A nemzetközi légiközlekedési szakma legjobb futói, légitársaságok és repülőterek, üzleti szolgáltatók, hatóságok és repülőtéri biztonsági szolgálatok emberei vettek részt a Budapest Airport immár 6. Runway Run elnevezésű jótékonysági futóversenyén.
A másfél, öt és tíz kilométeres távot a versenyzők részben a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér erre az alkalomra lezárt 1. futópályáján (13R/31L) tették meg, ott, ahol máskülönben a repülőgépek szállnak fel és le.
Az egész Európában egyedülálló légiközlekedési futóversenyen több mint 1100 futó állt rajthoz. Egyéniben 5 kilométeres távon a férfi és női mezőnyben is a Budapest Airport munkatársai, Huszák Nikolett és Csuka Balázs állhatott a dobogó legfelső fokára. A verseny történetében még nem fordult elő, hogy a házigazda adta volna egy kategória mindkét nyertesét. 10 kilométeren Szőke Cecília, a KPMG Magyarország munkatársa és Vas Gábor lettek az elsők. (A csapatversenyek eredményét a lenti táblázatban gyűjtöttük össze.)
A különleges hangulatú eseményen a résztvevők a befizetett nevezési díjjal egyrészt a magyar SUHANJ! alapítvány programjait, másrészt a brit Anthony Nolan alapítvány gyermekek csontvelő-átültetési műtétjeit támogatják. A verseny fő szponzorai az idei évben is az Airbus Industries, a Qatar Airways, a KPMG nemzetközi könyvvizsgáló cég, a Mercedes Benz Magyarország és az anna.aero légiközlekedési szakportál voltak.
A rajt előtt a versenyzők bemelegítését Simon Szimonetta híres fitnesz edző segítette. A Runway Run távjainak a főszponzorok futóin kívül egyebek mellett olyan rangos légiközlekedési cégek csapatai vágtak neki, mint amilyen a Wizz Air, a Celebi Ground Handling, a Malév Ground Handling, a HungaroControl, az ír Air Lingus (a tavalyi csapatgyőztes), a svájci Swiss, az Emirates, a Lufthansa Technik Budapest, a lengyel LOT légitársaság vagy a Heinemann Duty Free. Külön csapattal indultak az ORFK és a Repülőtéri Rendőr Igazgatóság, a Katasztrófavédelem és más repülőtéri hatóságok munkatársai is.
„Óriási öröm és megtiszteltetés a számunkra, hogy a Budapest Airport lehet a házigazdája ennek az egész földrészen egyedülálló légiközlekedési- és sporteseménynek, büszkék vagyunk arra, hogy népes csapattal vannak jelen olyan jelentős légikikötők is, mint az athéni, a düsseldorfi és a hamburgi is,” jelentette ki Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója. Emlékeztetett rá, hogy a tavalyi évben nem kevesebb, mint 15 millió forinttal tudták támogatni a résztvevők a magyar SUHANJ! alapítvány programjait, amelyeken mozgássérült emberek sportolási lehetőségeit igyekeznek előmozdítani. A sportos életmód népszerűsítése és a humanitárius célok megvalósítása mellett nem kevésbé fontos, hogy a budapesti verseny egyúttal kiváló lehetőséget teremt a légiközlekedés legkülönbözőbb területéről érkező szakemberek informális találkozójára, hangsúlyozta a Budapest Airport vezérigazgatója.
Csapatverseny győztesei:
Kategória |
Nyertes csapat |
Leggyorsabb légitársaság |
Aer Lingus |
Leggyorsabb repülőtér |
Athén Eleftherios Venizelos Nemzetközi Repülőtér |
Leggyorsabb légiközlekedési szolgáltató |
HungaroControl Zrt. |
Leggyorsabb külföldi képviselet |
Egyesült Királyság Nagykövetsége |
Leggyorsabb idegenforgalmi vállalat |
Marriott |
Leggyorsabb repülőtéri kereskedelmi partner |
Viacom |
Forrás: BUD
Svédország védelmi minisztériuma 2024. november 9-én, szombaton jelentette be, hogy a brazil Embraer C-390 Millennium típusával kívánják megújítani szállító repülőgép flottájukat, búcsút intve a kiöregedő C-130H Hercules flottának.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.