25 évvel ezelőtt, 1991. április 5-én alakították meg a világ egyik legnépszerűbb bemutató kötelékét, az Orosz Vitézeket.
A kötelék a Kubinka légibázison alakult meg a 237. Proszkurovszkij gárdaezred 1. repülőszázada állományában.
Hagyományosan ez volt a szovjet légierő "kirakatbázisa", ahová számos külföldi delegációt is elvittek, így evidensnek tűnt, hogy itt alakuljon meg az első bemutató kötelék.
A század az elsők között, 1989-től kapta meg az új Szu-27-es típust, amely minden szempontból ideális volt a kötelékrepüléshez.
Galériánkban Marina Lystseva huszonöt, a kötelékről készített különlegeges fotójával tisztelgünk a negyedszázad előtt!
Forrás: topwar.ru
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.