2025. 06. 23. hétfő
Zoltán
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Ukrajna modernizálta az An-225-öst

Ukrajna modernizálta az An-225-öst
JETfly  |  2018. 04. 11., 15:25

A 2018. március 19-i műszercserét követően a napokban hajtotta végre első felszállását az ukránok nehéz szállító repülőgépe, az Antonov An-225 Mrija.

A felújítás keretében kicseréltek két navigációs műszert – mindkettő orosz gyártmányú volt, a tartalék műhorizont és magasságmérő helyére egy egyesített, amerikai gyártmányú műszert építettek be. A csere után nem volt szükség újbóli légialkalmassági vizsgálatokra.

A TSN tv-csatorna riportja szerint ez volt az első felszállása a típusnak, miután meg kellett javítani az egyik hajtóművét is. A kétórás próba során a repülő monstrum gond nélkül emelkedett 12 000 m-es magasságig. Dimitrij Antonov gépparancsnok szerint minden rutinszerűen ment, a berendezések az elvárásoknak megfelelően működtek.

Az immáron üzemképes repülőgép már áprilisban meg is kezdi az igazi munkát, Ázsiában fog szállítani túlméretes rakományokat – ennél több a desztinációkról nem ismert. Híradások szerint szó van az Aerospace Industry Corporation of China (AICC) céggel közösen gyártósor létrehozásáról Kínában, illetve egy második An-225 prototípust is megépítenének.

A hathajtóműves An-225-öst 1985-88 között építették a Szovjetunióban, a Buran űrsikló és a programhoz tartozó egyéb, túlméretes berendezések szállítására. A program leállítása után a kereskedelmi repülésben kamatoztatták a „szupergép” képességeit, szerte a világban szállította az extra nehéz és nagyméretű berendezéseket. Az egyetlen repülőképes An-225 jelenleg a Kijev melletti Hosztomelben található, és az Antonov Airlines üzemelteti. A repülőgép egyébként 2017-ben nem repült.

Az Antonov cég régóta dolgozik azon, hogy az általa gyártott típusokból száműzzön minden orosz berendezést – az An-225-ösön végzett munkák beleilleszkednek ebbe a sorba. 2016-ban az An-124 és 225-ösök kerékabroncsait cserélték le, az An-132D pedig már teljes egészében mentes mindentől, amit az oroszoktól kellene beszerezni. Az oroszok is hasonló taktikát követnek: ők is azon dolgoznak, hogy ne kelljen a szállítógépeikhez semmit sem az ukránoktól vásárolni, megpróbálnak minden részegységet a hazai iparra támaszkodva előállítani. A Technodinamica a közelmúltban bejelentette, hogy elindítja a Tupoljev Tu-204 utasszállító repülőgépek és az Iljusin Il-76 tehergépek alkatrészeinek gyártását.

2008. január 19. minden bizonnyal bevonul a magyar repüléstörténetbe, hiszen ezen a napon délelőtt először szállt le Ferihegyen a világ legnagyobb repülőgépe, az ukrán Antonov An-225 Mrija (azaz Álom). Az óriás teherszállító érkezését közvetlenül a leszállópálya mellett és az állóhelyen testközelből is módjában állt a JETfly munkatársainak megörökítenie. Tekintse meg a gép érkezéséről és az állóhelyen készült képekből válogatott exkluzív fotógalériánkat.
bővebben ...

Forrás: http://www.rusaviainsider.com

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-20 07:00:00
Kellemes nyári hétvégére készült mindenki. Tervezgettük mivel is teljenek az elkövetkező napok. Volt, aki a strandolást favorizálta, más egy közös focimeccs nézésre invitálta barátait és páran a borutcában szerettek volna bort kóstolni. Már előre éreztük a finom vörös bor izét, mikor csörgött a telefon. A telefon most nem a jó barát szerepét játszotta. Rossz hírt közölt. Fehérgyarmat közelében lezuhant a Magyar Honvédség L-39 Albatros típusú repülőgépe és a fedélzetén repülők életüket vesztették. A gondolatban kortyolt bor íze rögtön megkeseredett és az eltávozott pilótákra, barátokra, Janicsek Andrásra és Ignácz Zoltánra gondoltunk.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.