Az ötvenötödik NATO Tiger Meeten tizenöt ország közel száz repülőgépe és helikoptere vett részt, köztük a kecskeméti Pumák ötven fős kontingenssel és öt Gripennel.
A repülőharcászati gyakorlaton a magyarok komplex műveletek és különböző levegő-levegő és levegő-föld feladatok végrehajtását gyakorolták.
A spanyolországi gyakorlaton a magyar kontingenst meglátogatta Ugrik Csaba dandártábornok, az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis parancsnoka is. A gyakorlaton a magyarok összesen 62 órát repültek 50 felszállással.
Kálló Sándor alezredes, a kontingens parancsnoka így értékelte a katonák teljesítményét: "A kontingens remekül helyt állt, minden ránk bízott feladatot végre tudtunk hajtani. A földi kiszolgálásnak, a feladatok magas szintű megtervezésének, a szövetségesi együttműködésnek és a szakmai tudásnak köszönhetően sikeres volt a gyakorlat. A megszerzett tapasztalatoknak nagy hasznát vesszük, biztos vagyok benne, hogy minden résztvevő javára vált ez a sűrű két hét."
Forrás: honvedelem.hu
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Végéhez közeledik az utolsó Mi-17-es szállítóhelikopter aktív szolgálata, melynek kapcsán egy különleges lehetőség várta 2026. június 10-én, szerdán a meghívott sajtósokat és spottereket Szolnok-Szandaszőlős Repülőtéren. Helyszíni fotóinkat mutatjuk Olvasóinknak!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.