Itt találod az összes cikket a „A-10” témában!
Egyelőre még csak pletykák szintjén merült fel, de állítólag az Amerikai Légierő (USAF) tervei szerint meglévő A-10 Warthog csatarepülőgépeiket a szövetségesek számára adnák el.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) pályázati felhívást tett közzé 112 darab Fairchild-Republic A-10 Thunderbolt II csatarepülőgép felújítására.
A Fairchild Republic A-10-es flotta szárnyainak felújítására kiírt szerződés meghosszabbítását tervezi az Egyesült Államok légiereje – a nyugdíjba szánt csatarepülőgépekből legalább pár századnyit szeretnének így megmenteni.
Az F-35-ös típus jelenlegi szállítási ütemterve meghaladja a USAF által toborzásra kerülő műszaki szakember gárda méretét a 2020-as pénzügyi évig.
Fekete héten van túl az Amerikai Légierő, hiszen az elmúlt napokban két A-10-est és egy meg nem nevezett típust is vesztettek, továbbá egy, az Egyesült Államokban kiképzését teljesítő iraki F-16-os pilóta is életét vesztette.
A 2018-as évre benyújtott költségvetés-tervezet alapján továbbra is szolgálatban maradhat az USAF két ikonikus repülőgéptípusa, a Fairchild Republic A-10 és a Lockheed Martin U-2.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) a legfrissebb információk szerint még legalább 4 évig tervezi rendszerben tartani Fairchild Republic A-10 Thunderbolt II repülőgépeit.
Közútra történő leszállást gyakorolták az amerikai csatarepülőgépek.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) új gépek beszerzésével oldaná meg a közvetlen légitámogatási képességben keletkező űrt.
Az Egyesült Államok légiereje (USAF) felülvizsgálja a levegő-föld képességeit és az azokkal kapcsolatos követelményrendszerét.
2016. január 6-tól indult a már többéves múltra visszatekintő bolgár-amerikai közös hadgyakorlatok legújabbika.
A-10-es repülőgépeket tekintett meg december 2-án, Pápán Colleen Bell amerikai nagykövet a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség több vezetője társaságában.
Afganisztán, Afrika, Irak-Szíria – e három konfliktus-zóna arra késztetheti az Amerikai Légierő vezetését, hogy kitolja az A-10 Warthog csatarepülőgépek tervezett, hadrendből való kivonását. A Pentagon illetékese a napokban közölte a sajtóval, hogy az USAF újragondolja a kimagasló képességekkel bíró, a világ több hadszínterén már bizonyított A-10-esek kivonására vonatkozó ütemtervét.
„Bármilyen élethű is a szimulátor, amellyel tizenöt alkalommal repültünk, mégsem közelíti meg a valós repülések adta élményeket” – számolt be élményeiről Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, aki először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.