2014. január 22-én, szerda este kiképzési repülés közben lezuhant az Indiai Légierő egyik Jaguar típusú repülőgépe Bholasar település mellett. A védelmi minisztérium szóvivője szerint a pilóták a Nal repülőtérre hajtottak végre leszállást, amikor műszaki meghibásodást tapasztaltak, végül mindketten időben katapultáltak a repülőgépből.
Egyes információk szerint a repülőgép és személyzete a Köztársaság napja alkalmából megrendezendő eseményre gyakorolt, mikor a baleset bekövetkezett, azonban a hivatalos jelentések kitartanak a kiképzési repülés mellett. A pilótáknak valószínüleg a futómüvek kiengedésével volt problémájuk, katapultálásuk után a repülőgép a földön nem okozott semmilyen kárt. Az idei évben ez volt az Indiai Légierő első repülőgép vesztesége.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.