2013. szeptember 2-án, hétfőn hivatalosan is hadrendbe állították az új C-17-eseket az Indiai Légierőnél. A jeles eseménynek a Hindon légibázis adott otthont, az új típust az ország védelmi minisztere, AK Antony állította hadrendbe. Mint ahogy arról korábban már lapunkon is beszámoltunk, a gyártó Boeing napjainkig három példányt adott át India részére, a 10 darabos flotta várhatóan 2014-ben lesz teljes.
A védelmi miniszter a ceremónia kapcsán hangsúlyozta, hogy a C-17 Globemaster III típusú nehéz szállító repülőgép rendszerbe állításával jelentős képességnövekedést érhet el India légiereje a légi teherszállításban. A légierő parancsnoka, NAK Browne szintén jelen volt az ünnepségen, beszédében elmondta, hogy a korszerübb kifutópályával rendelkező repülőterek mellett a C-17-est üzemeltetni fogják a magasabban fekvő repterekről is.
Az érkező C-17-es szállítógépek a kiöregedő orosz Il-76-osokat váltják. 2013-ban várhatóan további két példány érkezik, a fennmaradó öt pedig 2014-ben. A Boeing napjainkig közel 250 C-17-est szállított le megrendelőinek: legtöbbet az Egyesült Államok légierejének. A külföldi vásárlók közül már üzemelteti a típust Ausztrália, Kanada, Katar, az Egyesült Arab Emirátusok, Nagy-Britannia, illetve a 12 tagot számláló SAC. A listára most feliratkozó India 10 darabos megrendelésével a legnagyobb külföldi üzemeltető lesz.
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.