Oroszország befagyasztotta a tárgyalásokat Kínával a Szu-35 típusú repülőgépek eladásával kapcsolatban. Viktor Komardin, a „Roszoboronexport” vezérigazgató-helyettes elmondta, a lépést azok után tették meg, hogy kiderült, Kína csak kis darabszámban tartana igényt a típusra.
„Szu-35 vadászbombázónkkal jelen kívánunk lenni a kínai piacon. Kína azonban csak korlátozott mennyiségben akar vásárolni, ugyanakkor mi nagyobb darabszámban ajánljuk a repülőgépet, amely számunkra gazdaságilag jövedelmező”, - mondta Komardin, emlékeztetve arra, hogy az általuk kínált darabszám többszöröse annak, amit Kína szándékozik vásárolni. Jelenleg a tárgyalások a epülőgépek eladásáról „miniszteri és hivatali” szinten zajlanak, a „Roszoboronexport” részvétele nélkül.
Komardin hozzátette, hogy Kína „nagyon fejlett repülőiparral” rendelkezik. Az ország abban érdekelt, hogy saját gyártású repülőgépeket üzemeltessen, és ne külföldről szerezze be a gépeket.
Mint arról korábban lapunkon is beszámoltunk, 2012 márciusában arról lehetett hallani, hogy Oroszország kész eladni Kínának 48 darab Szu-35 típusú vadászbombázót, amennyiben Peking szavatolja, hogy nem fogja a típust „lemásolni”. A szerződés ellenértéke ebben az esetben elérte volna a négymilliárd dollárt.
2024. szeptember 30 - október 11. között Görögország volt a házigazdája a NATO legnagyobb idei hadgyakorlatának. A hazai szuperszonikusokon kívül 11 légierő gépei érkeztek a mediterrán légtérbe - brit, kanadai, francia, svéd, magyar, lengyel, román, spanyol, olasz, portugál, és amerikai felségjellel -, hogy bebizonyítsák: a szövetség haderőnemeinek sikeres együttműködésével készen állnak egy lehetséges támadás elhárítására.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.