2025. 06. 24. kedd
Iván
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Fejlesztés alatt a hatodik generációs technológiák

JETfly  |  2015. 02. 06., 13:29

Az Egyesült Államok tanulna a korábbi hibákból, és új elképzelések mentén fejlesztené a hatodik generációs vadászrepülőgép típusát. Frank Kendall, haditechnikai beszerzésért, technológiáért és logisztikáért felelős államtitkár mutatta be a 2016-os költségvetésbe tervezett „repülőtechnikai innovációs kezdeményezés” elemet.

Ezen keresztül olyan prototípusok (X-repülőgépek) fejlesztését szeretnék finanszírozni, amelyek előremutató technológiák tesztelésére szolgálnak. A USAF korábban már készített tanulmányokat farokrész nélküli, aktív aeroelasztikus szárny technológiákat alkalmazó szuperszonikus repülőgép kifejlesztésére. Szakítani kívánnak a korábban alkalmazott fejlesztési eljárásokkal, mint ahogy az történt például az F-22 Raptor és az F-35 Lightning II esetében, melyek egyaránt ígéretesen indultak, de végül a folyamatos csúszásoknak és költségtúllépéseknek köszönhetően egyre csökkent a megrendelt darabszám.

Fejlesztés alatt a hatodik generációs technológiák

A mostani kezdeményezéssel kapcsolatos programot a DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) fogja felügyelni, együttmüködve a légierővel és a haditengerészettel. Mindkét fegyvernem különített el egy kisebb összeget a fejlesztések folytatására a 2016-os költségvetési évben, a DARPA költségvetése azonban titkosítva lett.

A légierő egészen pontosan 8 millió dollár értékben fordít erőforrásokat az ún. NGAD (next generation air dominance) repülőgép kifejlesztésére, míg a haditengerészet 5 millió dollárral támogatja az FA-XX jelzéssel illetett következő generációs repülőgép fejlesztését. Egyik projekt sem új keletü, hiszen az NGAD program idén 15 millió dollárból gazdálkodhat, míg a haditengerészet programja a jövő évihez hasonlóan idén is 5 millió dollár körüli összegből fut.

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-03 09:15:44
A MiG-21-es Fishbedek hosszú évtizedeken át számos ország katonai repülőteréről felszállva védték a légteret. Nem csak a Varsói Szerződés tagállamainak volt alaptípusa, de különböző modifikációik alaposan kivették a részüket a 20. század helyi háborúiban is.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.