Március 4-én rendezte meg a Budapest Airport immár hagyománynak számító éves partnertalálkozó eseményét. A díjátadó keretében azokat a repülőtéri hatóságokat, szolgáltatókat és partnereket díjazta a vállalat, amelyek az elmúlt évben együttműködésükkel, kiemelkedő szolgáltatás biztosításával, növekedésük révén, vagy épp példamutató fenntarthatósági kezdeményezéseikkel járultak hozzá a repülőtér magas színvonalú működéséhez.
Éves partnertalálkozó keretében díjazta a 2024-ben kiemelkedő támogatást nyújtó partnereit a Budapest Airport. A díjátadón 6 kategóriában, 17 partnernek adott át elismerést a repülőtér-üzemeltető. Idén külön kategóriát hozott létre a vállalat azon partnerek számára, akik a 2024-es EU elnökségi csúcs alatt kiemelkedő támogatást nyújtottak a Budapest Airportnak az eseményre érkező képviselők fogadása, valamint az 1. Terminál felkészítése és biztosítása során.
Lóga Máté, a Budapest Airport Igazgatóságának elnöke a rendezvényen elmondta: „Magyarország Kormányának stratégiai célja, hogy a Budapest Airport ne csak egy közlekedési infrastruktúra legyen, hanem a gazdaságpolitika, ezen belül is a logisztika és a turizmus ütőere. Ehhez magas színvonalú személyszállítási és légiáru-forgalmi ökoszisztémára van szükség. Ennek kialakításában nagyban támaszkodunk a VINCI Airports-ra, valamint valamennyi itt megjelent partnerünk szakértelmére és elhivatottságára.”
„Amikor a magyar kormány visszavásárolta a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret, a VINCI Airports-ot, a világ vezető magánrepülőtér-üzemeltetőjét választotta partneréül. A VINCI Airports kiterjedt, számos különböző országból származó tapasztalattal rendelkezik a repülőtér-üzemeltetés és az állami partnerekkel való együttműködés terén,” mondta Emmanuel Menanteau, a VINCI Airports Egyesült Államokért, Észak- és Kelet-Európáért, valamint Délkelet-Ázsiáért felelős területi igazgatója, a Budapest Airport Zrt. Igazgatóságának tagja. „A fő feladatunk Budapesten most a kapacitásfejlesztés, amelyet a magyar kormánnyal közösen, a szakértelem és a pénzbefektetés együttes felhasználásával végzünk. Hiszünk benne, hogy rövid és hosszú távon is jelentős sikereket fogunk elérni, és egy még színvonalasabb, modernebb, dinamikusan fejlődő repülőteret fogunk biztosítani a magyar emberek és Magyarország számára.”
„A Budapest Airport új tulajdonosaiként a kormány és a VINCI Airports szorosan együttműködik Budapest és Magyarország fantasztikus lehetőségeinek maximális kihasználása érdekében” – mondta Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója. Hozzátette: - Ugyanakkor a repülőtér egy ökoszisztéma, amelyet partnereinkkel közösen alkotunk. Közös szakértelmünk, tapasztalatunk, kooperációnk az, ami lehetővé teszi, hogy elérjük célunkat, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér méltó kapuja legyen ennek a fantasztikus országnak. Ezt a közös munkát és kohéziót ünnepeljük ma.”
A Budapest Airport a repülőtér 75. születésnapja alkalmából jubileumi eseménysorozatot rendez, amelyet a vállalat az este folyamán partnereivel, a repülőtéri közösség képviselőivel közösen, ünnepélyes keretek között indított el.
Egész éven át ünnepelhetjük a repülőtér 75. születésnapját
1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt a magyar főváros légikötőjét, amelyet ma Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérként ismerünk. A kezdetben évi, de ma már napi szinten 50.000 utast kezelő létesítmény minden korábbi rekordot megdöntve 17,6 millió utast szolgált ki 2024-ben, és a további dinamikus fejlődésre felkészülve megkezdődött a 3. Terminál építésének előkészítése. Az idei a nagyszabású fejlesztések és a minőségi utasélmény mellett egy nagyon fontos évforduló, a légikikötő fennállásának 75. éve is egyben. Erre az alkalomra a VINCI Airports hálózat részeként működő Budapest Airport egész éven át tartó, a névadó zeneszerző-legendára fókuszáló rendezvénysorozattal és ünnepi aktivitásokkal készül.
Május 7-én lesz napra pontosan 75 éve, hogy megnyitották az akkor még „Ferihegy” néven emlegetett fővárosi légikikötőt. Az akkoriban egy terminállal és egy futópályával üzemelő repülőtér évi 50.000 utast fogadott és indított, amely mára már a repülőtér átlagos napi utasforgalmát jelenti. Az évek során erre a robosztus növekedésre válaszul követték egymást a fejlesztési mérföldkövek: meghosszabbították az I. futópályát és bővítették az 1. Terminált, megépült a II. futópálya, az irányítótorony, majd a 2. Terminál, napjainkban pedig már folyamatban vannak a 3. Terminál előkészítő munkálatai.
A repülőtér új elnevezésére több mint fél évszázaddal a megnyitás után született meg az igény. Sok más légikikötőhöz hasonlóan a választás egy olyan névre esett, amely nem a légiközlekedéshez, hanem a repülőtérnek otthont adó ország kultúrájához kötődik, és ezáltal méltó módon, széles körben viszi hírét Magyarország kapujának. 2011-ben, a világhírű magyar zeneszerző születésének 200. évfordulóján az Országgyűlés arról döntött, hogy a budapesti repülőtér viselje Liszt Ferenc nevét, megemlékezve Magyarország és egész Európa kulturális örökségének egyik kiemelkedő alakjáról, egyúttal magában rejtve a sokaknak kedves Ferihegy elnevezést is.
Napjainkra Liszt Ferenc neve összefonódott a repülőtérrel; ahogy a zene és a világhírű zeneszerző és nagy utazó remekművei, úgy az utazás is összeköti a világ minden szegletében élő embereket. Ez a szellemiség hatja át a Budapest Airport 2025-ben induló ünnepi rendezvénysorozatát is, amely mind a 75 éves repülőtérnek, mind pedig a névadó zeneszerzőnek emléket állít. Az év során a nagyközönség – a magyar emberek és a repülőtéren megforduló utazók – számos izgalmas aktivitással találkozhatnak, a terminálokon és az online térben egyaránt. Érdekesség, hogy egy másik fontos évfordulót is tartogat az év e tekintetben; 175 éves lesz a zeneművész egyik leghíresebb darabja, a Szerelmi álmok (Liebesträume).
„A VINCI Airports számára fontos, hogy a hálózatában működő repülőterek megőrizzék és képviseljék az adott országra jellemző unikális értékeket és hagyományokat. Biztos vagyok benne, hogy az idei év ünnepi aktivitásai teljesíteni fogják ezt a célt, egyúttal a névadó Liszt Ferenc örökségének is emléket állítva. Alig várjuk, hogy lerántsuk a leplet az egész éven át tartó eseménysorozat részleteiről” – mondta Francois Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója. Hangsúlyozta: „Egy biztos, nagyon fontos év áll előttünk, amit mindenkinek érdemes figyelemmel követnie. A repülőtér pedig mindeközben folyamatosan fejlődik; a kulturális értékteremtés mellett idén is a magas minőség fenntartásáé a főszerep, miközben újabb mérföldkövet jelentő, Magyarország és az itt élő emberek javát szolgáló fejlesztések jönnek.”
Forrás: Budapest Airport
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.