Az Oroszország és Kína közötti fegyverbeszerzési tárgyalások a napokban sikerrel zárultak – írja a China Times. A hírt az orosz egyesített repülőgépgyártó konzorcium (UAC – United Aircraft Corporation) vezetője, Mihail Pogoszjan is megerősítette. Elmondása szerint, a kínai védelmi minisztérium Szu-35-ös vadászbombázókat, Sz-400-as légvédelmi rakétarendszereket, valamint hajók elleni szárnyas rakétákat vásárol, utóbbi típusa egyelőre nem ismert.
Továbbá hozzátette, hogy a felek közötti tárgyalások nem voltak zökkenőmentesek, ugyanis Kína a Szu-35-ösökhöz az AL-41F1C típusú hajtómüveket kívánta beszerezni. Arról azonban, hogy ezt a kérdést sikerült-e rendezni, egyelőre nincs hír. Elképzelések szerint a konkrét szerződés aláírására 2014 júniusában kerül sor. A szerződés aláírását követően az első Szu-35-ösök tervek szerint 2015-ben érkezhetnek meg Kínába. Mint ismeretes, korábban a két ország 24 darab ilyen vadászbombázó eladásról tárgyalt, mely üzlet összege akkor közel 1,5 milliárd dollárra rúgott volna.
Ez év márciusában vált ismertté az a hír, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök rábólintott az Sz-400-as légvédelmi rakétarendszerek eladására Kína részére. Információk szerint akkor a komplexumok darabszámáról, illetve az árakról folytak egyeztetések.
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Magyar Légierőnél: 2024. szeptember 5-én, csütörtökön, megérkezett végleges állomáshelyére, az MH. vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz, a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépe. Helyszíni beszámolónk!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.