Tovább növekszik a rendszeres Boeing 747, ismertebb nevén Jumbo Jet forgalom Ferihegyen. Az azerbajdzsáni Silk Way West Airlines már állandó jelleggel az óriás teherszállító gépeivel szolgája ki a heti két budapesti járatát. A Silk Way West tavaly márciusi érkezése óta megduplázta havi forgalmát a magyar és az azeri főváros között, így jelentősen hozzájárul Magyarország és a Kaszpi-tengeri köztársaság, valamint a Távol-Kelet közötti gazdasági kapcsolatok élénkítéséhez.
Boeing 747-400F típusú óriás teherszállító gépeket állított forgalomba a Silk Way West Airlines a budapesti vonalán. Az azeri teherszállító légitársaság tavaly márciusban indított először járatot Budapest és Baku között, heti két alkalommal. A társaság kétirányú, vagyis import és export lehetőségeket biztosít Budapest és a Kaukázus, illetve Bakun keresztül a Távol-Kelet, Kína és 2014 októbere óta már Dél-Korea között is.
A Silk Way West gyorsan megvetette a lábát a Budapesti piacon: az év második felére már megduplázták a havi forgalmukat, így eseti jelleggel már 2014. év végén is megfordultak Budapesten a társaság nagyobb kapacitású Boeing 747-es gépei. A szállított teheráru-mennyiség gyors növelésével elérték, hogy a Jumbo Jetek mostanra véglegesen átvették a Baku-Budapest járat kiszolgálását. A korábban üzemeltetett Boeing 767-300F gépek maximális teherkapacitása 53 tonna volt, míg a 747-eseké nem kevesebb, mint 113 tonna irányonként.
A Silk Way West teljesítményét a magyar piacon a Budapest Airport is elismerte az elmúlt napokban megrendezett hagyományos éves díjátadó gáláján, ahol az azeri céget a „Legjobban teljesítő új cargo légitársaság” címmel jutalmazta a tavalyi eredményeik alapján. Kossuth József, a Budapest Airport cargo vezetője elmondta: „Minden előzetes várakozásunk beigazolódott a Silk Way West légitársasággal kapcsolatban, hiszen rövid idő alatt nagyon népszerüen lettek a közép-európai régióban. A heti két járat remek lehetőséget jelent a magyar kereskedők számára, hiszen korszerü és gyors összeköttetést nyújtj Magyarország és Azerbajdzsán, illetve a távol-keleti piacok között.”
„Nagyon elégedettek vagyunk a budapesti járatunkkal és folyamatosan összpontosítunk a további fejlesztésekre, valamint az import és export forgalom növelésére.” – mondta el Nidjat Babayev, a Silk Way West európai és ázsiai értékesítésért felelős alelnöke.
A Silk Way Airlines része a 23 különböző céget egyesítő azerbajdzsáni Silk Way csoportnak, amelynek portfóliójába a légi teheráru szállítás mellett beletartozik a repülőtéri földi kiszolgálás és fedélzeti ellátás a legkorszerübb eszközökkel, business jet szolgáltatás, valamint egy jelentős repülőtéri hotel Bakuban. A Silk Way West Airlines a csoport tagjaként saját tulajdonú légiflottát üzemeltet, ami többek között 4 db Boeing 747-400F és 2 db vadonatúj 747-800F gépekből áll, további három pedig 2016 végéig érkezik.
„Bármilyen élethű is a szimulátor, amellyel tizenöt alkalommal repültünk, mégsem közelíti meg a valós repülések adta élményeket” – számolt be élményeiről Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, aki először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.