Március 2-án tartotta a Budapest Airport nagyszabású éves gálaestjét, amelynek keretében átadta egyebek mellett a legkiemelkedőbb kereskedelmi, légitársasági, környezetvédelmi, cargo és média partnereinek járó elismeréseket. A díjátadó gála célja, hogy a Budapest Airport köszönetet mondjon a parterekkel közösen elért sikerekért és azért, hogy munkájukkal hozzájárulnak ahhoz, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér Kelet-Európa legjobb légikikötője maradjon.
Kihívásokkal teli és nagyon sikeres évet zárt 2022-ben a Budapest Airport: visszaépítette a COVID előtti utasforgalom 75%-át, teljesen új célállomásokat adott hozzá a menetrendhez, regionális vezetővé vált a minőség terén, a légiáru mennyisége rekordokat döntött és több fontos fenntarthatósági beruházás is kezdetét vette, idén tavaszra pedig a négy és fél év alatt megvalósított repülőtéri fejlesztések értéke eléri a 100 milliárd forintot. A fejlődést az utasok is visszaigazolták; a háromhavonta elvégzett, nemzetközileg elismert repülőtéri szolgáltatás-minőségi (airport service quality, ASQ) felmérések pontszámai 2022-ben minden korábbi értéket túlszárnyaltak. Mindez a Budapest Airport munkatársainak és partnervállalatainak közös erőfeszítése nyomán vált lehetővé; a repülőtér-üzemeltető ezért is tartja fontosnak az éves díjátadó gála megrendezését, amelyek közül az idei már a tizennegyedik volt.
Chris Dinsdale, a Budapest Airport vezérigazgatója a gálán kiemelte: „Az elmúlt néhány évben megváltozott a szemléletünk, és három nagyon fontos pillér került működésünk középpontjába: a folyamatos fejlődés, a minőség és a fenntarthatóság. Eköré a három elem köré szerveződik az életünk, ezek azok a mozgatórugók és motivációk, amelyek meghatározzák a mindennapi munkánkat.” Hozzátette: „Nagy élmény volt megtapasztalni, hogy partnereinkkel közösen, minden tudásunkat és szakértelmünket beleadva tettük a budapesti repülőteret Európa egyik legjobbjává. Büszke vagyok arra, hogy a repülőtéri ökoszisztéma a hozzá tartozó több mint 250 partnervállalattal egy egységet, egy nagy egészet képvisel.”
A közös munka elismeréseként a Budapest Airport a gálán az alábbi partnereit díjazta:
Forrás: https://www.bud.hu/
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.