Az Emirates, a világ legnagyobb Airbus A380-as és Boeing 777-es üzemeltetője, az óriásgép-pilóták új generációját képezi ki. Bártfai Krisztián, az egykori magyar olimpikon pilóta segítségével összegyűjtöttük, miért is igazi álommunka a világ legnagyobb légitársaságának csapatában lenni!
Bártfai Krisztián volt olimpikon, az Emirates légitársaság magyar kapitánya mesélt a pilóta életről:"Már jó ideje vagyok kapitány az Emiratesnél, és csodálatos karriert futottam be a Boeing 777-es repülőgépeink vezetésével. Az Emiratesé az egyik legfiatalabb flotta az égbolton. Globális hálózatunknak köszönhetően egyik héten San Franciscóba, a következő héten Sydneybe, majd Fokvárosba vagy Koppenhágába repülhetek. A repülőgép- és kabinszemélyzet tagjai magasan képzettek, rendkívül fontos számukra a biztonság. A légkör kollegiális és nagyon élvezzük a valódi csapatmunkát. Ez mind a képzésnek köszönhető - a kiváló oktatóknak, az infrastruktúrának és a szimulátoroknak. Az pedig, hogy Dubajban élhetünk, ebben a fantasztikus, nyüzsgő, kozmopolita városban, ahol kiváló sportlétesítmények, szórakozási lehetőségek, szállodák, pubok és éttermek vannak, az egyszerűen páratlan!"
Az Emirates útvonalhálózata hat kontinensen 140 utas- és teherszállító célállomást foglal magába, amelyeket a légitársaság 266 Airbus és Boeing repülőgéppel, köztük 11 teherszállítóval szolgál ki. A légitársaság jelenleg heti 2100 járatot üzemeltet. A koronavírus járvány enyhülése óta hatalmasra nőtt a kereslet az Emirates szolgáltatásai iránt, amit az is bizonyít, hogy folyamatosan újabb és újabb utasforgalmi célállomások nyitnak újra. Ennek megfelelően a légitársaság pilótákat toboroz és képez ki az óriásgépek vezetésére.
Íme néhány érv, hogy miért érdemes pilótának lenni az Emirates-nél:
Accelerated Command Programme (ACP)
A pilóták közül csak a legkiválóbbaknak jut az a megtiszteltetés, hogy „triplahetest” vagy A380-as óriásgépet vezethessenek. A leendő A380-as kapitányok első tisztként csatlakoznak a légitársasághoz, és átfogó képzésen vesznek részt, hogy megfeleljenek a szigorú biztonsági előírásoknak. Ezt most emelt szintű fizetési csomaggal honorálja az Emirates. A jelentkező pilóták legalább 700 repült órát és két sikeres ismétlődő ellenőrzést követően csatlakozhatnak az úgynevezett Accelerated Command Programhoz. Az Emirates pilótái átlagosan valamivel több, mint egy év alatt érik el ezt a szintet, miközben interkontinentális, hosszú és rövid útvonalakon egyaránt repülnek. Az ACP-t elsősorban olyan tapasztalt Airbus kapitányok számára tervezték, akik jelenleg keskeny törzsű repülőgépeket vezetnek regionális útvonalakon, és egy globális légitársaság égisze alatt szeretnének karriert építeni.
Képzés és szakmai előmenetel
A légitársaság képzési létesítményében 10 repülésszimulátor található az Airbus A380-as és a Boeing 777-es repülőgépekhez. Az Emirates jelentős összegeket fektet a képzési programokba, amelyeket nagy tapasztalattal rendelkező oktatók tartanak speciálisan erre a célra kialakított környezetben. Ez biztosítja, hogy a pilóták, illetve a repülő- és kabinszemélyzet teljeskörűen képzettek legyenek.
Az Emirates 2014 óta üzemeltet járatokat Budapestről, a magyar utazók heti 5 járattal repülhetnek Dubajba és tovább az Emirates hálózatán belül.
Forrás: FLOW PR
Nagyszabású, átfogó gyakorlatot hajtott végre nemzetközi részvétellel a Különleges Műveleti Légi Osztag a Zala vármegyei Sármelléken található Hévíz-Balaton Repülőtéren.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.