhelikopterek kelet-európai rendezvénye a Tököli Repülőtér tőszomszédságába, Halásztelek határába költözött. Idén már 3. alkalommal rendezik meg, ezúttal kétnapos formában, új helyszínen. A modellhelikopterek fesztiváljára 2019. augusztus 17-én és 18-án kerül sor.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légi-társasága örömmel jelenti be, hogy decemberben új járatot indít Budapest és Skócia fővárosa, Edinburgh között.
Változás a Budapest Airport élén: a Budapest Airport örömmel jelenti be, hogy a tulajdonosok azonnali hatállyal Dr. Rolf Schnitzlert nevezik ki vezérigazgatónak, aki Jost Lammerst váltja ebben a pozícióban.
Magyar jelentkezőket toboroz nemzetközi légiutas-kísérő csapatába a világ legnagyobb nemzetközi légitársasága, az Emirates. A dubaji légitársaság nyílt napot tart Budapesten és Szegeden, mely esemény során a jelentkezők nem csak az álomállásról, de Dubajról is sok információt kaphatnak.
A Wizz Air bejelentette, hogy októbertől minden nap közlekedő járattal köti össze az erdélyi Marosvásárhelyet a magyar fővárossal, valamint új útvonalat indít Budapestről az oroszországi Kazánba.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága, egyben Európa egyik leggyorsabban fejlődő légitársasága ma bejelentette, hogy a Wizz Air Pilótaakadémia sikeres 2017-es elindítása után most új, halasztott fizetési lehetőséget ajánl azoknak, akik részt vesznek az Wizz Air integrált ATPL(A) pilótaképzési programjában.
A Wizz Air 15 évvel ezelőtt nyitotta meg budapesti bázisát. Az első magyarországi Wizz Air járat 2004. június 24-én szállt fel London Luton felé az akkor még Budapest Ferihegy Nemzetközi Repülőtérnek nevezett, azóta Liszt Ferencről elkeresztelt légikikötőből.
A Wizz Air a mai napon szándéknyilatkozatot írt alá az Airbus képviselőivel, melyben rögzítik, hogy – az Indigo Partners-szel kötött megállapodás részeként – a vállalat élni fog a 20 Airbus A321XLR repülőgép megvásárlására vonatkozó opciójával.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága újabb hosszútávú együttműködésben egyezett meg Debrecen városával – hét évvel azután, hogy először szállt le a repülőtéren Wizz Air-járat.
Különleges konvoj érte el a hétvégén a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret. A Thyssenkrupp spanyolországi gyárából közúton, kamionnal érkeztek Budapestre azok a vadonatúj utashidak, amelyeket még a nyári csúcsforgalom előtt felszerel a Budapest Airport a B utasmóló déli oldalára.
Budapesten rendezték meg elsőként a cargo ellátási lánc szakembereit összehozó, Air Cargo Day Hungary elnevezésű konferenciát. A közép-kelet európai régióból több, mint 100 logisztikai szakember vett részt a nemzetközi szakmai napon, amelyen a légiszállítási szektor aktuális kérdéseit, különösen pedig az iparág digitalizációjának hatásait vitatták meg.
A sajtó és az idegenforgalmi szakemberek után szerdán a nagyközönség előtt is bemutatkozik a LOT lengyel légitársaság korszerű Boeing B787 Dreamliner típusú repülőgépének szimulátora.
Az eddiginél lényegesen korszerűbb és megbízhatóbb műszeres leszállító berendezést kap a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér II. futópályája a 13L pályavégen is – emiatt két hónapra le kellett zárni a futópályát.
Ma hajnalban megérkezett az első Cargolux teherszállító repülőgép a kínai Csengcsou repülőteréről Budapestre. Ezzel a világ egyik legnagyobb cargo légitársasága megduplázta magyarországi forgalmát: idén áprilisától heti háromról hatra emeli a Kína és Magyarország közötti légijáratai számát.
A tavalyi 13,5 %-os utasforgalom növekedés a felére esett vissza az év első negyedévében a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A most életbe lépett nyári menetrendben a légitársaságok 15 új járat elindítását jelentették be és nyolc esetben a meglévő járatok sűrítését is tervezik.
A Budapest Airport 2018-as teljesítménye alapján két rangos kitüntetést is átvehetett a múlt héten Poznanban, a Kelet-Közép Európai repülőtereket és légitársaságokat elismerő CEESAR-díj átadóján.
Idén tavasszal a Budapest Airport befejezi a repülőtér futópályavégeihez tartozó műszeres leszállító rendszer (ILS) berendezéseinek 2015-ben megkezdett korszerűsítését. Az idei évben a 2-es számú futópálya budapesti végéhez tartozó ILS rendszert cserélik ki, ami a pálya átmeneti lezárásával jár.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő, valamint Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága 2019. március 7-én, Hamburgban átvette az első Airbus A321neo repülőgépét, mely a 256 repülőgépet tartalmazó rendelésállományának első darabja.
Kimondani is nehéz, de már 5 éve nincs közöttünk kiváló barátunk, Nádas Tamás műrepülő világbajnok. Ahelyett, hogy együtt ünnepeltük volna névnapját 2014. március 7-én, más feladat jutott nekünk aznapra. Elfogadni a feldolgozhatatlant: Tamás életét vesztette.
2019. március 5-től már tizenöt utasbiztonsági csatorna üzemel és hamarosan elkészül a tizenhatodik sor is a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2. Terminálján. A Budapest Airport (BUD) egy sor további fejlesztést hajt végre a nyári utazási szezonig, hogy gyorsabb és kiszámíthatóbb legyen a kötelező repülőtéri biztonsági ellenőrzés.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér indulási csarnokaiban új, fix kordonrendszerben állhatnak a check-in pultok elé az utasok. A változással nemcsak a terminál képe lett rendezettebb, de az utasok is könnyebben tájékozódhatnak a várakozás közben.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága és Magyarország hazai légitársasága jelentős mérföldkövet ért el a mai napon, amikor 30 milliomodik utasát üdvözölte magyarországi járata-in.
Ma kora reggel történelmet írt a LOT lengyel légitársaság Budapesten: vadonatúj Embraer ERJ-190 típusú repülőgépükkel elindították az első közvetlen Budapest – London City Airport járatot. A gépek heti hat napon, tizenkét alkalommal (reggel-este) közlekednek a magyar főváros és London pénzügyi központja között.
A LOT lengyel légitársaság tovább bővít a magyar piacon: idén szeptember másodikától Embraer E195-ös repülőgéppel visz utasokat Budapestről két újabb európai városba, Brüsszelbe (Zaventem) és Bukarestbe (Otopeni).
Az Emirates és az Airbus megállapodást kötött 40 darab A330-900, valamint 30 darab A350-900 típusú repülőgép rendeléséről. A megállapodás értéke 21,4 milliárd dollár. Egyben döntés született arról is, hogy az Emirates további 14 A380-as gépet vesz át 2021 év végéig.
Légitársasági, kereskedelmi, hatósági és környezetvédelmi partnereinek adott 2018-as teljesítményük elismeréseként díjakat a Budapest Airport.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető Budapest Airport bejelentette, hogy a következő két év során folyamatos beruházásokat hajtanak végre, amelyeknek köszönhetően gyorsabbá, kiszámíthatóbbá és kényelmesebbé válik a repülős utazás.
Tovább folytatódott az évek óta tapasztalható cargo-boom Budapesten: 2018-ban a légi teheráru szállítás volumene 14,9%-kal nőtt, megelőzve az utasszállítás teljesítményét is. Budapesten az elmúlt három évben folyamatosan kétszámjegyű a cargo növekedése, ami jelzi a magyar gazdaság, az export-orientált iparágak fejlődését is.
Az erről szóló hivatalos oklevelet a napokban vehette át a Budapest Airport, amely először a tavalyi évben érte el ezt a magas környezetvédelmi minősítést. A közép-kelet európai régióban továbbra is a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az egyetlen, amely teljesíti ezeket a szigorú környezetvédelmi követelményeket.
A kétszámjegyű forgalombővülés eredményeként a 2018-as évben mintegy 14,9 millió utas fordult meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. A magyar főváros repülőtere ezzel tavaly a közép-kelet-európai régió leggyorsabban növekedő forgalmú repülőtere volt.
Mától már kaphatóak a jegyek a flydubai diszkont légitársaság új budapesti járatára, amelynek indulását a jövő év júniusától tervezi az Egyesült Arab Emírségekben bejegyzett légifuvarozó. A flydubai a hatvangépes flottájának legmodernebb tagjával, a Boeing 737-8MAX típusú gépekkel kezdi meg az üzemelést Budapesten.
A mai napon megérkezett a Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársaságának, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársaságának újabb Airbus A320-as repülőgépe a légitársaság debreceni bázisára.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma ünnepélyesen átadta új, 3800 négyzetméteres, a legkorszerűbb technológiával felszerelt képzési központját a Wizz Air Training Centre-t Budapesten. A megnyitó fontos mérföldkő a légitársaság fejlődésében.
Két légitársaság is bővíti a Budapesten állomásoztatott flottáját: az ír hátterű Ryanair két új gép beállítását jelentett be, míg a Wizz Air egy újabb Airbus A321-es típusú gép beállításával bővíti immár tizennégy gépesre a flottáját a magyar fővárosban a nyári csúcsidőszakban.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága és Magyarország hazai légitársasága ma bejelentette, hogy egy új repülőgép érkezésével, 2 új útvonal indításával London Gatwick és Oslo irányába, valamint 3 népszerű útvonal járatsűrűségének megemelésével tovább bővíti budapesti hálózatát.
Minden eddiginél jobban teljesít a légi teheráruszállítás a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: idén októberben első alkalommal haladta meg a cargo mennyisége a havi 13 000 tonnát. A jelek szerint a Budapest Airport a lehető legjobb ütemben kezdett bele idén szeptemberben az új légi teheráru kezelő központ, a Cargo City építésébe.
Az október 28-i csendes start után november 8-án hivatalosan is elindult az Air France újgenerációs légitársasága, a JOON első járata a párizsi Charles de Gaulle (CDG) repülőtérről Budapestre.
A Budapest Airport és a lengyel nemzeti légitársaság képviselői közösen azon dolgoznak, hogy – Magyarország New York-i Főkonzulátusának aktív támogatásával – új piacokat nyissanak az Egyesült Államokban.
A Ryanair 2018. október 31-én elindította az első, Budapestet Ammánnal összekötő közvetlen légi járatát. A Jordán fővárosba a téli menetrendben heti két alkalommal, szerdán és vasárnap lehet eljutni az ír diszkont légitársaság jóvoltából.
Az előzetes várakozásoknak megfelelőn várhatóan november 8. csütörtökig tart a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a 2. futópálya (13L/31R) őszi karbantartása. Az éjszakai órákban nincs munkavégzés, ilyenkor a repülésbiztonsági szempontok miatt mind a két futópályával üzemel a budapesti repülőtér.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága elindítja legújabb útvonalait budapesti bázisáról. Az egyesült királyságbeli Doncaster október 29-től, az izraeli Eilat pedig november 9-től érhető el Budapestről hetente két járattal.
A téli menetrendi időszak első forgalmi újdonsága, hogy vasárnap este óta közvetlen légi összeköttetés jött létre a magyar és a grúz főváros között. Az új grúz légitársaság egyik első külföldi desztinációja éppen Budapest lett.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága emlékezteti az utazókat, hogy 2018. november 1-jén életbe lép a légitársaság új, átlátható poggyász-szabályzata.
Egymás után két rangos környezetvédelmi elismerést is kapott a Budapest Airport: a napokban adták át az Ozone TV „Zöld Díját” a budapesti repülőtérnek, korábban pedig a Telekom „Delfin Díját” vehették át a repülőtéri szakemberek.
A Lufthansa tovább bővíti az USA-ba közlekedő útvonalhálózatát: 2019. május harmadikán indul első közvetlen járata Frankfurtból Austinba. Dallas/Fort Worth és Houston után ez a légitársaság harmadik texasi járata.
A Wizz Air, Európa leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága ma bejelentette új, átlátható poggyász-szabályzatát, melynek célja, hogy megkönnyítse a beszállást az utasok számára, és amely garantálja, hogy a Wizz Air minden utasa ingyenesen felvihessen egy darab kézipoggyászt a járatok fedélzetére 2018. november 1-től kezdődően.
Egymás után jelentik be a légitársaságok az újabb, Budapestről induló járataikat az idei téli menetrendi időszakra, sőt, egyes légitársaságok már azt is közölték, hogy jövő nyáron hová indítanak új járatokat a magyar fővárosból.
Szardíniát és az Adria partján fekvő Puglia tartomány legnagyobb városát, Barit vette célba Ryanair ír légitársaság, mint a legújabb, jövő nyári desztinációkat. Ezzel összesen nyolcra emelkedik a diszkont légitársaság által Olaszországban kínált uticélok száma, az észak-olasz Milánótól egészen a szicíliai Palermóig.
Az Egyesült Államok elmúlt két évtizedének amúgy is zilált védelmi beszerzései közül változatos fordulataival egyértelműen kiemelkedik a Boeing KC–46A Pegasus tankergépek esete.
Az Airbus Helicopters megkezdte az első, 3D nyomtatási technológiával készülő repülőgép-alkatrész gyártását. A 2020-ban üzembe állítandó Airbus A350-es példányok használják majd először azt a zárszerkezetet, amelynek fő alkatrésze - egy reteszelő tengely – 3D nyomtatással készül.
Hihetetlen látvány fogadja azokat az utasokat, akik ezekben a napokban utaznak a Budapest Airport 2B Termináljáról: az új utasmólónál egy hibátlan Malév-festésű Tupoljev Tu-154B2 típusú repülőgép áll az egyik utashídon. A különös látvány nem érzéki csalódás; az Aeropark a nemrégiben felújított repülőgépet oktatási célból kölcsönadta a repülőtéri közösségnek.
A Transavia France bejelentette: 2019. április 7-től szezonális járatot indít Budapest és Nantes között. A légitársaság Boeing 737-800-asaival heti kétszer lehet eljutni a francia kikötővárosba, jegyek pedig már szeptember 17. óta foglalhatók.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága ma bejelentette a Wizz Air Pilóta Akadémia indítását magyar lakosok részére.
A kivitelezők a mai napon elvégezték a 100. zajvédő hangszigetelést egy rákoshegyi lakóházon, aminek a költségeit a Budapest Airport állta. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető cég nemcsak a főváros XVII. kerületében, hanem Pestszentlőrincen és Vecsésen is sikeres lakossági ablakszigetelési programot hajtott végre.
Ünnepélyesen is felavatták a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér vadonatúj, több, mint tízezer négyzetméteres utasforgalmi épületét, a 2B Terminálhoz tartozó 2B oldali utasmólót, vagyis a pier B-t.
1994 után sikerült újra dobogóra állnia a magyar csapatnak a műrepülő Európa-bajnokságon. Egyéniben is szép teljesítmények születtek, a legjobban szereplő hazai versenyző, Daniel Genevey a 17. helyen végzett.
A nemzetközi légiközlekedési szakma legjobb futói, légitársaságok és repülőterek, üzleti szolgáltatók, hatóságok és repülőtéri biztonsági szolgálatok emberei vettek részt a Budapest Airport immár 6. Runway Run elnevezésű jótékonysági futóversenyén.
A Lufthansa különleges évfordulót ünnepel augusztusban. „Két nő a pilótafülkében” – jelentette be a légitársaság sajtóközleményében 30 évvel ezelőtt. 1988. augusztus 23-án Nicola Lisy (születési nevén Nicola Lunemann) és Evi Hetzmannseder (születési nevén Evi Lausmann) lettek a Lufthansa első női pilótái.
Még javában tart a nyár, de már most a 2018-as téli menetrendben induló új járatok egész sorát jelentheti be a Budapest Airport: október végén indul a Wizz Air doncasteri járata, novembertől pedig a magyar érdekeltségű légitársaság új izraeli útvonalát köszönthetjük.
Minden eddiginél nagyobb utasforgalmat bonyolított a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér júliusban: most először haladta meg az utazók száma egyetlen hónap alatt a másfél millió embert.
A Wizz Air, Magyarország vezető légitársasága és Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága új, Budapest és Doncaster Sheffield között közlekedő járatot jelent be.
2018. augusztus 1-től már indít repülőgépjáratokat a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a 2B Terminálhoz kapcsolódó új utasmóló.
Kétéves kihagyás után, november 17-18-án, visszatér a Texas Motor Speedway pályára a motorversenyzés új dimenziója, a Red Bull Air Race. Ez lesz az első alkalom, hogy Fort Worthban rendezik a döntőt.
Nyolcan év telt el azóta, hogy a LOT Lengyel Légitársaság repülőgépe első alkalommal teljesített közvetlen légijáratot Budapest és Varsó között.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma Szófiában megnyitotta legújabb karbantartó hangárját.
Egy nappal a tervezett határidő előtt ismét átadták a forgalomnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér felújított 1. (13R/31L) futópályáját. Az új betonról felszálló első repülőgép az Emirates öböl-menti légitársaság Dubaj-ba tartó Boeing 777-300 típusú járata volt.
Sikeresen befejeződött a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1. futópályájának műszaki átvétele és a Légiközlekedési Hatóság is elégedett a beton felújításának műszaki színvonalával.
Az Európa és Ázsia közötti áruforgalom növekedésére tekintettel, heti két budapesti járatának elindításával a világ egyik vezető nemzetközi teherszállítója, az AirBridgeCargo új célállomások elérését teszi lehetővé európai ügyfelei számára.
A Magyar Honvédség idén is kulcsszerephez jutott a Red Bull Air Race műrepülő világbajnokság versenysorozatának budapesti állomásán, június 23-24-én.
A LOT tovább bővít Magyarországon. A Budapestről New Yorkba és Chicagóba irányuló hosszú távú, illetve a krakkói járatának sikeres elindítását követően most elérkezett az idő, hogy a légitársaság London City (LCY) Repülőtérre indítson járatot.
A Wizz Air, Magyarország vezető légitársasága, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága debreceni működésének 6. évfordulóját ünnepli. Első debreceni járatának indulása óta a WIZZ 1,2 millió utast szállított debreceni útvonalain.
Tavaly év elején elég nagy feltűnést keltett, hogy egy francia születésű pilóta indul magyar színekben a Red Bull Air Race sorozatban. Daniel Genevey idén is versenyez, ám ennél jóval több ponton kapcsolódik a repüléshez, hiszen műrepülő, kereskedelmi pilóta, és gépészmérnök is. A budapesti futam előtt beszélgettünk vele.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága 2018. június 14-én megnyitotta legújabb bázisát a bécsi nemzetközi repülőtéren egy Airbus A320 típusú repülőgéppel.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága egyedülálló mérföldkőhöz érkezett: flottájához 2018. június 4-én csatlakozott a 100. repülőgép.
Lengyel jazz, a két világháború közötti időszak filmjei, kiállítás a budaörsi műemlék repülőtéren – júniusi események, amelyek mind-mind egy Lengyelország számára fontos évfordulóhoz kapcsolódnak.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma bejelentette, hogy 2018 decemberétől kétszeresére bővíti debreceni bázisát egy második Airbus A320 típusú repülőgéppel.
A Budapest Airport felső vezetői is részt vesznek a 2018. május 16. és 18. között Sanghajban rendezett „Transport Logistic” konferencián, a világ legnagyobb közlekedési és logisztikai fórumán.
Minden korábbi rekordot megdöntött a Budapest Airport első negyedéves utasforgalmi növekedése; a 16,9%-os bővülés majdnem háromszorosan meghaladja az EU-repülőterek 6,2%-os növekedési átlagát.
Az American Airlines egy lépéssel közelebb hozta Magyarországot és az Egyesült Államokat egymáshoz azzal, hogy a mai napon közvetlen járatot indított a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér (BUD) és a Philadelphia Nemzetközi Repülőtér (PHL) között.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága ma közzétette legújabb statisztikáit, melyek szerint a légitársaság történetének legjobb 12 hónapos időszakát zárta.
A LOT lengyel légitársaság elindította az első közvetlen, hosszú távú repülőjáratot Budapest és az Egyesült Államok között, május 5-étől pedig Chicago is átszállás nélkül elérhető lesz.
A Wizz Air UK Limited (“Wizz Air UK”), a Wizz Air leányvállalataként Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársaság-csoportjának tagja ma bejelentette, hogy az Egyesült Királyság polgári légiközlekedési hatóságánál megszerezte a légi üzembentartói engedélyt (AOC) és a működési engedélyt (OL).
Újabb lengyel célállomással bővült a Budapest Airport útvonal kínálata: a szerdai napon a LOT lengyel nemzeti légitársaság elindította közvetlen Budapest-Krakkó járatát.
Több, mint 83 000 ember felett zúgtak fel a motorok a Red Bull Air Race versenytörténetének első franciaországi állomásán.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága ma bejelentette, hogy 2018 végén megnyitja új kiképzőközpontját Budapesten.
Újabb, kiemelkedően fontos, nemzetközi környezetvédelmi elismerést vívott ki a Budapest Airport: az ACI, a Repülőterek Nemzetközi Tanácsa elismerte, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi repülőtér elérte az ún. „karbon-semleges” minősítést.
Partnerségi megállapodást kötött a Budapest Airport (BUD) és a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA), a világ legnagyobb légitársaságokat tömörítő kereskedelmi szervezete.
Második éve közlekedik a Lufthansa járata München és Debrecen között, ebből az alkalomból köszöntötte Dr. Papp László, Debrecen polgármestere, Antal Gábor, a Lufthansa Csoport magyarországi country managere és Herdon István, a Debrecen Airport Zrt. vezérigazgatója a jubileumi járat utasait és személyzetét. A
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága a repülőgépek belső terének szakkiállításán, az Aircraft Interiors Expón bejelentette, hogy versenyeztetéses kiválasztási eljárás eredményeként a GEVEN-nel állapodott meg a 2019 januárjától öt éven át érkező 110 darab Airbus A321neo repülőgép üléseinek szállításáról. A légitársaság a GEVEN innovatív Essenza ülésmodelljét vásárolja meg.
Alig néhány napja van érvényben a repülésben a 2018-as nyári menetrend, máris egy sor új járattal bővült a Budapest Airport idei útvonal kínálata. Az elmúlt egy hétben négy új járat került fel a palettára és május elejétől elindulnak a várva-várt új tengerentúli járatok is.
A Silk Way West azerbajdzsáni légitársaság csaknem kétéves szünet után visszatér a budapesti repülőtérre, és Boeing 747-8-as típussal újraindítja menetrend szerinti cargo járatait.
Budapestre érkezett a világ egyik legkorszerűbb, kanadai fejlesztésű sugárhajtású utasszállító repülőgépe! Az airBaltic színeiben repülő Bombardier CS300-as a mai naptól a Budapest-Riga útvonalon közlekedik, heti három alkalommal, éves szinten 13 000 plusz ülőhelyet kínálva a magyar és a lett főváros között.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága elindította legújabb járatait a norvégiai Stavangerbe és a görög fővárosba, Athénba
Az ötödik egymást követő alkalommal nyerte el a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a Skytrax „Kelet-Európa legjobb repülőtere” díját.
A Wizz Air, Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma megkezdte történetének legnagyobb fejlesztését, amellyel a teljes hálózat tevékenységét felfuttatja.
Az európai átlagot jóval meghaladó mértékben folytatódott a légi teheráru szállítás növekedése a budapesti repülőtéren. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér partnerei havi 10 ezer tonnát meghaladó mennyiségű árut kezeltek idén februárban is, ami az év első két hónapjában további 17,4 %-os növekedést jelentett a tavalyi rekord évhez képest. Az európai piacon 8,4 %-os volt a bővülés 2018 januárjában.
A Lufthansa Csoport öt légitársaságának utasforgalma 8%-kal bővült 2017-ben Magyarországon az előző évhez képest: 1 750 000-en repültek a Lufthansa, a SWISS International Air Lines, az Austrian Airlines, a Brussels Airlines és a Eurowings járatain Budapestre, Debrecenbe, illetve Sármellékre tartó, vagy onnan induló járatokon.
Ma, március 8-án, hat, kizárólag nőkből álló személyzet áll munkába a Lufthansa, a SWISS, az Austrian Airlines, a Eurowings és a Brussels Airlines járatain a Nemzetközi Nőnap alkalmából. A Frankfurtból, Münchenből, Düsseldorfból, Bécsből, Zürichből és Brüsszelből induló járatok mindegyikét két-két női pilóta vezeti.
Izgalmakkal teli futammal kecsegtet a Red Bull Air Race 2018-as versenysorozatának következő ázsiai állomása, Csiba. Joshide Muroja tavaly októberi világbajnoki címe óta most először repülhet ismét hazai közönség előtt.
Masszívan bővít Budapesten az orosz Aeroflot. Oroszország nemzeti légitársasága idén júliustól már napi négy alkalommal repül a magyar főváros és Moszkva Seremetyevó repülőtere között, ezzel egy év alatt megduplázta a kapacitást ezen az útvonalon.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1-es futópályája felületének második szakaszát cseréli ki a Budapest Airport idén március 12. és június 30. között. A felújítás nem csak a pálya beton burkolatát érinti, hanem a régi fénytechnikai rendszerek nagy részét: a kábeleket, az elektromos aknákat és lámpákat is cserélni kell.
Számos légitársaság, repülőtéri üzlet és étterem, valamint repülőtéri partner vehette át az elismerő oklevelet a Budapest Airport hagyományos repülőtéri gálaünnepségén, amit az 1. Terminál épületében tartottak tegnap este.
A Lufthansa két nagyszabású rendezvényen mutatta be új, modernizált márkaarculatát ügyfeleinek és dolgozóinak a frankfurti és a müncheni légi csomópontokban február 7-én, szerdán.
Tizenegyedik alkalommal startolt el a Red Bull Air Race versenysorozata szombaton. Az Abu-Dzabiban megrendezett szezonnyitón váratlan fordulatokban sem volt hiány, de talán a legnagyobb mind közül maga a győztes pilóta repülése volt.
A repülőgép-spotterek és a Lufthansa rajongók számára izgalmas nap lesz február 8-a, amikor a különleges Boeing 747-8-as és az Airbus A321-es németországi és európai turnéra indul
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága 2018. február 2-án jelentős mérföldkövet ért el Debrecenben, amikor üdvözölte egymilliomodik utasát második hazai bázisán.
A Fairchild Republic A-10-es flotta szárnyainak felújítására kiírt szerződés meghosszabbítását tervezi az Egyesült Államok légiereje – a nyugdíjba szánt csatarepülőgépekből legalább pár századnyit szeretnének így megmenteni.
A LOT májustól hetente hat menetrend szerinti járatot fog üzemeltetni a Budapest-Krakkó útvonalon. Jegyek már foglalhatók az új járatra. A lengyel légitársaság elindította promóciós kampányát.
A jó dolgok a változások közepette is megmaradnak! A Lufthansa az idén ünnepli céglogója megszületésének 100. évfordulóját.
A Lufthansa utasai 23 órával indulás előtt automatikusan megkapják okostelefonjukra beszállókártyájukat – anélkül, hogy bármit kellene tenniük az utasfelvételhez
Folytatódnak a járatfejlesztések a Budapest Airportnál: csak az eddigi előzetes bejelentések alapján, 2018 nyarán egymilliónál is több ülőhelyet kínálnak a légitársaságok a Budapestről induló járatokon, mint a tavalyi év azonos időszakában.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma bejelentette, hogy 2017-ben rekordszámú utast szállított, jelentősen bővítette hálózatát, lebonyolította minden eddiginél nagyobb repülőgép-megrendelését, részben szponzorált pilótaképzést indított, és számos fejlesztést vezetett be a jobb ügyfélkiszolgálás érdekében.
Soha nem látott ütemben nőtt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma 2017-ben. A 13,1 milliós utasforgalom mellett a kiszolgált légi teheráru mennyisége is rekordot döntött: több, mint 127 000 tonna érkezett vagy indult légi úton.
Kevesebb, mint 18 hónap alatt megépült és meg is nyílt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér területén, a 2. Terminál tőszomszédságában található repülőtéri szálloda.
2018-ban a Deutsche Lufthansa AG több mint 8000 új munkavállalót vesz fel. Többségük utaskísérő lesz a Lufthansa Csoport különböző légitársaságainál. Egyedül a Lufthansa, Németország legnagyobb légitársasága, mintegy 2500 utaskísérővel bővíti a frankfurti és müncheni légi csomópontok állományát. A Lufthansa Csoport légitársaságai összesen 4000 új utaskísérő toborzására készülnek az idén.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága, egyben Európa egyik leggyorsabban növekvő légitársasága ma bejelentette, hogy Bécsben nyitja meg legújabb bázisát, így hálózata Ausztriával 44 országra bővül.
A hivatalos határidő lejárta előtt, vagyis 2017. év végéig megszerezte a Budapest Airport a további működéshez szükséges összes, Európai Uniós engedélyt.
A jövő nyár számos változást hoz a Lufthansa müncheni központjában. A legnagyobb jelentőségű eseményre március 25-én, éppen az új menetrend életbe lépésekor kerül sor.
Jövő év március végétől immár naponta ötször lehet eljutni Budapestről Varsóba a LOT lengyel légitársaság gépeivel. Az éjszakázó Bombardier Dash-8 Q400-as típusú repülőgép este érkezik Budapestre, és másnap reggel tér vissza a lengyel fővárosba.
A második Magyarországot érintő bővítését jelentette be a Deutsche Lufthansa AG a 2018-as nyári menetrend életbe lépésétől: a korábbi tájékoztatás értelmében jövőre ötről hatra emelkedik a Budapest és Frankfurt közötti napi járatok száma, most pedig a Debrecenben és környékén élők számára szolgál jó hírrel a német légitársaság.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága hétfőn elindította debreceni bázisáról Moszkvába közlekedő új járatát. A legújabb WIZZ-járat hetente kétszer, hétfőnként és péntekenként repül.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága bejelentette, hogy elnyerte az Aviation 100 „Az Év Európai Légitársasága” címet.
A megújult szabályoknak köszönhetően minden eddiginél eseménydúsabbnak ígérkezik a Red Bull Air Race 2018-as versenysorozata Master és Challenger kategóriában egyaránt.
Ismét rekordot döntött a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma, mivel november végéig 12 millió főnél is többen érkeztek és indultak a budapesti repülőtérről. A dinamikusan növekvő forgalomnak köszönhetően novemberben is egymilliónál többen fordultak meg a ferihegyi terminálokon, amire még sohasem volt példa korábban.
A Kínából légi úton érkező, elsősorban e-kereskedelmi áruk elosztó központjává válhat Budapest – ennek első lépcsőjéről írtak alá ma megállapodást.
Nem csak a Master Class, de a Challenger Cup mezőnyéhez is új nevek csatlakoznak a Red Bull Air Race 2018-as szezonjában. Előbbit a brit Ben Murphy erősíti majd, míg az utánpótlás mezőnyhöz Dario Costa csatlakozik Olaszország színeiben, Patrick Davidson pedig a Dél-afrikai Köztársaságot képviseli a világbajnokságon.
Alig nyolc hónappal az építési munkák megkezdése után máris elérte a legfelső szintet a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az új, 2B oldali utasmóló (Pier B) fejlesztése.
2018-ban a Red Bull Air Race világbajnokság vadonatúj és klasszikus, közönségkedvenc helyszíneket is meghódít majd. A jövő évi, nyolc állomásból álló szezon versenynaptárában most először francia helyszín is szerepel. A budapesti futamot június 23-24-én rendezik.
A DHL Express, a nemzetközi expressz szállítás területén a világ piacvezető vállalata, a hétfői napon megnyitotta új, 13 000 m2-es központját. A DHL Express ezzel csatlakozik a DHL másik két üzletágához, a DHL Global Forwardinghoz és a DHL Freighthez, amelyek 2013-ban költöztek be a Budapest Airport Business Parkba.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága kedden elindította legújabb budapesti útvonalát, amely heti két járattal, keddenként és szombatonként közlekedik a fővárosból a marokkói Agadirba.
Október 30-án köszöntötte a Budapest Airport a Ryanair új, Budapestről Marrákesbe induló járatát, ami az első, egész évben üzemelő közvetlen légi összeköttetés a magyar főváros és a marokkói nagyváros között. Az ír légitársaság új járatával heti kétszer érhető el Észak-Afrika egyik kedvelt turisztikai központja.
A Wizz Air Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága október 29-én bevezette új kézipoggyász-szabályzatát, melynek értelmében minden utas díjmentesen vihet magával egy nagyobb méretű kézipoggyászt.
Hónap végén ismét jön az óraátállítás, ezzel pedig kezdetét veszi a légiközlekedésben is a téli szezon. A nyári időszak után a téli menetrend is teljes: kilenc új járat és sok más fejlesztés gondoskodik arról, hogy a novembertől március végéig tartó időszakban se múljon el az utazási kedv.
A Lufthansa Csoport légitársaságai mintegy 12,7 millió utast szállítottak 2017 szeptemberében, 17,8%-kal többet, mint az előző év hasonló időszakában. A rendelkezésre álló utaskilométerek száma 11%-kal haladta meg az előző évit, miközben az árbevétel 12,9%-kal nőtt.
Minden idők legerősebb szeptemberi utasforgalmát rögzítették a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren szeptemberben: 1 247 352 utas érkezett és indult a budapesti repülőtérről. Tavaly még a júliusi csúcsban sem volt ekkora forgalom a Budapest Airport két terminálján.
Már csak egy futam maradt hátra minden idők egyik legizgalmasabb Red Bull Air Race szezonjából. Jelenleg négy pilóta van versenyben a világbajnoki címért, így minden az október 14-15-ei hétvégén dől majd el.
A Jane's Defence Weekly információi alapján körvonalazódik a szerződés, mely alapján a svéd Saab AB a brazilokkal együtt fogja legyártani a Brazil Légierő részére megrendelt 36 darab Saab JAS-39E/F Gripen NG-t.
A Lufthansa Csoport egy MD-11 teherszállító repülőgépet indított a frankfurti repülőtérről a Puerto Rico nyugati partvidékén található Aguadillába.
A téli szezon kezdetével érdemes figyelni a repülőjegy foglalásnál, ugyanis két fontos változás már biztosan lesz a kézipoggyászokat illetően: a Wizz Air október végétől ingyenesen enged fel egy, a korábbinál nagyobb kézipoggyászt a fedélzetre, míg a Ryanair fejenként kettő helyett egy, kisméretű kézitáskát engedélyez az utastérben.
Az utóbbi három évben jelentősen megnőtt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér repülőgép karbantartó- és javító hangár kapacitása, a napokban pedig a régi nagy hangárépületek közül az első felújítása is elkészült.
Joshide Muroja bravúros győzelmével végződött hétvégén a Red Bull Air Race világbajnokság utolsó előtti fordulója.
Alig két hete, hogy véget ért a száguldás Portóban, a Red Bull Air Race mezőnye máris indul tovább a szezonzáró előtti futamra, a németországi Lausitzringre.
2017. szeptember 8-án először landolt a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a világ legújabb fejlesztésű, szélestörzsű repülőgépe, az Airbus A350-es.
Abu-Dzabi után karrierje második futamgyőzelmét szerezte meg a hétvégén a cseh Martin Sonka Portugáliában. A Douro folyó felett rendezett látványos küzdelmet 600.000 néző figyelte a partról.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma bejelentette, hogy új útvonalat indít Debrecenből Moszkvába.
Nyolc év telt el azóta, hogy a Red Bull Air Race mezőnye Porto és Vila Nova de Gaia mesés partjai felett repült, szeptember 2-3-án azonban újra Portugáliába érkeznek a világ legjobb pilótái.
Napra pontosan kereken ötven évvel ezelőtt, 1967. augusztus 26-án landolt a Lufthansa LH194/195 számú, első közvetlen járata Frankfurtból Budapestre: a „Kiel” névre keresztelt Boeing 727-30-as München érintésével érkezett a magyar fővárosba, majd innen folytatta útját Belgrádba.
Május 4-től a világ legnagyobb légitársasága, az American Airlines új menetrend szerinti járatokat indít Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér (BUD) és Philadelphia Nemzetközi Repülőtér (PHL) között, amely egyben a légitársaság egyik keleti-parti központja is.
Az ausztrál védelmi miniszter Marise Payne, 2017. augusztus 11-én az East Sale légibázison rendezett ünnepségen bejelentette, hogy hivatalosan is hadrendbe állt az első 6 Pilatus PC-21 típusú kiképzőgép.
Minden korábbi utasforgalmi rekord megdőlt júliusban a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: még sohasem fordult elő, hogy egyetlen hónapban az induló és az érkező utasok száma meghaladta volna az 1 millió háromszázezret.
Újabb utasforgalmi rekordok közelében pörgött a hétvégén a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma, mivel egyszerre három, nagy nemzetközi sportesemény ért véget vasárnap Magyarországon.
Látványosan halad a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az új, a 2B Terminálhoz közvetlenül kapcsolódó 225 méter hosszú utasmóló építése. A kivitelező KÉSZ szakemberei már az indulási szint betonfödémjét öntik ki, a közvetlen beszállító folyosókat tartó lépcsőházak már lényegében elkészültek.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága ma bejelentette, hogy minden járatán ingyenes lesz a nagy kézipoggyász 2017. október 29-től.
Nem kevesebb, mint két darab, egyenként 120 tonna hasznos terhelésű Boeing B747-400F típusú teherszállító gépre volt szükség ahhoz, hogy Budapestről az oroszországi Kazany városába telepítse a Red Bull Air Race versenygépeit és a felszerelés egy részét.
Egymás után érkeznek a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre a vizes világbajnokságon résztvevő csapatok tagjai, a sportvezetők, a Nemzetközi Úszószövetség, a FINA elöljárói és nem utolsósorban a külföldi szurkolók.
Jövő májustól nem kevesebb, mint heti hat közvetlen járatot indít Budapestről New Yorkba és Chicagóba a lengyel LOT légitársaság, ezzel hatéves szünet után ismét lesz közvetlen légi összeköttetés az Egyesült Államok és Magyarország között. A lengyel légitársaság mindkét nagyvárosba a világ egyik legkorszerűbb repülőgépével, az amerikai Boeing 787-es Dreamlinerrel teljesíti a járatokat.
2017. július 3-án indult útnak a TAP Portugal idén visszatérő Budapest-Lisszabon járata. A TAP heti hét alkalommal, Airbus A319-essel repüli a 2478 kilométeres távot a két főváros között, mindössze 3,5 óra alatt. A TAP budapesti menetrendje kényelmes átszállást biztosít számos dél-amerikai, elsősorban brazil város felé.
Befejeződött a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 1. futópályájának 3 hónapig tartó rekonstrukciója, így a terveknek megfelelően ma délután a repülőtér visszaálltak a megszokott, kétpályás üzemelésre. A 3 kilométer hosszú futópálya 900 méteres szakaszának beton burkolatcseréjére félmilliárd forintot költött el a Budapest Airport.
A Lufthansát választották Európa legjobb légitársaságának (Best Airline in Europe). A díj átadására a Paris Air Show alkalmából, 2017. június 20-án, Le Bourget-ban került sor. A Skytrax légiipari piackutató intézet mintegy 18 millió utast kérdezett meg a témában több, mint 160 országból.
Párizsban zajlott az európai repülőterek szövetségének (ACI Europe) éves közgyűlése és szakmai kiállítása, ahol egyszerre két, a budapesti repülőteret érintő komoly bejelentés született.
A Wizz Air, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb diszkont légitársasága vasárnap ünnepelte debreceni működésének 5. évfordulóját. Az 5 év mérlege: 1 bázisrepülőtér, 6 útvonal 800 000 utas.
Mostantól a hét minden egyes napján közlekedik a Ukraine International Airlines Boeing 737-es típusú repülőgépe Kijev Boriszpil repülőtere és a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között. Az új járatot, amelynek első gépe máris majdnem telt házzal érkezett Kijevből, ünnepélyes keretek között fogadták a budapesti repülőtéren.
Nagy népszerűségnek örvend a korábban már Kecskeméten, a Nemzetközi Repülőnap és Haditechnikai Bemutatón is többször látott, olasz Frecce Tricolori, mely több évtized után új típussal fogja repülni bemutatóit.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.