2024. 11. 04. hétfő
Károly
: 408 Ft   : 376 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Orosz segítséggel készül az új kínai lopakodó?

JETfly  |  2011. 08. 22., 13:10

Találgatásra adhat okot néhány hasonlóság az új kínai vadászgép, és az egyik orosz prototípus között. Néhány szakértő véleménye szerint Moszkva és Peking csendben információkat oszt meg egymással a gép fejlesztése során, ugyanis szerintük a J-20-as és a MiG 1.44 prototípus egyes részei megegyeznek.

Egy meg nem nevezett, de az orosz védelmi iparhoz közel álló forrás szerint a MiG típus dokumentációi a kínai tervezők kezébe kerültek, és nem biztos, hogy legális úton. Mindenesetre, ha az oroszok besegítenek a J-20-as fejlesztésébe, akkor nagyobb rálátást nyernek a kínai hadiiparra, és az ország fegyverkezésére.

Sok titkot rejt még magában a kínai J-20

Egy független elemző szerint a kínaiak fizettek az oroszoknak ezekért a dokumentumokért. Mindezen híreket a kínaiak nem kommentálták, az oroszok pedig egyenesen tagadják, hogy történt volna technológia transzfer a két ország között.

Mint ismeretes, manapság egyedül az Egyesült Államok légiereje tart hadrendben ötödik generációs vadászgépet, rajtuk kívül Oroszország volt az egyedüli, aki képviseltette magát ebben a kategóriában, nemrég azonban megjelent a színen Kína is, amely 2010-ben az USA után a második legnagyobb katonai költségvetéssel rendelkezett. Oroszország ilyen téren nem tudja tartani a lépést, annak ellenére, hogy ők látják el gázzal és olajjal is Kínát, a világ legnagyobb energiafogyasztóját.

MiG 1.44

MiG 1.44

A két ország viszonya barátinak mondható, ettől függetlenül az oroszok jelentős erőket állomásoztatnak az ország távol-keleti részén, hogy ezzel is védjék a nyersanyagban gazdag területeket.

Kína korábban Oroszország egyik legnagyobb vásárlója volt a fegyverpiacon, már azonban egyre kevesebbet szereznek be a szomszédtól, és egyre többet gyártanak saját maguk. Kína oroszországi nagykövete szerint a két ország kapcsolata a védelmi együttmüködés terén már túlmutat a fegyverek eladásán és megvételén. A kínaiak nemcsak a légierőt, hanem a haditengerészetet is rohamléptékben kívánják fejleszteni, legjobb példa erre az Ukrajnától vásárolt repülőgép-hordozójuk, amely ebben a hónapban futott ki először a tengerre.

Galéria: Orosz segítséggel készül az új kínai lopakodó?

aaaa dddddd
Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2024. 10. 15., 16:45
A HadERŐ című műsor október 15-i adásában folytatódott a Magyar Légierő KC-390-es szállító repülőgépének bemutatása: Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
2024. 10. 22., 15:15
A közös védelmi képességek fejlesztése és a kölcsönös támogatás elengedhetetlen a stabilitás megőrzéséhez Közép-Európában – mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf, a Robert Kaliňák szlovák miniszterelnök-helyettessel folytatott kétoldalú tárgyalása után, Kecskeméten, október 22-én.
2024. 10. 15., 09:09
Gyermekkorukban sokan szeretnének vadászpilóták lenni, de legtöbbjüknek ez nem sikerül, a pályaválasztáshoz érve már régen letesznek ezen álmukról. Vimpek Balázs, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési alapképzési szak, állami légijármű-vezetői szakirány hallgató zászlósa nem ehhez a táborhoz tartozik, ugyanis a közelmúltban nagy lépést tett álmai beteljesüléséért.
2024-10-29 09:36:22
Kezdetét vette a téli menetrendi időszak, amelyben az Air France hat, a KLM pedig egy új célállomást kínál utasainak, és több meglévő útvonalon is bővíti a kínálatot. A KLM valamennyi Boeing 787-es és 777-es repülőgépén bevezeti a Premium Economy szolgáltatást, míg az Air France az év végétől elérhetővé teszi új La Première első osztályát egyes járatain.
2024-10-24 09:15:00
2024. október 2-án, délután került sor Pozsgay Gyula grafikusművész legújabb, immár harmadik történelmi képregénykötetének bemutatójára a kaposvári bibliotékában. A „Láthatatlan ellenség” címet viselő mű minden idők legeredményesebb magyar vadászpilótájának, vitéz Szentgyörgyi Dezső zászlósnak állít emléket.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 10. 30., 22:50
Airton Manuel Rodrigues, a világ harmadik legnagyobb repülőgépgyártó vállalata, az Embraer oktató- és tesztpilótája úgy fogalmazott, az átképzésen részt vevő magyar katonák kiválóan teljesítettek az elméleti és a szimulátoros képzés során.
2024. 10. 28., 11:12
Ebben a bejegyzésben folytatjuk tavasszal megkezdett sétánkat a USS Harry S. Truman repülőgép-hordozó kilenc repülőszázadának gépei között.
2024. 10. 21., 11:48
A hadrendben álló legkisebb forgószárnyas, melynek szerepe mégis nagy.
2024. 10. 18., 11:08
A roncs legértékesebb része a Daimler-Benz 605-ös típusú motor, amelyet három és fél méter mélyről ástak ki.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.