Az azeri katonai vezetés a napokban jelentette be, hogy modernizálná Szu-24-es frontbombázó repülőgépeit - írja a PanArmenian.net. A fejlesztésről szóló programról a légierő vezetése rövidesen döntést hozhat, mely munkálatokat helyben, az egyik azeri repülőgépjavító üzemben hajtanák végre.
Napjainkban az Azeri Légierő 10 darab Szu-24-est tart hadrendben. A Kaukázus országai közül csak Azerbajdzsán rendszeresítette a típust. Az azeri Szu-24-esek információk szerint, a 2008. június 26-án Bakuban megrendezett katonai parádén repültek utoljára, azóta a frontbombázók a földön várják sorsuk jobbra fordulását.
Kötelékben egy azeri Szu-24-es (Fotó: www.azerbaijan.az)
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.