A mai napon, 2020. augusztus 18-án a nyugállományú katonák és honvédségi nyugdíjasok találkozója alkalmából a kecskeméti MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázisra látogatott dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter.
A minisztert a Kecskeméti Repülőbázis parancsnoka Ugrik Csaba dandártábornok köszöntötte, a jelen lévő nyugdíjasok dr. Benkő Tibor részletes előadását hallgathatták meg, saját önéletrajzi elemekkel kiegészítve. A prezentáció felölelte a Magyar Honvédség múltjának, jelenének bemutatását, illetve részletesen kitért haderőnk jövőjére, a kutatás-fejlesztés szükségességére is. A miniszter kiemelte, hogy a beszerzett és beszerzendő eszközöket emberek, a katonák kezelik, így mindent meg kell tenni azért, hogy az aktívan rendszerben lévők szeressék munkájukat, munkakörülményeiket, a "honvédelem ügye kiemelt fontosságú üggyé vált". Minden generációt támogatni kell, így nem szabad megfeledkezni a honvédség nyugdíjasairól sem, akik hosszú éveken keresztül szolgálták hazájukat, illetve a katonai pályát még csak most fontolgató fiatalokról sem, akik számára a honvédség által nyújtott kiszámítható életpályamodell és a modern haditechnikai eszközök egyaránt motivációt jelenthetnek.
A Magyar Honvédség a jelenleg is futó Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program keretein belül jelentős fejlesztésen esik át, folyamatosan érkeznek a hírek a újabb beszerzésekről, aláírt szerződésekről, melyek kapcsán a NATO-ban ismét elismerően beszélnek Magyarországról. A beszerzések közül dr. Benkő Tibor kiemelte a tüzérségi eszközöket és a Leopard harckocsit, melyből az első 4 db Leopard 2A4HU már hazánkban van, ezek képezik az átmenetet a leváltásra kerülő T-72-es, illetve a 2023-tól érkező Leopard 2A7+ csúcstechnika között: ahogyan anno a repülő fegyvernemben, úgy most a harckocsizóknál is folyamatosan állunk át a keleti technikáról a nyugatira.
Mint ahogyan arról a közelmúltban már olvashattunk, folyamatosan zajlik a Magyar Honvédség új, Központi Logisztikai és Kiképző Bázisának építése a szentkirályszabadjai repülőtér mellett, a miniszter reményei szerint ennek átadása még idén megtörténhet. A technikai eszközök beszerzése kapcsán kiemelte, hogy a sokat emlegetett rámpás szállítógép még hiányzik, de ez a kategória sem marad ki a légierőnél, ráadásul olyan típus rendszerbe állítására törekszenek, ami a teherszállítási és légi deszantolási feladatok megfelelő ellátása mellett légi utántöltésre is alkalmas lesz.
A Magyar Honvédség meglévő eszközeinek cseréje, az új eszközök beszerzése és a folyamatos fejlesztések mellett kiemelt fontosságú a fiatalok pályára irányítása, felkelteni érdeklődésüket a honvédelem iránt. Az okostelefon ma már mindannyiunk életének része, kiemelten a fiataloké, így fontos, hogy promótáljuk részükre a honvédség fejlődését, táborokat szervezzünk, erősítsük a Honvéd Kadét Programot: a Honvédelmi Minisztérium által támogatott, középiskolások számára nyújtott nevelési program kiemelt fontosságú, a programhoz már csatlakozott középiskolák a program népszerűségéről számolnak be. A kadétprogramok mellett a fiatalok számára is elérhető az önkéntes tartalékos katonai szolgálat, mely nemcsak munka, hanem felsőfokú tanulmányok mellett is végezhető, kiegészítve ezzel a szerződéses és hivatalos állományt.
A jelen lévő, szépszámú nyugdíjas közönség a miniszter előadásában részletes beszámolót hallhatott a nyugállományú katonák helyzetéről is, ők azok, akik komoly áldozatokat hozva szolgálták a nemzetet. Vannak és lesznek új veteránok, vannak 6-8-9 missziót megjárt katonáink, gondoskodni kell a nyugdíjasainkról, támogatni kell a nyugdíjas szervezeteket, új juttatási elemek bevezetését tervezik, melyek a nyugállományúak számára is elérhetőek lesznek (pl. gyógyszertár, könyvesbolt, sport stb.). A mai találkozó a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének és a Honvédségi Nyugdíjas Klubok Országos Szövetségének közös kezdeményezése, hasonló találkozóra már volt példa idén Kaposváron és a jövőben további városokban (Szolnok, Debrecen, Győr, Székesfehérvár, Budapest) is folytódik a honvédelmi nyugdíjasok korosztályát érintő kérdések hasonló formában történő, interaktív egyeztetése.
A fotókat ezúton is köszönjük Müller Dórának, a meghívót pedig a Kommunikációs és Protokoll Alosztályának!
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Magyar Légierőnél: 2024. szeptember 5-én, csütörtökön, megérkezett végleges állomáshelyére, az MH. vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz, a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépe. Helyszíni beszámolónk!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.