2025. 06. 24. kedd
Iván
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Magyar katonák az orosz légtérben végeznek megfigyelő repüléseket

JETfly  |  2014. 05. 27., 10:26

A Magyar Honvédség légi megfigyelő csoportja május 26-án, hétfőn Oroszország területe fölött kezdett megfigyelő repüléseket. Orosz szakértők ugyancsak ezen a héten hajtanak végre két megfigyelő repülést Magyarország és Románia légterében.

A Honvédelmi Minisztérium május 26-i, hétfői, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Magyar Honvédség szakemberei idén már harmadszor vesznek részt megfigyelő repülésen Oroszország felett a Nyitott égbolt szerződés keretében. Hétfőtől péntekig a magyarok mellett olasz és szlovén szakemberek készítenek fényképeket előre meghatározott területekről. 

A tervek szerint a Magyar Honvédség 2014-ben még négy alkalommal szervez megfigyelő repülést, amelyeket Bosznia-Hercegovina, Grúzia és Ukrajna területe fölött végeznek. Ebben az évben Oroszország és Ukrajna jelezte, hogy Magyarország területe felett megfigyelő repülést kíván végezni - írta a tárca. A kölcsönös bizalom, biztonság és stabilitás érdekében Magyarország 1992-ben írta alá az Open Sky - Nyitott égbolt szerződést, amely lefektette a katonai légi megfigyelés szabályait. Jelenleg 34 ország követi a megállapodásban foglaltakat, többi között az Egyesült Államok, Kanada vagy Oroszország - olvasható a HM közleményében. 

An-30B

An-30B (Fotó: planes.cz)

Az ITAR-TASZSZ és a RIA Novosztyi orosz állami hírügynökség vasárnapi jelentése szerint Szergej Rizskov, a nukleáris veszélyhelyzetek mérséklésével foglalkozó orosz központ vezetője közölte, hogy orosz szakértők két egymást követő megfigyelő repülést hajtanak végre Románia és Magyarország területe felett a Nyitott égbolt szerződés keretében. A fegyvertelen ellenőrző repüléseket május 25. és 31. között végzik, az orosz An-30B típusú repülőgép a bukaresti, illetve a kecskeméti repülőtérről száll fel - tette hozzá Szergej Rizskov.

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-03 09:15:44
A MiG-21-es Fishbedek hosszú évtizedeken át számos ország katonai repülőteréről felszállva védték a légteret. Nem csak a Varsói Szerződés tagállamainak volt alaptípusa, de különböző modifikációik alaposan kivették a részüket a 20. század helyi háborúiban is.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.