Itt találod az összes cikket a „kiképzőgép” témában!
A Szlovák Köztársaság Védelmi Minisztériuma a közelmúltban jelentette be, hogy a légierő számára új sugárhajtású gyakorlógépet keres, amivel a jövőbeli F-16-os hajózók alapkiképzését helyben meg tudják oldani, és nem lenne szükséges ezért az Egyesült Államokba küldeni őket.
A napokban az Isztambulban megrendezett IDEF-2017 szakkiállításon a pakisztáni PAC (Pakistan Aeronautical Complex) vállalat szerződést kötött a Török Légierővel 52 darab MFI-395 Super Mushshak típusú kiképzőgép eladásáról.
A „Zsukov” Központi Avia- és Hidrodinamikai Kutatóintézet megkezdte a legújabb fejlesztésű Jak-152-es kiképző repülőgép statikai próbáit.
Az nigériai NTA (Nigerian Television Authority) TV csatorna információi szerint, az ország kormánya szerződést kötött Pakisztánnal 10 darab Super Mushak típusú kiképzőgép vásárlásáról.
A Grob G115E típust választották a finnek.
Újabb 32 db Hawk beszerzése várható.
Információk szerint ez már a típus hetedik felszállása volt, ugyanis a szűzfelszállását május 31-én teljesítette.
Újdonság Ausztriából!
TC-90 King Air típusú kiképző repülőgépek kerülnek a Fülöp-szigetek haditengerészetéhez.
A Szaúdi Légierő a napokban átvehette az első 2 Hawk Mk.165 típusú kiképzőgépét.
Az Infodefensa információi szerint, a SEMAN július 28-án szállítja le az utolsó ilyen repülőgépeket a légierőnek.
Bemutatták a HAL (Hindustan Aeronautics Limited) új kiképző repülőgépét, az NTT-40-est.
A svájci Pilatus vállalat a napokban leszállította Indiának a 75. PC-7 Mk. II típusú kiképzőgépet is, ezzel teljesítette az indiai megrendelést. A repülőgép a Dundigal-ban található légierő akadémiájának lett átadva, ahol jelenleg az indiai pilóták kiképzése folyik.
A finn Védelmi Minisztérium csütörtökön számolt be arról, hogy a kiképző repülőgép-flotta tervezett cseréje elmarad, mivel nem találtak egyetlen típust sem, amely megfelelt volna az elvárásaiknak.
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.