Az előzetes ütemtervnek megfelelően július végén érkezett meg az első négy AH-64E(I) Apache Guardian harci helikopter Indiába. A forgószárnyasokat egy An-124 Ruslan szállította a Hindon légibázisra.
A közlemény szerint további négy példány is követi hamarosan a mostani szállítmányt: az első nyolcat majd a Pathankot légi támaszpontra (a Pakisztánnal határos Pandzsáb állam területén található) szállítják át, ahol ünnepélyesen hadrendbe is állítják a forgószárnyasokat. A Boeing beszámolója kitér arra is, hogy a 22 gépes indiai Apache flotta várhatóan 2020-ra lesz teljes. Az első példány ünnepélyes, amerikai átadására idén májusban került sor, a személyzet kiképzése pedig már tavaly óta zajlik az USA-ban. India egyébként már a 14. nemzet, mely az AH-64 típus mellett tette le a voksát.
A 2015-ben megkötött szerződésben 3,1 milliárd dollárért összesen 22 Apache és 15 darab Chinook helikoptert vásárolt India. A szállítási ütemterv szerint 36-38 hónap alatt teljesíti a rendelést az amerikai gyártó, India pedig opciót tart fenn még további 11 darab Apache és 7 Chinook megvásárlására.
Az Apache beszerzési program a közvetlen kereskedelmi szerződések és a külföldi katonai értékesítési program keretében történő beszerzések kombinációja. Az elsőt a Boeing-gel kötötték meg, amely magában foglalja a gépek, a pótalkatrészek és a logisztikai szolgáltatások nyújtását, a második szerződést pedig az USA kormányával a General Electric által gyártott T700-701D hajtóművek, elektro-optikai rendszerek, radar, AGM-114 "Hellfire", Hydra-70 nem irányított rakéták és egyéb fegyverek beszerzésére, valamint a személyzetek kiképzésére kötötték.
Az AH-64E Apache Guardian bővíti a Mi-25 és a Mi-35 helikopterekből álló flotta képességeit, amelyekből több, mint 20 darab teljesít szolgálatot az Indiai Légierő kötelékében. Feltételezhető, hogy az orosz helikoptereket fokozatosan leszerelik a következő években. 2017 augusztusában az Indiai Védelmi Minisztérium jóváhagyta további hat Apache Guardian helikopter megvásárlását az ország Szárazföldi Erőinek számára. Ezeknek a helikoptereknek és a hozzájuk kapcsolódó felszereléseknek a költsége 41,68 milliárd rúpiát (körülbelül 651,3 millió dollár) tesz ki, de a hat további helikopter megvásárlására vonatkozó szerződés aláírását hivatalosan még nem jelentették be.
Forrás: https://www.flightglobal.com
A Wizz Air az első diszkont légitársaság, amely üzembe állítja az Airbus A321XLR-t. A London és Dzsidda közötti közvetlen járat 2025. március 31-én száll majd fel először.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.