2025. 06. 24. kedd
Iván
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Oroszország nem indul a dél-koreai vadászrepülőgép tenderen

JETfly  |  2012. 01. 30., 10:25

A dél-koreai védelmi beszerzési programiroda (Defense Acquisition Program Administration – DAPA) egy képviselőjének nyilatkozata szerint orosz vállalatok nem szállnak harcba az F-X III elnevezésű vadászrepülőgép tenderen.

A Dél-Koreában található orosz kereskedelmi kirendeltség is úgy nyilatkozott, hogy a tenderen nem fog részt venni az orosz „Szuhoj” cég, többek között azért sem, mert a kérdéssel nem foglalkozott az orosz kormány. Egy ilyen megmérettetésen való induláshoz elengedhetetlen a koordináció úgy Moszkvával, mint a helyi kereskedelmi kirendeltséggel.

A „Szuhoj” vállalat nem kommentálta a pályázaton történő esetleges részvételi lehetőségét az általa fejlesztett T-50 (PAK FA) típusú vadászrepülőgéppel.

A pályázatok beadásának határideje 2012. január 27-én lejárt. 2011 júliusában a tömegtájékoztatási eszközök a „Szuhoj” cégről, mint lehetséges pályázóról beszéltek.

Az F-X III tender keretében Szöul 2012 októberéig 60 darab modern, lopakodó tulajdonsággal készült vadászrepülőgépet kíván beszerezni a Dél-koreai Légierő számára, mintegy 7,3 milliárd dollár értékben.

A tenderen való induláshoz, a megadott határidőig a Saab, a Boeing, a Lockheed Martin, valamint az EADS európai konszern nyújtotta be a szükséges dokumentumokat. Ugyanakkor a DAPA előzetes véleménye szerint a Saab cégnek kevés esélye van a győzelemre, mivel a Gripen nem felel meg a Dél-koreai Légierő által támasztott követelményeknek. A Saab képviselőjének szavai szerint a cég még nem határozott véglegesen a részvételt illetően.

Az F-15SE Slient Eagle bemutatkozása a 2011-es Szöul Airshow-n

Ennek ismeretében a győzelemért az amerikai F-15SE és F-35, valamint az európai Typhoon verseng.

2002-ben Dél-Korea visszautasította az orosz Szu-35 típusú vadászrepülőgépek vásárlását, amelyekkel a kiöregedő F-5 flottát kívánták felváltani. Akkori döntésüket a dél-koreaiak azzal magyarázták, hogy az orosz gépek megvásárlása bonyolult helyzetet eredményezett volna, a főleg amerikai repülőgépekből álló légierőben.

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-20 07:00:00
Kellemes nyári hétvégére készült mindenki. Tervezgettük mivel is teljenek az elkövetkező napok. Volt, aki a strandolást favorizálta, más egy közös focimeccs nézésre invitálta barátait és páran a borutcában szerettek volna bort kóstolni. Már előre éreztük a finom vörös bor izét, mikor csörgött a telefon. A telefon most nem a jó barát szerepét játszotta. Rossz hírt közölt. Fehérgyarmat közelében lezuhant a Magyar Honvédség L-39 Albatros típusú repülőgépe és a fedélzetén repülők életüket vesztették. A gondolatban kortyolt bor íze rögtön megkeseredett és az eltávozott pilótákra, barátokra, Janicsek Andrásra és Ignácz Zoltánra gondoltunk.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.