A legfrissebb nemzetközi kutatások szerint a légiközlekedésben 2025-re 34 000 pilóta fog hiányozni, ami a szabadságolások és nyugdíjazások hatására akár 50 000-re is nőhet. Ezért a világ legnagyobb nemzetközi légitárasága, az Emirates a legmodernebb képzési programokat kínálja azon nemzetközi, köztük a magyar jelöltek számára is, akik világra szóló légi karriert szeretnének befutni.
Hatalmas pilótahiány jöhet a következő évtizedekben
Az Oliver Wyman legfrissebb kutatása szerint a légiközlekedési ágazatban 2025-re legalább 34 000 pilótával lesz kevesebb a szükségesnél, ami a szabadságolások és nyugdíjazások hatására akár 50 000 fölé is nőhet. A légi közlekedés iránti kereslet várható erőteljes növekedése miatt a közel-keleti régióban 2023-ra 3000, 2032-re pedig 18 000 pilóta hiányával számolhatunk. A Boeing becslése szerint 2041-re ez a hiány 602 000 pilótára nő világszerte és 53 000-re a Közel-Keleten.
Az Emirates a legújabb technológiákkal próbálja visszaszorítani a hiányt
Az Emirates évekkel ezelőtt felismerte, hogy óriási szükség van megfelelően képzett pilótákra a kereskedelmi repülésben, ezért globális légitársaságként és az iparág vezetőjeként létrehozta az Emirates Flight Training Akadémiát (EFTA), amely nemcsak helyi, de globális szinten is fogadja és neveli a fiatal tehetségeket. A programnak köszönhetően a légitársaság magasan kvalifikált és jól képzett kadétok következő generációjával járul hozzá a légiközlekedési ágazathoz. 2022-ben már 53 új, az Emirates világszínvonalú létesítményében képzett pilótát köszöntöttek az iparágban.
Az akadémia a legújabb oktatási technológiákat és egy 27 oktató repülőgépből álló modern flottát kombinál előzetes repülési ismerettel nem rendelkező jelölteknek. A korszerű létesítménye - mely méretében 200 focipályának felel meg - 36 modern földi tantermet, 6 repülésszimulátort, külön légiforgalmi irányító tornyot és egy saját, 1800 méteres kifutópályát foglal magába.
Az Emirates Flight Training Akadémia (EFTA) a legmodernebb képzési programokat kínálja azok számára, akik szeretnék megszerezni az integrált légiközlekedési pilótaengedélyt. A földi kiképzés 53 héten át tart, mely alatt a leendő pilóták 900 órányi földi oktatásban részesülnek, továbbá 250 órát szimulátorokon és egymotoros Cirrus és Phenom repülőgépeken tanulva töltenek, hogy bármilyen helyzetre felkészülten reagálhassanak.
További információ a https://www.emiratesflighttrainingacademy.com weboldalon.
Forrás: FLOW PR
Nagyszabású, átfogó gyakorlatot hajtott végre nemzetközi részvétellel a Különleges Műveleti Légi Osztag a Zala vármegyei Sármelléken található Hévíz-Balaton Repülőtéren.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.