Az alábbi képgaléria betekintést enged a Nyizsnyij Novgorod-i Szokol repülőgép javító üzembe, ahol a MiG-31-eseket nagyjavítják, modernizálják.
A Szokol szakemberei a repülőgépet szétszerelik, javítják, lefestik, beépítik az új berendezéseket, összeszerelik, majd csak a sikeres berepülést követően kerül vissza az állomáshelyére. Az első MiG-31-es még 2007-ben került az üzembe, melyen elsőként végezték el a modernizációs munkálatokat. A típus már több mint 35 éve van szolgálatban, a legyártott 450 darabból még közel 350 példányt tart hadrendben az Orosz Kozmikus- és Légi Erő.
Forrás: fotografersha.livejournal.com
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.