2025. 06. 24. kedd
Iván
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Valóban Kína van második helyen a világon a harci repülőgépek számát tekintve?

JETfly  |  2014. 01. 22., 11:18

Egy nemrégiben napvilágot látott jelentés szerint (World Air Forces 2014) Kína megelőzte Oroszországot a harci repülőgépek számát tekintve és ezzel először szerepel második helyen a világon.

Az egyik brit, repüléssel foglalkozó heti újság honlapján megjelenő jelentés szerint immáron Kína rendelkezik a legtöbb harci repülőgéppel a világon az Egyesült Államok után. Du Wenlong, a kínai katonai akadémia kutatója szerint a jelentés egyenlőségjelet tesz a harci repülőgépek száma és a légi harcászati képességek közé, tehát pontatlan és hibás következtetésekre ad okot. A jelentés szerint Kína jelenleg 1 453 katonai repülőgéppel rendelkezik, így valamivel többel, mint Oroszország. Kína növekvő képességeit bizonyítja az új Xian Y-20 stratégiai szállító repülőgép debütálása, valamint a Shenyang J-15 típusú többfeladatú repülőgépek, a Liaoning repülőgép-hordozóról történő üzemeltetésének megkezdése is, áll a jelentésben.

A megjelent adatok szerint Kína a világ leggyorsabban növekvő légierejével rendelkezik, beleértve az ország 3. generációs vadász-, valamint speciális feladatkörü katonai repülőgépeit is. Du Wenlong szerint a jelentés nem megbízható a valós adatok összetettsége miatt, továbbá az információk pontosságának megerősítése nélkül. A nyers számok összehasonlítása a legegyszerübb mód, ugyanakkor ez a módszer nem tudományos és egy olyan nemzetközi tudományos lapnak, mint a Flight International, nem szabadna hivatkoznia ilyen pontatlan adatokra, közölte a kínai kutató. Szerinte olyan hátsó szándék keresendő a most felállított rangsorban, amelynek célja egyfajta kínai fenyegetésről szóló figyelemfelkeltés.

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-03 09:15:44
A MiG-21-es Fishbedek hosszú évtizedeken át számos ország katonai repülőteréről felszállva védték a légteret. Nem csak a Varsói Szerződés tagállamainak volt alaptípusa, de különböző modifikációik alaposan kivették a részüket a 20. század helyi háborúiban is.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.