Az amerikai Boeing vállalat a napokban átadta az ötödik C-17 Globemaster III típusú szállítógépet az Egyesült Arab Emirátusok légierejének – írja a Jane’s. A 6 darab szállítógépet a közel-keleti ország még 2010-ben rendelte meg 634 millió dollár értékben. Az első C-17-es 2011 májusában érkezett meg, továbbá az amerikai gyártó hozzátette, hogy az Emirátusok már teljes mértékben alkalmassá tette a korábban kijelölt repülőteret a C-17-esek fogadásra.

Az ország légiereje már kiképezte mind a 6 gép személyzetét, illetve a müszakiakat is. Az Egyesült Arab Emirátusok a szállítógépeket humanitárius és békefenntartó müveletekben használja, melyekről bővebb információkat nem közöltek. Az Emirátusok légiereje az afganisztáni müveletben biztosan részt vesz, ahol is 35 katonát állomásoztatnak.

![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.