2009. január 19-én hét darab, svéd felségjelzésű SK-60 típusú repülőgép szállt le a kecskeméti repülőbázison. Ahogy mondani szokták, látogatásuk mindössze „protokolláris jellegű” volt, hiszen a mai napon már tovább is repültek. Galériánk segítségével mutatjuk be a svéd gépek érkezését.
A tegnapi nap délutánján megnövekedett a légiforgalom a kecskeméti repülőbázis légterében, majd pedig a gurulóutakon. Hét SK-60 típusú, kétüléses sugárhajtású repülőgép landolt a bázis betonján.
A gépek a svéd légierő állományába tartoznak és a nyugati légierőkben gyakran alkalmazott, úgynevezett nagytávolságú navigációs feladatot hajtottak végre. A rövid magyarországi tartózkodás után Ausztria érintésével térnek vissza svédországi bázisukra a gépek és pilótáik.
A típust a svéd légierőben kiképzési célokra használják, illetve ezzel repül az északi állam bemutató köteléke, a TEAM 60 formáció is.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.