2024. 11. 03.
Győző
: 408 Ft   : 376 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Készülhet az 5. generációs, indiai harci repülőgép prototípusa

Készülhet az 5. generációs, indiai harci repülőgép prototípusa
JETfly  |  2024. 03. 19., 15:54
Készülhet az 5. generációs, indiai harci repülőgép prototípusa

A közelmúltban számoltunk be lapunkon az ötödik generációs, török KAAN első repüléséről, most pedig egy újabb hazai fejlesztésről számolhatunk be, méghozzá Indiából, ahol zöld utat kapott az AMCA projektje.

Az AMCA (Advanced Medium Combat Aircraft) projektje már nem számít újdonságnak Indiában, hiszen a fejlesztésről 2010-ben számoltak be először a hírportálok, akkor a hazai programot párhuzamosan indították el a közös orosz-indiai FGFA projektjével, mely az orosz Szu-57-es (T-50) alapjain fejlesztette volna ki az új típust. India 2018-ban szállt ki ebből az együttműködésből és azóta már csak az AMCA-ra fókuszálnak.

Friss hír az AMCA-ról, hogy a Biztonsági Kabinet is jóváhagyta a DRDO (Defence Research and Development Organisation – Védelmi Kutatás-Fejlesztési Szervezet) projektjét, melynek keretein belül megkezdődhet a prototípus legyártását megelőző tervezési és fejlesztési folyamat a magán- és az állami szektor szervezeteivel együttműködve. Az AMCA projekt várhatóan számos munkalehetőséget teremt, és fellendíti a hazai hadiipart.

A projekt során a prototípust a hazai ipar, köztük a Hindustan Aeronautics Limited (HAL) gyártja le, megvalósítva ezzel a kormány azon törekvését, mely a hazai technológiák és a hadiipar fejlesztését célozza.

Az AMCA várhatóan 2030 után kezdheti meg a tényleges szolgálatát: a tervek szerint az első két század repülőgépeit még GE-414 hajtóművekkel fogják gyártani, miközben már folynak a tárgyalások a még erősebb erőforrások fejlesztéséről a fennmaradó századok számára.

India meglévő Szu-30MKI flottáját váltaná le az új, többfeladatú típussal, tervezetten 7 századot állítanának fel. A hírportálok kétféle változatról írnak: a Mark-1 jelzésű vonatkozik az ötödik generációs, míg a Mark-2 a hatodik generációs típusra.

Forrás: https://economictimes.indiatimes.com/

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!
Ha lemaradt volna erről:

Még több friss hír

2024. 10. 15., 16:45
A HadERŐ című műsor október 15-i adásában folytatódott a Magyar Légierő KC-390-es szállító repülőgépének bemutatása: Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
2024. 10. 22., 15:15
A közös védelmi képességek fejlesztése és a kölcsönös támogatás elengedhetetlen a stabilitás megőrzéséhez Közép-Európában – mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf, a Robert Kaliňák szlovák miniszterelnök-helyettessel folytatott kétoldalú tárgyalása után, Kecskeméten, október 22-én.
2024. 10. 15., 09:09
Gyermekkorukban sokan szeretnének vadászpilóták lenni, de legtöbbjüknek ez nem sikerül, a pályaválasztáshoz érve már régen letesznek ezen álmukról. Vimpek Balázs, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar állami légiközlekedési alapképzési szak, állami légijármű-vezetői szakirány hallgató zászlósa nem ehhez a táborhoz tartozik, ugyanis a közelmúltban nagy lépést tett álmai beteljesüléséért.
2024-10-29 09:36:22
Kezdetét vette a téli menetrendi időszak, amelyben az Air France hat, a KLM pedig egy új célállomást kínál utasainak, és több meglévő útvonalon is bővíti a kínálatot. A KLM valamennyi Boeing 787-es és 777-es repülőgépén bevezeti a Premium Economy szolgáltatást, míg az Air France az év végétől elérhetővé teszi új La Première első osztályát egyes járatain.
2024-10-24 09:15:00
2024. október 2-án, délután került sor Pozsgay Gyula grafikusművész legújabb, immár harmadik történelmi képregénykötetének bemutatójára a kaposvári bibliotékában. A „Láthatatlan ellenség” címet viselő mű minden idők legeredményesebb magyar vadászpilótájának, vitéz Szentgyörgyi Dezső zászlósnak állít emléket.
   MÁSOK ÍRTÁK
2024. 10. 30., 22:50
Airton Manuel Rodrigues, a világ harmadik legnagyobb repülőgépgyártó vállalata, az Embraer oktató- és tesztpilótája úgy fogalmazott, az átképzésen részt vevő magyar katonák kiválóan teljesítettek az elméleti és a szimulátoros képzés során.
2024. 10. 28., 11:12
Ebben a bejegyzésben folytatjuk tavasszal megkezdett sétánkat a USS Harry S. Truman repülőgép-hordozó kilenc repülőszázadának gépei között.
2024. 10. 21., 11:48
A hadrendben álló legkisebb forgószárnyas, melynek szerepe mégis nagy.
2024. 10. 18., 11:08
A roncs legértékesebb része a Daimler-Benz 605-ös típusú motor, amelyet három és fél méter mélyről ástak ki.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.