Egyiptom lett a Lockheed Martin Sniper továbbfejlesztett célzókonténerének (ATP) 13. nemzetközi megrendelője, mely egy rendszerben egyesíti a precíziós célmegjelölést és NTISR-t, azaz a nem hagyományos felderítő eszközökkel végzett hírszerző, ellenőrző és felderítő képességeket. Az egyiptomi légierő (EAF) a Peace Vector program keretében megvásárolt F-16-osait kívánja felszerelni a megrendelt célzókonténerekkel.
Az egyiptomi légierő már jól bevált alkalmazója a Lockheed Martin célzóberendezéseinek, hiszen a LANTIRN célzókonténereket az 1990-es évek eleje óta használják, közölte Hugh Woods, a Lockheed Martin Rakéta és Tüzvezető rendszerek nemzetközi programjának igazgatója. "Szeretnénk elérhetővé tenni az EAF pilótái számára a fejlett célmegjelölést és NTISR képességeket, melyeket a Peace Vector program keretében megvásárolt repülőgépeikre felszerelt Sniper biztosít."
Ezzel a megrendeléssel az EAF csatlakozik az Egyesült Államok légierejét, a nemzeti gárdát, illetve 12 nemzetközi szövetségest magába foglaló felhasználók köréhez, melyek alkalmazhatják a Sniper ATP kivételes stabilitású és egyedülálló képalkotó képességét, lehetővé téve a repülő személyzetek számára a különböző célok megnövelt távolságból való pontos beazonosítását. A Sniper célzóberendezés fejlett célmegjelölést és NTISR képességeket biztosít az Egyesült Államok légierejének, illetve más országok F-16, F-15, B-1, F-18, Harrier, A-10 és B-52 gépei számára.
A Sniper ATP nagy távolságú pozitív célbeazonosítást tesz lehetővé, mely egyrészt megkönnyíti a repülőszemélyzet munkáját a földi célok észlelésében és azok meghatározásában, miközben drasztikusan lecsökkenti az ellenséges légvédelemnek kitett repülések kockázatát. A rendszer stabil, automatikus célkövető és lézeres célmegjelölő képessége a meta-adatokat megába foglaló videó adatlinkkel együtt lehetővé teszi a pilóták számára, hogy éjjel és nappal vizuálisan tudják azonosítani a fenyegetéseket, továbbá az azokról készült képeket megosszák a földi csapatokkal.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
2006. március 21-én nagyszabású eseményre, a Magyar Légierő első öt JAS 39 Gripenjének (3 C és 2 D változat) érkezésére várták a sajtó képviselőit a Kecskeméti Repülőbázison. A repülőgépeket a Magyar Légierő négy, illetve a Svéd Légierő három hajózója repülte hazánkba. A kétórás út a Svéd Védelmi Beszerzések Hivatalának linköpingi területéről indult.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.