2025. 06. 24. kedd
Iván
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Szu-35Sz barterüzlet körvonalazódik

Szu-35Sz barterüzlet körvonalazódik
JETfly  |  2017. 08. 22., 15:52

A közelmúltban már több forrás is beszámolt arról, hogy Indonézia is az orosz Szu-35Sz-szel képzeli el flottájának modernizációját: a hír úgy tűnik, igaz, már darabszámról is olvashatunk.

  • Indonézia 11 db Szu-35Sz-t vásárolna
  • A Szuhojokat barterüzlet keretein belül szerezné be Indonézia
  • A Szu-35Sz-eket 2 éven belül szállíthatná Oroszország

A Szuhoj Komszomolszkban települő gyárában készülő harci repülőgépekből első külföldi vásárlóként Kína vásárolt: az első példányokat 2016 végén szállították le, bár túl sok fotót, videót még nem láthattunk a kínai felségjelet viselő SuperFlankerekről. Kína után Indonézia (sőt az Egyesült Arab Emirátusok szintén) is a Szu-35Sz mellett tenné le a voksát, a legfrissebb hírek szerint 11 példányt vásárolnának, 1,14 milliárd dollár értékben. Indonézia a vételárat megosztva pénzzel és egyéb helyi árucikkekkel egyenlítené ki, 570 millió dollár értékben például pálmaolajat, kávét és teát szállítana az orosz félnek, de a részletekről még tárgyalnak. A barterüzlet természetesen egy létező dolog a fegyverbeszerzések terén is, de napjainkban azért már nem gyakori, főleg ilyen szintű technika esetében.

A 2017-es MAKSz demóját Jurij Vascsuk mutatta be, íme a gyakorlás videója: 

 

A jelenleg is zajló tárgyalássorozat vélhetően hamarosan lezárul, a tervek szerint a Szu-35Sz-ek több ütemben, két éven belül kerülhetnének Indonéziába. Indonézia kiöregedő repülőgépflottával (az F-16-osok mellett különböző változatú Flankerekkel) rendelkezik, így sürgető lenne a flottamodernizáció, ráadásul a közelmúltban balesetek sorozata is sújtotta légierejüket. Indonézia és Oroszország között fellendülőben van a kereskedelem, az Oroszországra kivetett uniós és amerikai szankciók miatt Moszkva is új piacokat keres. A kereskedelem mellett a turizmus, az oktatás, az energiaipar és a repülőipar is nyerhet az újjáéledő orosz-indonéz kooperáció miatt.

Szu-35Sz televíziós KAB-500-asokkal, R-77-1-esekkel (törzs alatt) és szárny alatti R-27T rakétákkal. Fotó: russianplanes.net

 

Forrás: Jane's

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-20 07:00:00
Kellemes nyári hétvégére készült mindenki. Tervezgettük mivel is teljenek az elkövetkező napok. Volt, aki a strandolást favorizálta, más egy közös focimeccs nézésre invitálta barátait és páran a borutcában szerettek volna bort kóstolni. Már előre éreztük a finom vörös bor izét, mikor csörgött a telefon. A telefon most nem a jó barát szerepét játszotta. Rossz hírt közölt. Fehérgyarmat közelében lezuhant a Magyar Honvédség L-39 Albatros típusú repülőgépe és a fedélzetén repülők életüket vesztették. A gondolatban kortyolt bor íze rögtön megkeseredett és az eltávozott pilótákra, barátokra, Janicsek Andrásra és Ignácz Zoltánra gondoltunk.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.