Az Olasz Légierő a közelmúltban indította el az első, IV. fázisú tanfolyamot az olasz és külföldi vadászpilóták számára a szardíniai Decimomannu légibázison.
2022. július 4-én az Olasz Légierő Iskoláinak parancsnoka, Silvano Frigerio tábornok hivatalosan is engedélyezte a 61. Galatina légibázishoz tartozó 212° Gruppo Volo (212. Repülőezred) kiképzési tevékenységét Decimomannuban.
Az esemény további lépést jelentett a Decimomannu Repülőbázison található Nemzetközi Pilótaképző Iskola (IFTS) teljeskörű működése felé, az Olasz Légierő és a Leonardo repülőgépipari vállalat által 2018 júliusában aláírt műszaki megállapodásnak megfelelően. Az IFTS célja, hogy egyesítse az Olasz Légierő katonai repülési kiképzésben szerzett szakértelmét és a vezető olasz repülőgépipari vállalat fejlett rendszereit. Ez az eredmény a Logisztikai Parancsnokság nagyszerű munkájának is köszönhető, amely a befogadó campus kivitelezési munkálatainak felgyorsításával biztosítani tudta azokat a létesítményeket, amelyek lehetővé tették az oktatók, hallgatók, műszaki személyzet és felszerelések elhelyezését.
Az IFTS célja, hogy megszilárdítsa az Olasz Légierő repülési képzési tevékenységének nemzetközivé válását, bővítve a külföldi országok számára elérhető tanfolyamok körét, valamint hogy megfeleljen a szövetséges országok haladó fázisú képzési igényeinek. A projekt célja, hogy IV. fázisú tanfolyamokat biztosítson a 4. és 5. generációs harci repülőgépek, például az Eurofighter Typhoon és az F-35 hajózói számára, illetve a Decimomannu AFB bővítése révén lehetővé teszi a Galatina Repülőiskola fokozatos növekedését.
Amint eléri a teljes kapacitását, az IFTS rendkívül rugalmas tantervet kínál majd, mivel több modulon alapul, így jobban alkalmazkodik a különböző légierők különböző igényeihez, valamint képes megkétszerezni a IV. fázisban az egy év alatt képzett hallgatók számát a jelenlegi 30-40-ről körülbelül 80-ra.
A kiképzést az Olasz Légierő és Leonardo oktatói hajtják végre, akik először dolgoznak együtt a T-346 Integrated Training System (ITS) keretében. A T-346 ITS egy integrált platform, amelyben a földi részegységek (szimulátorok és földi tanulási rendszerek) „összedolgoznak” a repülőgéppel, lehetővé téve az oktatási tevékenységek és a költséghatékonyság optimalizálását.
Friss hír, hogy Svédország is az olasz képzés mellett tette le a voksát, így a jövőbeli Gripen hajózók haladó szintű képzése az olasz iskola keretein belül valósulhat meg.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Pontosan két évvel ezelőtt bemutatkozó interjút készített Tőrös István dr. Bali Tamás ezredessel, aki akkor vette át az MH Kiss József 86. Helikopterdandár parancsnoki beosztását. Két év után ismét van miről beszélgetniük.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.