Itt találod az összes cikket a „Typhoon” témában!
Az Olasz Védelmi Minisztérium év elején sajtóközleményben tudatta, hogy háromoldalú együttműködési megállapodást írt alá Olaszország, az Egyesült Királyság és Svédország védelmi minisztere az új Tempest program kapcsán.
2019. január 10-én, kevesebb mint egy év alatt elérte a bevethetőség első lépcsőjét, vagyis az úgynevezett bevezető műveleti képességet (IOC – Initial Operational Capability) az Egyesült Királyság F-35B állománya.
2018. július 30. és augusztus 3. között rendezik meg az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázison a "Flying Sword" névre keresztelt brit-magyar repülő harcászati kiképzés, melynek sajtónyilvános napját augusztus 2-án, csütörtökön rendezték.
A The National beszámolója szerint Katarnak a napokban kellett volna kifizetnie a megrendelt Typhoon flotta vételárának első részletét, de ez nem történt meg, Katar egyelőre nem tud fizetni, várhatóan nyár végére rendeződhet a kialakult helyzet.
Mint ahogy arról a napokban már lapunkon is beszámoltunk, a britek bejelentették Tempest névre keresztelt, következő generációs harci repülőgép tervüket, emellett fut a francia-német közös FCAS projekt is. Megvannak már az első hivatalos vélemények is a párhuzamról.
Talán a Farnborough légiszalon egyik legnagyobb bejelentésének lehettek ma szem- és fültanúi a helyszínen levők: bemutatták a Tempest névre keresztelt, következő generációs brit harci repülőgépet, melynek makettjéről mutatjuk a fotókat.
Montenegró NATO-csatlakozásának évfordulóján, 2018. június 5-én vette át a balkáni ország légterének védelmét az Olasz és a Görög Légierő. A montenegrói kormánygépet – egy Learjet 45-öst (4O-MNE) – két olasz Typhoon és két görög F-16-os fogott el szimbolikusan és kísért a leszállásig.
2017. október 12-én, röviddel déli 12 óra után lezuhant a Spanyol Légierő egyik Eurofighter Typhoon típusú vadászbombázója.
A BAE Systems legfrissebb beszámolójából kiderül, hogy 2017 első hat hónapjában 10 db Eurofighter Typhoon gördült le a gyártósorról, a miértekre választ is adott a brit repülőgépgyártó vállalat.
Brit vadászgépek szálltak le az MH Pápa Bázisrepülőtéren június 6-án, kedden. Az Eurofighter Typhoon repülőgépek Romániából érkeztek, ahol a NATO keretén belül készenléti szolgálatot látnak el.
2017. március 16-tól április közepéig hat darab Eurofighter Typhoon állomásozik az izlandi Keflavik repülőterén. A vadászrepülőgépek az Olasz Légierő alakulataitól érkeztek és a NATO észak-európai légvédelmi készültségi erőit fogják támogatni.
Spanyolország 2016. december 31-én újabb 12 darab Eurofighter Typhoont vehetett át. A most leszállított gépekkel már 60 példányra nőtt az spanyol felségjelzésű Typhoonok száma.
Bár manapság a világ legtöbb országában a védelmi kiadások folyamatos visszavágása a jellemző, mégis elmondható, hogy a FlightGlobal adatbázisa szerint a közelmúltban a használatban lévő vadászrepülőgépek száma mérsékelten, de emelkedett, összesen 87 példánnyal.
A Brit Királyi Légierő Typhoon vadászrepülőgépei a NATO dél-európai régiójában légirendészeti feladatokat látnak majd el a 2017-es év folyamán.
Justin Trudeau, Kanada miniszterelnöke a napokban jelentette be, hogy újraindítják a CF-18 Hornetek leváltására kiírt tendert.
Áprilisban sem lesz hiány repülős rendezvényekből, előadásokból és beindul a repülőnapos szezon is! Olvasóinknak összegyűjtöttünk néhány programot, amire érdemes lesz ellátogatni.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.