A Budapest Airport legfrissebb, 2020. március 31-én, kedden kiadott tájékoztatója, melyben új információk, adatok olvashatóak, többek között a repülőtéri parkolók működéséről, a Cargo City-ről és a BUD cargo forgalmáról a kialakult járványügyi helyzetben.
A repülőtéri parkolók működésével kapcsolatos információk
A Budapest Airport a Business és a Holiday Lite Parkolók után a Holiday Parkoló működését is átmenetileg felfüggeszti. Április 1-től az utasok a repülőtéri parkolók közül csak a Terminál Parkoló szolgáltatásait tudják igénybe venni.
Parkoló ügyfélszolgálat (0-24): +36-1-296-5553
E-mail: puo@bud.hu
Szünetel a 100E busz közlekedése
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasszám-csökkenésének nyomán a repülőtéri buszjáratok kihasználtsága is csökkent. A 100E busz jelenleg csökkentett járatszámmal, fél óránkénti indulással közlekedik a repülőtér és a belváros közötti viszonylatban, április 1-től pedig nem közlekedik. További információért kérjük, kövessék a Budapesti Közlekedési Központ honlapját.
A teljes működés fázisában a Cargo City
Március végére majdnem minden speditőr partnercég beköltözött a BUD Cargo Citybe; ezzel a teljes működés fázisába lépett Kelet-Közép-Európa cargo kapuja. A tavaly átadott légiáru-kezelő komplexum minden eddiginél fontosabb szerepet kapott a magyarországi légiáruszállítás terén, hiszen a „normál” légi szállítmányok mellett a koronavírus-járvány kezeléséhez szükséges orvosi eszközök is ide érkeznek. A Cargo City forwarder és árukezelő épületei kedvező feltételeket biztosítanak a hatékony árukezeléshez, lehetővé téve, hogy a szállítmányok a lehető legrövidebb idő alatt eljussanak oda, ahol szükség van rájuk.
Tavaly novemberben avatta fel a Budapest Airport a BUD Cargo City névre keresztelt légiáru kezelő központot a ferihegyi repülőtéren. A világszínvonalú létesítmény egy 21 200 négyzetméteres raktárcsarnokból és irodai részből, valamint egy 11 650 négyzetméteres speditőr épületből áll, amelyhez egy óriási, 32 000 négyzetméter alapterületű forgalmi előtér kapcsolódik. A BUD Cargo City megnyitásával évi 150 000 tonnáról akár évi 250 000 tonnára is emelkedhet a budapesti repülőtér légi teheráru-kezelő kapacitása.
A Budapest Airport cargo forgalma a koronavírus-járvány idején
A Magyarország kormánya által hozott intézkedések a légiközlekedést, ezáltal a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér működését is érintik. A Budapest Airport a koronavírus-járvány idején is folyamatosan dolgozik a légi teheráru-szállítás zavartalan működéséért, hiszen az a nemzetgazdaság támogatása mellett az egészségügyi ellátás biztosításában is kiemelt jelentőséggel bír; kulcsszerepet játszik az ellátási láncok működtetésében, illetve az ezen tevékenységekhez kötődő munkahelyek fenntartásában.
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér továbbra is fogad és indít légi teheráru-szállító járatokat, lehetőséget biztosítva a további egészségügyi szállítmányok érkezésére is. A Budapest Airport minden eszközzel támogatja a kormány munkáját, hogy a szállítás gördülékenysége továbbra is fennmaradjon.
Mi történik a légiáru-szállító járatok személyzetével?
A személyzet a fedélzetről való leszállás előtt testhőmérséklet-ellenőrzésen esik át; a fedélzetet akkor hagyhatja el, ha az egészségügyi ellenőrzést végző személyzet nem állapít meg koronavírusra utaló tünetet. Ha COVID-19 fertőzés gyanúja merül fel (állampolgárságtól függetlenül), a vizsgálatot végző szervezet protokollja lép életbe, az illetőt a Szent László Kórházba szállítják.
A személyzetnek a fedélzetről való leszállás előtt büntetőjogi felelősségének tudatában írásban nyilatkoznia kell arról, hogy elhagyta-e a repülőgép fedélzetét külföldön. Amennyiben a személyzet nem akar pihenőhelyre elvonulni, csak körüljárni a repülőgépet annak ellenőrzése céljából, a repülőgép közvetlen környezetében mozoghat, de a repülőgép-állóhelyet nem hagyhatja el. Az ellenőrzés végeztével vissza kell szállnia a fedélzetre.
Amennyiben koronavírus gyanúja nem merül fel:
Amennyiben a személyzet tagja magyar állampolgár, vagy EGT ország állampolgára és rendelkezik állandó tartózkodási kártyával, beléphet Magyarország területére. Amennyiben járt külföldön vagy elhagyta külföldön a repülőgép fedélzetét, és magyar állampolgár, nem szükséges hatósági házi karanténba vonulnia, azonban a kijárási korlátozásról szóló kormányrendeletben foglalt kötelezettség alapján lakó- vagy tartózkodási helyének elhagyása csak alapos indokkal lehetséges, amely lehet például munkavégzés, hivatásbeli kötelezettség stb.
Azon magyarországi tartózkodási kártyával rendelkező EGT-állampolgárok, akiknél nem állapítanak meg gyanús tünetet, viszont jártak külföldön, beléphetnek Magyarország területére, azonban kijelölt lakcímükön 14 napos hatósági házi karanténba kell vonulniuk.
Amennyiben a személyzet tagja külföldi vagy nem EGT állampolgár, illetve nem rendelkezik tartózkodási engedéllyel, csak akkor léphet be Magyarországra, ha pihenőidejét a kijelölt szállodában tölti, rendőri felügyelet mellett. Közösségbe nem mehet, a szálló közösségi tereit (bár, étterem, wellness, sport, stb.) nem használhatja, vendéget nem fogadhat, a várakozási időt kizárólag a szobájában töltheti. A várakozási idő leteltét követően visszaszállítják a repülőtérre, az induló járathoz. A vendég távozása után a szobát fertőtlenítik.
A Budapest Airport értékeli a közös munkát
A légi teheráru-szállítás tehát kiemelt szerepet kap a koronavírus elleni küzdelemben. Ebben a folyamatban elengedhetetlen a légi szállításban közreműködő kollégák áldozatos munkája is. A Budapest Airport köszönetet mond minden kollégájának, illetve a légitáraságoknak, az integrátor és a földi kiszolgáló vállalatoknál, a Repülőtéri Rendőr Igazgatóságnál, a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál és a légiközlekedési hatóságnál dolgozóknak a kitartó és példaértékű munkáért.
A Budapest Airport minden nap (de legfeljebb kétnaponta) délelőtt Repülőtéri napi értesítőt ad ki, hogy a friss információkról, adatokról tájékoztassuk a közvéleményt. Kérjük, kövesse Facebook-oldalukat és weboldalukat, ahová a Repülőtéri napi értesítő feltöltésre kerül.
Forrás: https://www.bud.hu/
A Honvéd high-tech magazin új epizódjában közelebbről is megismerkedhetünk a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépével, mely 2024. szeptember 5-én érkezett meg végleges állomáshelyére, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.