Sági János dandártábornok 3 évig töltött be beosztást a NATO Déli régió légvédelmi rendszerében. Hazaérkezését követően kinevezték a Magyar Honvédség Légierő Parancsnokság parancsnok első helyettesévé. Szinte azonnal megkezdte repülőgép-vezetői jártasságának helyreállítását MiG-29 típuson.
A tábornok az elmúlt héten hajtotta végre első önálló felszállását –repülő nyelven, önálló kirepülését – harci repülőgépen.
A csütörtöki napon lencsevégre kaptuk kiképzési repülés közben. Szerencsénk volt, mert közvetlenül a leszállás után ismét levegőbe emelkedett, most a Cseh fejlesztésü L-159B harcászati – kiképző repülőgép hátsó kabinjában.
Ezekről a pillanatokról láthatnak képes beszámolót honlapunkon
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.