Az Emirates csatlakozott a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) Turbulence Aware programjához, és a légitársaság elsőként integrálja az IATA platformját a Lufthansa Systems mobil navigációs alkalmazásába, a Lido mPilot legújabb verziójába. Így az Emirates pilótái valós idejű információkat kapnak a légörvények elhelyezkedéséről és ennek megfelelően módosíthatják az útvonaltervet. Az együttműködéstől az Emirates a repülés kényelmének további javítását, üzemanyag-megtakarítást, és alacsonyabb szén-dioxid kibocsátást vár.
A légörvények hatásainak mérséklése a légiközlekedés számára az egyik legfontosabb kihívás, amelyben kulcsfontosságú a globális, pontos és valós idejű adatok összesítése. Az Emirates az IATA Turbulence Aware-rel és a Lufthansa Systems-szel együttműködik annak érdekében, hogy a jelenséget jobban megismerve zökkenőmentesebbé és még biztonságosabbá váljon a repülés.
Az együttműködés keretében a három szervezet összekapcsolja a mérési platformokat, így percről percre friss, rendkívül pontos turbulencia-információkkal és -előrejelzésekkel látják el az Emirates pilótáit. Ez a lépés emellett a repülési tervek optimalizálásában és a még hatékonyabb navigációban is segíti őket. A világ legnagyobb nemzetközi légitársasága több mint 140 repülőgépét szerelte fel a szükséges fedélzeti szoftverrel, amely automatikusan megosztja a turbulencia-jelentéseket a platformhoz adatokat szolgáltató légitársaságokkal. Az Emirates flottájához a következő néhány év során csatlakozó összes új gép, mind például az Airbus A350-es és a Boeing 777-9, 777-8 és B787-es repülő, már az első felszállástól kezdve tudja használni az adatokat.
Innovatív légi közlekedési technológiák integrálása
A turbulencia az utasok és a személyzet – különösen az utaskísérők - sérüléseinek egyik fő kockázati tényezője. Pontos adatok hiányában a légörvény-esemény elkerülésére a pilóták kénytelenek repülési magasságot változtatni, vagy bizonyos esetekben iránykorrekcióra is sor kerülhet, amely magasabb üzemanyag-felhasználáshoz vezet. Az optimális repülési útvonal fenntartása és az utasok komfortérzete, biztonsága érdekében, a diszpécsereknek és a pilótáknak olyan információkra van szükségük, amelyekkel pontosan meghatározhatják a turbulencia helyét és intenzitását.
Az IATA Turbulence Aware egy globális, valós idejű, részletes és objektív turbulencia adatcsere platform. Világszerte több ezer anonim járat adatait összesítve nyújt pontos információt a légi közlekedési szakemberek számára, hogy a pilóták a lehető legkisebb korrekcióval tudják kikerülni a turbulens áramlásokat. Ezzel nem csupán az utasbiztonságot, és az üzemanyag-hatékonyságot növelik, de hozzájárulnak a szén-dioxid kibocsátás csökkentéséhez is. A Turbulence Aware működése óta több mint 700 millió utas számára nyújtott biztonságosabb repülést, és ez a szám egyre csak nő, ahogy újabb légitársaságok csatlakoznak a programhoz.
A Lido mPilot a Lufthansa Systems mindenre kiterjedő navigációs alkalmazása, amelyet az Emirates egyedi üzemeltetési követelményeihez igazítottak. Használatával egyszerűbbé és gördülékenyebbé válik a repülési navigáció, mivel egyszerre biztosít hozzáférést a termináltérképekhez, a dinamikusan generált útvonaltérképekhez és a repülőtéri mozgási térképhez (AMM). Az adatvezérelt, interaktív térképei és az egyes üzemeltetett járatokra vonatkozó legfrissebb időjárási jellemzők révén segíti a pilóták helyzetfelismerését és összesíti a repüléshez szükséges legfontosabb információkat.
„Büszkék vagyunk arra, hogy globális hálózatunkkal - amely többek között a Közel-Keletre, Afrikára, Ázsiára és Ausztráliára is kiterjed -, hozzájárulhatunk az iparág turbulencia-hatás elleni küzdelméhez. Az IATA Turbulence Aware platform és a Lido mPilot rendszerszintű integrálása azonban csak a kezdet, hiszen további élvonalbeli technológiák bevezetését tervezzük, hogy a repülést még zökkenőmentesebbé tehessük utasaink számára” - mondta Hassan Alhammadi kapitány, az Emirates repülési műveletekért felelős divíziós alelnöke.
Forrás: FLOW PR
„Bármilyen élethű is a szimulátor, amellyel tizenöt alkalommal repültünk, mégsem közelíti meg a valós repülések adta élményeket” – számolt be élményeiről Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, aki először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.