Az amerikai Lockheed Martin vállalat a napokban lezajlott Avalon-2017 szakkiállításra időzítve leszállította az első 2 Pilatus Aircraft által fejlesztett PC-21 típusú kiképzőgépet az Ausztrál Királyi Légierőnek.
A repülőgépek, melyek az A54-001 és az A54-002 jelzést kapták, Svájcból indultak a hosszú útra, mely összesen 39 órát és 5 percet vett igénybe. Információk szerint, az útvonalat előzetesen 16 etapra osztották, végül csak 10 repülőtéren szálltak le, ellenőrzés és tankolás céljából. A PC-21-esek 2 póttartállyal a szárnyuk alatt érkeztek meg Ausztráliába.
Mint ismeretes, az ausztrál védelmi minisztérium még 2015. szeptember 6-án döntött arról, hogy a Lockheed Martin Australia vállalatot, mely az amerikai Lockheed cég leányvállalata, az AIR 5428 pilótaképző program keretein belül, megbízza azzal, hogy felkészítse és kiképezze az ország jövőbeli pilótáit. Ennek értelmében megszületett a döntés a 63 darab lassan kiöregedő PC-9 kiképzőgép leváltására. 2015. december 8-án az ausztrál védelmi minisztérium szerződést kötött a Lockheed Martin Australia vállalattal, mely mintegy 863 millió dollár értékben 49 darab PC-21-est szállít le. A szerződés továbbá 7 szimulátort, kiképzést segítő rendszereket, illetve egy 7 évre szóló logisztikai biztosítást is tartalmazott.
Az Ausztrál Királyi Légierő részére gyártott első példány 2016 júniusában emelkedett először a levegőbe és kezdte meg a berepülési programot. A szerződés értelmében, az első gépeknek az aláírástól számított 14 hónap elteltével kell megérkezni, míg a szimulátort a tervek szerint 2017 augusztusában vehetik át. A kiképzési programot a Lockheed Martin vezeti, a Pilatus Aircraft és a Hawker Pacific vállalatokkal karöltve.
A kijelölt bázis az East Sale lett, ahol egy modern kiképző központot létesítenek, mely legalább 25 évig biztosítja a pilótaképzést. Az itt végzett hajózók elsajátítják az alapokat ahhoz, hogy a jövőben akár az ötödik generációs F-35-re, a Tiger harci helikopterre, vagy a többcélú, MRH-90-es forgószárnyasra kerülhessenek.
JET:
Forrás: armstrade.org
Egy hely, ahol találkozik a legmodernebb haditechnika az örök klasszikusnak számítóval: a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési szakán nem csak pilótákat képeznek, hiszen a merev- és forgószárnyasok üzemeltetése és karbantartása legalább annyira fontos, mint azok vezetése.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.