2024. 11. 04. hétfő
Károly
: 408 Ft   : 376 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Részletek a finn F-35-ös szerződésből

Részletek a finn F-35-ös szerződésből
JETfly  |  2022. 02. 22., 14:45
Részletek a finn F-35-ös szerződésből

Már a szerződés aláírásán is túl van Finnország, miután a finn kormány 2021 decemberében úgy döntött, hogy ötödik generációs F-35A harci repülőgépeket vásárol az elavuló F/A-18 Hornetek helyett, amelyeket 2030-ig kivonnak a szolgálatból.

A Finn Fegyveres Erők illetékes szervezete felhatalmazást kapott az F-35A és a hozzá tartozó fegyverrendszerek szállítására vonatkozó szerződések megkötésére, a Védelmi Minisztérium pedig arra, hogy megállapodást írjon alá a HX program keretein belül a gyártásban való részvételről a Lockheed Martinnal és a Pratt & Whitney-vel. A harci repülőgépek beszerzése a Foreign Military Sales (FMS) program részeként valósul meg.

Kari Renko vezérőrnagy, a Finn Fegyveres Erők Logisztikai Parancsnokságának főnöke 2022. február 11-én Tamperében írta alá a hivatalos ajánlatkérést az F-35A repülőgépek szállítására és karbantartására vonatkozóan. Az Egyesült Államok részéről az eseményen a Védelmi Minisztérium alá tartozó F-35 projektmenedzsment képviselői vettek részt.

A szerződés értelmében Finnország 64 darab F-35A Block.4 típusú harci repülőgépet szerez be 2025-2030 között, valamint hajtóműveket és karbantartási eszközöket, alkatrészeket, oktatóeszközöket, továbbá az üzemeltetéshez és karbantartáshoz szükséges felszereléseket. A megállapodásokban szerepel a hajózók és a műszakiak képzése is.

A levegő-levegő fegyverzet (pl. AMRAMM, Sidewinder légiharc rakéták) vásárlására vonatkozóan várhatóan még ebben az évben előszerződést kötnek, a levegő-föld fegyverek beszerzése viszont egy későbbi időpontban valósulhat meg.

Antti Kaikkonen védelmi miniszter 2022. február 11-én Helsinkiben gyártási részvételi megállapodást írt alá a Lockheed Martinnal, a Pratt & Whitney-vel és a Raytheonnal.

A kötelezettségvállalás alapja a honvédelmi miniszter még 2018 áprilisában hozott határozata, amely kimondja, hogy az ipari együttműködés költsége legalább a tényleges szerződéses ár 30%-a kell, hogy legyen.

Az ipari részvétel célja a termelés fejlesztése és fenntartása, a védelem és biztonság területén pedig a technológiákhoz és tapasztalatokhoz való hozzáférés. A legfontosabb projektek közé tartozik az F-35-ös törzs elülső részének sorozatgyártása a Finn Fegyveres Erők és más partnerek számára, egyes szerkezeti elemek gyártása, valamint a berendezések tesztelésének és szervizelésének lehetősége. Finnországnak is felajánlottak egy projektet a repülőgép-hajtóművek végső összeszerelésére. Becslések szerint ezeknek a projekteknek a foglalkoztatásra gyakorolt ​​közvetlen hatása az országban 4 500 fő/év, a közvetett hatása pedig 1 500 fő/év lesz.

Forrás: https://armstrade.org/

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2024. 10. 15., 16:45
A HadERŐ című műsor október 15-i adásában folytatódott a Magyar Légierő KC-390-es szállító repülőgépének bemutatása: Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
2024. 10. 22., 15:15
A közös védelmi képességek fejlesztése és a kölcsönös támogatás elengedhetetlen a stabilitás megőrzéséhez Közép-Európában – mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf, a Robert Kaliňák szlovák miniszterelnök-helyettessel folytatott kétoldalú tárgyalása után, Kecskeméten, október 22-én.
2024. 10. 15., 09:09
Gyermekkorukban sokan szeretnének vadászpilóták lenni, de legtöbbjüknek ez nem sikerül, a pályaválasztáshoz érve már régen letesznek ezen álmukról. Vimpek Balázs, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési alapképzési szak, állami légijármű-vezetői szakirány hallgató zászlósa nem ehhez a táborhoz tartozik, ugyanis a közelmúltban nagy lépést tett álmai beteljesüléséért.
2024-10-29 09:36:22
Kezdetét vette a téli menetrendi időszak, amelyben az Air France hat, a KLM pedig egy új célállomást kínál utasainak, és több meglévő útvonalon is bővíti a kínálatot. A KLM valamennyi Boeing 787-es és 777-es repülőgépén bevezeti a Premium Economy szolgáltatást, míg az Air France az év végétől elérhetővé teszi új La Première első osztályát egyes járatain.
2024-10-24 09:15:00
2024. október 2-án, délután került sor Pozsgay Gyula grafikusművész legújabb, immár harmadik történelmi képregénykötetének bemutatójára a kaposvári bibliotékában. A „Láthatatlan ellenség” címet viselő mű minden idők legeredményesebb magyar vadászpilótájának, vitéz Szentgyörgyi Dezső zászlósnak állít emléket.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 10. 30., 22:50
Airton Manuel Rodrigues, a világ harmadik legnagyobb repülőgépgyártó vállalata, az Embraer oktató- és tesztpilótája úgy fogalmazott, az átképzésen részt vevő magyar katonák kiválóan teljesítettek az elméleti és a szimulátoros képzés során.
2024. 10. 28., 11:12
Ebben a bejegyzésben folytatjuk tavasszal megkezdett sétánkat a USS Harry S. Truman repülőgép-hordozó kilenc repülőszázadának gépei között.
2024. 10. 21., 11:48
A hadrendben álló legkisebb forgószárnyas, melynek szerepe mégis nagy.
2024. 10. 18., 11:08
A roncs legértékesebb része a Daimler-Benz 605-ös típusú motor, amelyet három és fél méter mélyről ástak ki.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.