2014. március 5-től hetente kétszer közlekedik az azerbajdzsáni Silk Way West légitársaság áruszállító repülőgépekkel Baku és Budapest között. Ma reggel a Budapest Airport 1. Terminálja előtti betonon újságírók és szakemberek ünnepélyesen is köszöntötték a Bakuból érkező azeri Boeing 767-300F típusú teherszállító repülőgépet.
Az azerbajdzsáni Silk Way West teherszállító óriásgépei minden szerdán és szombaton hajnali 6 óra körül érkeznek mostantól Budapestre, ez alkalommal azonban pontosan 9.15-kor ért a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér betonjára a hatalmas Boeing. A 186 tonnás gép mintegy négy óra alatt teszi meg a bakui Heydar Aliyev International Airport és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közötti távolságot. A Silk Way West rendszeres cargo-járatainak elindulásával közvetlen kapcsolat jöhet létre Azerbajdzsánnal valamint a kaukázusi térség és Közép Ázsia országaival nemcsak a magyar, hanem a régió vállalatai számára – Budapesten keresztül.
Az Azerbajdzsánból érkező Silk Way West gépet a budapesti repülőtéren a szokásos vízsugaras köszöntésben részesítették az RKI (Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság) tüzoltó jármüvei. Az érkező gép ezután parkolt le a 1. Terminál előtti betonon, amit elsősorban a cargo-gépek ki- és berakodására használnak. A Silk Way West gépének személyzetét a Budapest Airport nevében René Droese ingatlangazdálkodási igazgató és Kossuth József cargofejlesztési menedzser köszöntötte a betonon, majd átnyújtotta a Baku és Budapest motívumaival díszített tortát a pilótáknak. Az ünnepélyes repülőtéri fogadáson ott volt Kamran Gasimov, a Silk Way West vezérigazgatója, Nidjat Babayev, a Silk Way West európai és ázsiai területekért felelős kereskedelmi igazgatója valamint Osman Yilmaz, a Celebi Ground Handling magyarországi és ausztriai ügyvezető igazgatója.
A Silk Way Airlines része a 23 különböző céget egyesítő azerbajdzsáni Silk Way csoportnak, amelynek portfóliójába a légi teheráru szállítás mellett beletartozik a földi kiszolgálás és fedélzeti ellátás (ground handling és catering) valamint egy jelentős szálloda és bank is. A Silk Way West Airlines a csoport tagjaként saját tulajdonú, korszerü, nyugati gyártmányú cargo gépekből álló légiflottát üzemeltet.
„Nagy öröm a számomra, hogy végre Budapesten köszönthetem a Silk Way West légitársaság személyzetét és gépét.” – jelentette ki René Droese, a szakterületet felügyelő ingatlangazdálkodási igazgató. Hozzátette: „Hosszú ideje dolgoztunk azeri partnereinkkel azon, hogy ez a járat elinduljon és a legkorszerübb, egyben a leggyorsabb összeköttetést biztosíthassa Azerbajdzsán és Magyarország között. A Silk Way hálózata egyben rövid útvonalat kínál a magyar exportőröknek Közép-Ázsiába, a Kaukázus térségébe és távolabb, például a kínai piacok irányába is. Biztos vagyok abban, hogy az új cargo-járat rövid idő alatt népszerüvé válik a közép-európai régióban.”
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.