Itt találod az összes cikket a „Olasz Légierő” témában!
2024. július 24-én lezuhant Ausztráliában az Olasz Légierő egyik Eurofighter Typhoon vadászbombázója, mely a Pitch Black nemzetközi hadgyakorlaton vett részt.
Az elmúlt napokban a típus gyártására vonatkozóan kedvező híreket kapott az Eurofighter Typhoon gyártósora, hiszen Olaszország és Németország is vásárolna további példányokat.
2024. április 5-én, az istranai légibázison búcsúztatták az Olasz Légierő AMX, könnyű csapásmérő repülőgépét: a kivonási ceremóniára az egyik példány díszfestést kapott.
20 évvel ezelőtt, 2004. március 16-án érkezett meg Olaszországba két F-104 Starfighter kíséretében az első Eurofighter Typhoon. A jeles évforduló alkalmából nem maradhatott el egy jubileumi festésű példány bemutatása sem.
Az Aranysas magazinban már számos alkalommal mutatták be a NATO légtérvédelmi missziójában szerepet játszó alakulatokat. Ezúttal a délkeleti szárny következik, ahol napjainkban a Baltikumhoz képest is feszültebb a helyzet.
2023. március 7-én a déli órákban, kötelékrepülés közben összeütközött az Olasz Légierő két SIAI-Marchetti S-208M típusú kiképző repülőgépe, személyzetük életét vesztette a katasztrófa során.
Az Olasz Légierő a közelmúltban indította el az első, IV. fázisú tanfolyamot az olasz és külföldi vadászpilóták számára a szardíniai Decimomannu légibázison.
Az Olasz Légierő számos esetben rekordtartónak számít az F-35 típus történetében, többek között ők voltak az első olyan fegyveres erő, amely az USA-n kívül hadrafoghatónak nyilvánította a típust.
Az International Flight Training School (IFTS), az Olasz Légierő és a Leonardo cég együttműködéséből született repülőiskola a közelmúltban a Luftwaffe két pilótájának adta át az első Phase IV (Advanced/Lead-In to Fighter Training) oklevelet olaszországi kiképzésük befejezését követően.
2021-ben az újabb, M-346-os kiképző repülőgépekre vonatkozó eladás bejelentésekor még nem nevezték meg a rendelő kilétét, mostanra azonban már fotókkal is bizonyítható, hogy Katar is csatlakozott a típust üzemeltetők sorához.
Az Olasz Légierő és a Leonardo vállalat szoros együttműködésben dolgozik egy új kiképzőiskolán, amely a nem túl távoli jövőben nyithatja meg kapuit a szardíniai Decimomannu légibázison.
Újabb váltás következik a BAP (Baltic Air Policing) misszióban, 2020. szeptemberétől vezető nemzetként ismét az Olasz Légierő őrzi Typhoon-jaival a Baltikum légterét a litván Šiauliai légibázisról.
Az Olasz Légierő a napokban hat darab ötödik generációs F-35A harci repülőgépet telepített Izland Keflavik légibázisára: ez az első alkalom, hogy egy NATO missziót az F-35-ös típussal teljesítenek.
A közelmúltban került nyilvánosságra, hogy Olaszország 2018 eleje óta nem fizetett az F-35-ös programért, aminek következtében két gép jelenleg is a Cameriben található összeszerelő üzemben, készen várja az átadást.
Az Olasz Légierő hadrendbe állította a 18. egyben utolsó M-346 Master, Olaszországban T-346A névre keresztelt kiképzőgépét. A gyártó Leonardo vállalat a hírt megerősítette, miszerint az említett Mastert 2018. február 27-én ünnepélyes keretek között adták át a Leonardo, Venegono-i üzemének területén.
2017. szeptember 24-én, vasárnap egy airshow keretein belül, Terracina partjainál repülte dinamikus programját Gabriele Orlandi százados Eurofighter Typhoon-jával, de az egyik manőver kivitelezése nem sikerült, tengerbe csapódott és életét vesztette.
A napokban megrendezett párizsi légiszalonon az olasz Leonardo vállalat elsőként mutatta a be az új, M-345HET (High Efficientcy Traniner) típusú kiképző repülőgépét.
2017. május 5-én az olaszországi Cameriben elkészült az első olyan – rövid úton fel- és függőlegesen leszálló – F-35B, amelyet nem az Egyesült Államokban gyártottak.
Az olasz Leonardo vállalat a torinoi üzemének területén, 2017. április 11-én ünnepélyes keretek között átadta az 500. szériagyártású Eurofighter Typhoon típusú vadászrepülőgépet, mely az Olasz Légierő állományába került.
2017. március 16-tól április közepéig hat darab Eurofighter Typhoon állomásozik az izlandi Keflavik repülőterén. A vadászrepülőgépek az Olasz Légierő alakulataitól érkeztek és a NATO észak-európai légvédelmi készültségi erőit fogják támogatni.
Az Olasz Légierő aláírta a szerződést a Leonardo konszernnel, így megkezdődhet az első 5 darab Alenia Aermacchi M-345-ös kiképzőgép gyártása a berendelt 45 darabos tételből.
A napokban érdekes hír látott napvilágot, miszerint egy olasz repülési szakértő és újságíró, David Cenciotti arról írt, hogy az olasz spotterek egy esetre hívták fel a figyelmet.
Olaszország újabb 9 Alenia Aermacchi M-346 Master típusú kiképző repülőgépet vásárolt – jelentette be a gyártó vállalat március 22-én.
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.