Itt találod az összes cikket a „An-26” témában!
Manapság egymás után jelennek meg lélegzetelállítóan szép fotók a harci repülőgépekről valódi környezetükben: a kék égen. Igaza van Antoine de Saint-Exupérynek, az égbolt pilóták nélkül tényleg csak üres levegő.
Ünnepélyes emlékműavatásra gyűlt össze az „Ancsás” társadalom augusztus 28-án, pénteken, a Siófok-Kiliti repülőtéren. Az emlékmű avatásával és az azt megelőző műrepülő-bemutatóval, valamint ejtőernyősugrással a magyar légierő veteránjai az An-26-os szállítórepülőgépek 46 éves szolgálata előtt tisztelegtek.
Légierőnk légi szállítási kapacitását hosszú időn keresztül biztosították az 1974-ben rendszeresített An-26-os repülőgépek, amelyek további üzemben tartása már nehezen volt megoldható.
2020. június 23-án, kedden lezárult egy korszak a Magyar Légierő életében: utolsó repülését teljesítette az An-26-os szállító repülőgép, az ikonikus típus egy különleges kötelékrepülés keretein belül mondott búcsút az aktív szolgálatnak.
Utoljára ugrottak ejtőernyősök a Magyar Honvédség elköszönő An-26-os szállítógépéből. Az elmúlt hét folyamán előbb Pápa, később Szolnok felett gyulladt fel az ugrást engedélyező zöld lámpa.
Az An-26 típusú közepes teherszállító repülőgép 1974-ben került a Magyar Néphadsereg repülőgépflottájába. 2020. júniusában, 46 év szolgálati idő után búcsúzik a Magyar Honvédségtől, valamint azoktól a szakemberektől, akik lehetővé tették, hogy minden körülmények között végrehajthassa feladatait.
A Magyar Honvédség utolsó, 406-os oldalszámú An-26-osa ma búcsúzott el az aktív szolgálattól, Kecskeméten, az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison.
A kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison, 2020. június 11-én ünnepélyesen elbúcsúztatták az An-26-os katonai teherszállító-repülőgépet. A géptípus több mint negyvenöt éven át szolgált a Magyar Légierőben.
Utoljára használtak analóg technikát légifényképezésnél katonai térképészek az An-26-os teherszállító-repülőgép egyik utolsó repülésén, 2020. június 9-én.
Magyarországon 45 évvel ezelőtt állították hadrendbe az An–26-os szállító repülőgépeket, melyek megörökölték az előd Li–2-es becenevét, a Tevét. A típust emellett az Ordító Egér elnevezéssel is illették – ezt a sajátos motorzaja miatt érdemelte ki.
Ünnepi találkozót tartottak az An-26 típusú szállító-repülőgép rendszerbe állításának 45. évfordulója alkalmából április 13-án, szombaton, Balatonakarattyán, az MH Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központban.
2019. március 30-án újabb mérföldkövéhez érkezett az új Il-112V könnyű katonai szállító repülőgép programja, hiszen a gép sikeresen teljesítette első repülését az UAC voronyezsi repülőgépgyártó üzemének (VASO) területéről.
2018. november 27-én, kedden mutatták be a nyilvánosság számára az első Il-112V típusú, könnyű szállító repülőgépet, mely az UAC (United Aircraft) voronyezsi repülőgépgyártó üzeméből (VASO) gördült ki.
Rendhagyó repülésben volt része az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis parancsnoka által kijelölt állománynak 2018. szeptember 26-án.
A 2018. március 6-án, Szíriában bekövetkezett An-26-os katasztrófa okát a fékszárnyak meghibásodása okozta – ezt állapította meg az eset kivizsgálásával megbízott bizottság.
Az orosz védelmi minisztérium megerősítette a hírt, mely szerint 2018. március 6-án, kedden lezuhant az Orosz Légi és Kozmikus Erők egyik An-26 típusú katonai szállító repülőgépe.
A Sputnik Srbija meg nem erősített információi szerint, a nemrégen Szerbia részére átadott 6 MiG-29-est rövidesen 2 darab An-26-os szállítógép is követheti majd.
Már az év végén megérkezhetnek az első légiszállító repülőgépek a Magyar Honvédséghez – mondta dr. Simicskó István honvédelmi miniszter szeptember 26-án, kedden a tárca fővárosi épületében tartott sajtótájékoztatóján, miután megbeszélést folytatott Peter Hultqvist svéd védelmi miniszterrel.
Két hónap telt el az első magyar Baltic Air Policing (BAP) misszió kontingensének szolgálati idejéből.
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Magyar Légierőnél: 2024. szeptember 5-én, csütörtökön, megérkezett végleges állomáshelyére, az MH. vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz, a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépe. Helyszíni beszámolónk!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.