A Fővárosi Közgyűlés elfogadta és jóváhagyta a Budapest Airport és a Budapesti Közlekedési Központ, illetve a Fővárosi Taxiállomás Üzemeltető Kft. megállapodását a repülőtéri közúti előtér taxiállomásairól.
A Fővárosi Közgyülés mai döntése nyomán a következő öt évben is a Budapest Airport az eddig megszokott rendben üzemeltetheti tovább a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közúti előterén található taxidrosztokat. Így elkerülhető az 5 évvel ezelőtt sikerrel felszámolt taxiskáosz esetleges megismétlődése, ami sem a repülőtér üzemeltetőjének, sem a fővárosnak nem lehet és nem is érdeke. A repülőtér egy sor fejlesztésre vállalt kötelezettséget, hogy a repülővel érkező utasok magasabb színvonalú tömegközlekedési kiszolgálást kaphassanak. Az erről szóló megállapodást tegnap véglegesítette a repülőteret üzemeltető cég és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és mai ülésén hagyta jóvá a Fővárosi Közgyülés. A megállapodást még a mai napon aláírják a Fővárosi Taxiállomásokat Üzemeltető Kft., a BKK és a Budapest Airport vezetői.
A budapesti repülőtér közúti előterének üzemeltetéséről szóló, 2006-ban megkötött szerződés hatálya 2011. május 25.-én jár le. Ezért volt szükség új megállapodásra annak érdekében, hogy a taxiállomások és BKV-megállók zavartalan üzemeltetése továbbra is biztosított legyen. A tárgyalások lezárultak, a megállapodás értelmében 2011. május 25.-től változatlanul a Budapest Airport gondoskodik az előtéri taxiállomások müködtetéséről. A megállapodás öt évre szól.A szerződés hatályba lépésével párhuzamosan a szolgáltatások színvonala és minősége is tovább javulhat, hiszen az érvényben lévő szerződések alapján továbbra is a Budapest Airport hivatalos partnerei, vagyis Főtaxi és az Airport Shuttle Minibusz szolgálják ki az utazóközönséget. A BKV továbbra is a 93-as autóbusz, valamint a 200E gyorsjárat segítségével biztosítja az összeköttetést Kőbánya-Kispest végállomás és a terminálok között, azonban az utastájékoztató rendszer és a tömegközlekedési szolgáltatások színvonalának javítása érdekében a Budapest Airport további fejlesztések mellett kötelezte el magát.
„Nagy öröm számunkra, hogy a BKK-val folytatott egyezetések eredményeként olyan megállapodást sikerült tető alá hoznunk, amelynek segítségével az elvárt, megbízható színvonalú szolgáltatást nyújthatjuk utasainknak. Örömmel értesültem arról, hogy a Fővárosi Közgyülés tagjai is támogatták a megállapodásunkat, pozitív döntésüket követően hosszú távon rendeződhet a helyzet a budapesti repülőtér közúti előterén és a taxiállomásokon. – mondta Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója.
Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója hozzátette: „Elhúzódó, de alapos és sikeres tárgyalások eredménye ez a mostani megállapodás, amellyel a korábbi városvezetéshez képest lényegesen kedvezőbb feltételeket ért el a BKK és az új városvezetés – az utasok érdekében. A repülőtér taxis és tömegközlekedési helyzetének rendezése kiemelten fontos Budapest és az egész magyar idegenforgalmi szakma szempontjából, hozzájárulhat ahhoz, hogy a magyar főváros továbbra is vonzó célpont lehessen minden utazó számára. A BKK által kért fejlesztések részeként számos európai város példája alapján a főváros a repülőtéri terminálokon jegyeket, bérleteket értékesítő és közlekedési információkat adó központokat létesíthet, utastájékoztató berendezéseket állítanak fel, új jegykiadó automatákat telepítünk és a rendelt taxik számára a ki- és beszállási hely, illetve az ún. „pufferparkoló” továbbra is biztosított lesz. A fenti fejlesztéseket a Budapest Airport hajtja végre és viseli költségeit, az utasforgalom fejlesztése érdekében; a taxiállomás-megállapodás részeként. A Főváros és a BKK tehát ezen fejlesztések révén a korábbiaknál lényegesen előnyösebb feltételeket ért el Budapest számára.”
Fontos körülmény, hogy a repülőtér előtti útszakaszok a Budapest Airport vagyonkezelésében állnak, tehát nincs szó arról, amit egyes hírek állítanak, miszerint a Főváros átengedte volna saját területeit. A megállapodás lényege, hogy a repülőtér az általa kezelt területen a Főváros által elfogadott és szabályozott módon üzemeltethesse a taxiállomásokat és ezzel biztosítsa a rend fenntartását, a taxiállomás müködtetését, a rendelt taxik ki- és beszállásra történő megállását és tömegközlekedési fejlesztéseket, ami a felek közös érdeke.
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Magyar Légierőnél: 2024. szeptember 5-én, csütörtökön, megérkezett végleges állomáshelyére, az MH. vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz, a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépe. Helyszíni beszámolónk!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.