
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére - jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
"Hivatalosan is megtörtént a bejelentés, az Axiom 4-es küldetés legénysége, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére" – mondta Ferencz Orsolya.
E történelmi pillanattal egy közel kétéves magyarországi kiválasztási és kiképzési, majd az Amerikai Egyesült Államokban folytatott nyolc hónapos küldetésspecifikus felkészülési folyamat zárul le - tette hozzá a miniszteri biztos.
Ferencz Orsolya felidézte, hogy az amerikai kiképzési programban a NASA, a SpaceX és az Axiom Space legszigorúbb feltételeit is teljesítve Kapu Tibor és tartalékosa, Cserényi Gyula a világ élvonalába emelkedett.
"A kiképzést befejezve Kapu Tibor kutatóűrhajós készen áll a küldetésre. Magyarország ebben a tudományos programban ismét bizonyítani tudja kitartását és elkötelezettségét. A magyar zászló sok évtized után újra a világűrbe emelkedik. Kövessék velünk együtt figyelemmel ezt az új történelmi magyar sikert" – mondta Ferencz Orsolya.
Sajtóközlemény
Forrás: HUNOR - Magyar Űrhajós Program
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.