Friderika
: 309 Ft   : 258 Ft Benzin: 366 Ft/l   Dízel: 376 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

A szolnoki ejtőernyősök továbbra is a nemzetközi élvonalban

JETfly  |  2011. 06. 23., 15:50

A jelenlegi globális és nemzeti gazdasági helyzet nem kedvez az olyan sportágaknak, mint az ejtőernyőzés. A magas költségekkel járó tréning rendkívüli módon megnehezíti a felkészülést, hiszen a versenyszezon előtt a sportolók nem tudnak annyit gyakorolni, amennyit az elmúlt években.

Az elmúlt hétvégén két helyszínen is versenyzett a Magyar Honvédség ejtőernyős válogatottja. Az első csapat Ausztriában, Thalgauban az idei első ejtőernyős Célba ugró Világkupán, míg a második csapat Nyíregyházán a XXII. Kelet-Magyarország Kupa Nemzetközi Ejtőernyős Versenyen vett részt.

Ausztriában az esős hüvös időtől eltekintve tökéletes volt a rendezvény. Ez köszönhető a Red Bull és az Osztrák Haderő összefogásának. 17 országból 34 csapat 170 versenyzője küzdött a dobogós helyezésekért. Az Orsy László főtörzsőrmester, Bánszki Tamás százados, Kollár Gábor főhadnagy, Réczi Attila százados és Varga Tamás zászlós összeállítású HUNGARY CISM-csapat az előkelő harmadik helyet szerezte meg az ITALY NATIONAL és SLOVENIA ELAN csapata mögött. Egyéniben is sikerült a kisebbfajta bravúr. Varga Tamás zászlós a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ehhez az is kellett, hogy Varga 6 db nullát ugorjon. Amióta két centiméterre csökkent a nulla pont átmérője, azóta ez a teljesítmény szinte elérhetetlennek tünik.

A hazai rendezésü nyíregyházi versenyen is „papírforma” szerinti eredmény született. A Szolnoki Honvéd Ejtőernyős Sportegyesület csapata végzett az első helyen, egyéniben pedig Olenyik Roland szakaszvezető állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Gál Szabolcs szakaszvezető a negyedik helyen végzett. A világkupán szerzett eredmény biztató a brazíliai világbajnokságra készülő MH-válogatott számára, míg a hazai versenyen is elismerésre méltóan szerepeltek fiatal versenyzőink.

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

MÁSOK ÍRTÁK
2017. 09. 19., 09:29
A tervek szerint már 2018-ban megjelenhetnek az első – használt, de korszerű és megfelelő potenciállal bíró – szállító repülőgépek, amelyek hadrendbe állhatnak, 2019-től pedig újak beszerzése is megkezdődhet.
2017. 09. 19., 09:17
Retro légiharc, román sólymok és a palástorsó. Ancsa-dörej, vitorlázó suhogás, Li-2-es királynő, tüzköpő Csirkecomb, anyósok a levegőben.
2017. 09. 18., 09:42
A kilencvenes évek első felében, a mezőgazdasági repülésből ismert Z-37-eseknek új feladat adódott, légi reklámhordozók vontatógépeként élhették másodvirágzásukat.
2017. 09. 15., 11:37
Pedig ez az „év beruházása” Pécsett, ám amint közelebb mentünk a projekthez, furábbnál furább dolgok derültek ki.