Az Olasz Légierő és a Brit Királyi Légierő megállapodást írt alá a brit hajózók és oktatók IV. fázisú képzéséről a szardíniai Decimomannuban található Nemzetközi Repülőkiképző Iskolában.
A megállapodást 2023. május 13-án, szombaton, a római „AeroSpace Power Conference” névre keresztelt konferencia második napján véglegesítették. Az első két brit kadét érkezése az IFTS-hez júliusban várható, 2023-ban tervezetten további két brit csatlakozik az iskolához.
Ez a megállapodás megerősíti, amit a Légierő vezérkari főnöke, Luca Goretti tábornok mondott az új IFTS campus bemutatása során 2023. május 11-én.
"A képzésünk nemzetközivé tételével bebizonyítottuk, hogy vezető szerepet töltünk be a repülésoktatási szektorban" - mondta Goretti.
Az új campus összesen 130 000 négyzetméteren terül el (18 futballpályának felel meg), modern és technológiailag fejlett infrastruktúrával büszkélkedhet, mint például a Ground Based Training System (GBTS), azaz olyan kiképzési rendszer, amely segítségével tényleges repülés nélkül sajátítható el a repülési feladatok nagy része.
Az International Flight Training School (IFTS) az Olasz Légierő és a Leonardo partnerségéből született és hivatkozási pont a világ minden tájáról érkező, korszerű harci repülőgépeket vezető katonai pilóták továbbképzéséhez, mint az Eurofighter vagy az ötödik generációs F-35.
Az IFTS első kurzusai 2022 júliusában kezdődtek olaszországi és olyan külföldi hallgatókkal, mint Katar, Japán, Németország, Szingapúr, Ausztria, Kanada és Szaúd-Arábia.
„Bármilyen élethű is a szimulátor, amellyel tizenöt alkalommal repültünk, mégsem közelíti meg a valós repülések adta élményeket” – számolt be élményeiről Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, aki először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.