2025. 06. 23. hétfő
Zoltán
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Hazatért a Magyar Honvédség nagyjavításon átesett AN-26-os szállítórepülőgépe

JETfly  |  2015. 06. 30., 09:25

Berepülve, alkalmassági bizonyítvánnyal tért haza Kijevből a 406-os oldalszámú AN-26-os repülőgép. Ezzel újabb szállítórepülőgép áll a Magyar Honvédség rendelkezésére a hamarosan kezdődő baltikumi légtérrendészeti feladatok logisztikai biztosítására.

A három hónapos, úgynevezett nagyjavítást még március végén rendelte meg a honvédelmi tárca, több, mint 700 millió forintért, amely után újabb évekig biztosított a Magyar Honvédség szállítórepülőgépe. A gyártó által felhatalmazott kijevi javítóüzemben teljes körü javításon és ellenőrzésen esett át a haditechnikai eszköz: szinte darabjaira szedték, megvizsgálták, s amit kellett részben vagy teljesen felújítottak illetve kicseréltek. A Fenntartó Operatív Munkacsoport - a repülőmüszaki szakmát legmagasabb szinten egyesítő fórum - müszaki követelményei szerint a gép sárkányszerkezetének fődarabjait és segédberendezéseit kellett átvizsgálni és szükség szerint javítani.

Az átfestett AN-26-os hajtómüvei ugyanazt a több évnyi repült óra üzemidőt kapták, mint a teljes repülőgép, amelybe GPS-t és SzD-75 ferdetávolság-mérőt is helyeztek, üléseit pedig átalakították. Az idén áprilisban nagyjavításra átadott „Ancsa” visszaellenőrzését - a repülőgép és rendszerei földi ellenőrzését, valamint hajtómü próbáját - június közepén hajtotta végre egy magyar szakértői csoport Kijevben. Ezt követően június 23-án magyar légiközlekedési hatósági szakemberek, valamint az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis szállítószázad hajózó és müszaki állománya a helyszínen elvégezte a tesztrepüléseket. A repülőgép végül légialkalmassági bizonyítvánnyal tért haza a kecskeméti repülőbázisra.

Ezzel a Magyar Honvédség immár újabb szállítórepülőgéppel áll készen az augusztus végén elkezdődő baltikumi légtérrendészeti feladatok ellátásának logisztikai biztosítására is. 

Fotó: dr. Toperczer István alezredes

Galéria: Hazatért a Magyar Honvédség nagyjavításon átesett AN-26-os szállítórepülőgépe

aaaa dddddd
Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-20 07:00:00
Kellemes nyári hétvégére készült mindenki. Tervezgettük mivel is teljenek az elkövetkező napok. Volt, aki a strandolást favorizálta, más egy közös focimeccs nézésre invitálta barátait és páran a borutcában szerettek volna bort kóstolni. Már előre éreztük a finom vörös bor izét, mikor csörgött a telefon. A telefon most nem a jó barát szerepét játszotta. Rossz hírt közölt. Fehérgyarmat közelében lezuhant a Magyar Honvédség L-39 Albatros típusú repülőgépe és a fedélzetén repülők életüket vesztették. A gondolatban kortyolt bor íze rögtön megkeseredett és az eltávozott pilótákra, barátokra, Janicsek Andrásra és Ignácz Zoltánra gondoltunk.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.