2025. 06. 23. hétfő
Zoltán
: 404 Ft   : 352 Ft Benzin: 625 Ft/l   Dízel: 687 Ft/l   Írjon nekünk HADITECHNIKA

Az Indiai Légierő kikonzervált MiG-29-eseket venne az oroszoktól

Az Indiai Légierő kikonzervált MiG-29-eseket venne az oroszoktól
JETfly  |  2019. 02. 22., 10:48
Az Indiai Légierő kikonzervált MiG-29-eseket venne az oroszoktól

A szükség nagy úr: amíg az indiai politikusok a Rafale-üzlet miatt marják egymást és közben egymás után vonnak ki egész repülőszázadokat a hadrendből, az Indiai Légierő keresi a megoldást és talált is – olyan MiG-29-eseket vásárolna az oroszoktól, amelyek még a típus első szériájából kerültek ki és több évtizede le voltak konzerválva.

Az ötletet a Jaguár-flotta életrekeltése adta, ugyanis az indiai Jaguárok üzemben tartásához 35 darab kiszuperált Jaguárt vásároltak Franciaországból, az Egyesült Királyságból és Ománból, majd ezek kannibalizációjával megpróbálják levegőben tartani a 115 darabos indiai Jaguár-flottát.

Az orosz MiG-29-esekkel azonban más a terv – ezeket teljesen fel akarják újítani és teljes értékű vadászgépeket akarnak építeni belőlük. Jelenleg az Indiai Légierő 62 darabos MiG-29-es kontingensének felét már modernizálták – erről még 2008-ban kötöttek szerződést és pillanatnyilag „csupán” öt évvel kullognak az eredeti ütemterv után. A modernizálás célja a légifölény-vadász szerepkörből felfejleszteni a MiG-eket többfeladatú harci gépekké, amelyek a klasszikus levegő-levegő szerepkör mellett már képesek lennének teljes harcértékű levegő-föld bevetésekre is, irányított rakéták és „okos bombák” alkalmazásával. A modernizálás során az élettartamot is kitolnák az eddigi 25év/2 500 óráról 40 év/3 500 órára.

Az orosz partner kedvező áron kínálja a 21 darab repülőgépet. Ezek a szerkezetek ugyan a 80-as években kerültek ki a gyárból, de soha nem repültek és az indiai fél szakemberei szerint kiváló kondícióban vannak a fődarabok és a sárkányszerkezetek is.

India 36 darab Rafale-t is vásárolt Franciaországtól, melyek 2019-2022 között érkeznének meg. Ezek azonban nem oldják meg az Indiai Légierő gondját, mivel a jelenlegi 31 repülőszázad helyett legalább 42 század erőre lenne szükségük a kínai és pakisztáni „fenyegetés” ellensúlyozására.  Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy 2024-ig 6 század MiG-21-est és MiG-27-est kell kivonniuk, mivel véglegesen elöregedtek a gépek. A hazai gyártású Tejas vadászgépekból eddig összesen 12 darabot sikerült még csak legyártani, a megrendelés összesen 123 darabra szól – ezek még a Mark-1A szériából kerülnének ki, csupán 40 darab lenne a felturbózott változat. Amennyiben az elvárásoknak megfelelnének, az Indiai Légierő további 201 darab Tejas Mark-II vadászgépet rendelne – ezek már teljesen modernizált, többfeladatú repülőgépek lennének, a kor követelményeinek megfelelő képességekkel (megnövelt fegyverterhelés, jóval több üzemanyag-tartalék, modern radar és avionika, valamint erősebb hajtómű).

A balesetben elvesztett Szu-30MKI-k helyett további kilenc Szuhojt is vásárolna India. Jelenleg egyébként 249 darab Szuhojt tart hadrendben az Indiai Légierő és ez a szám 272-re fog nőni, amint a HAL legyártja a hiányzó darabokat.

Forrás: https://timesofindia.indiatimes.com

Ha tetszett a cikk, kövesse
a JETflyt a Facebookon!

Még több friss hír

2025-06-20 07:00:00
Kellemes nyári hétvégére készült mindenki. Tervezgettük mivel is teljenek az elkövetkező napok. Volt, aki a strandolást favorizálta, más egy közös focimeccs nézésre invitálta barátait és páran a borutcában szerettek volna bort kóstolni. Már előre éreztük a finom vörös bor izét, mikor csörgött a telefon. A telefon most nem a jó barát szerepét játszotta. Rossz hírt közölt. Fehérgyarmat közelében lezuhant a Magyar Honvédség L-39 Albatros típusú repülőgépe és a fedélzetén repülők életüket vesztették. A gondolatban kortyolt bor íze rögtön megkeseredett és az eltávozott pilótákra, barátokra, Janicsek Andrásra és Ignácz Zoltánra gondoltunk.
   MÁSOK ÍRTÁK
2025. 06. 23., 09:56
A repülőkiképzés egyik legfontosabb és leginkább költséghatékony eleme a szimulátorok alkalmazása, ugyanis a bonyolult légijárművek irányításának elsajátítása biztonságos környezetben, a földön történik, ahol bármikor újra lehet kezdeni az elrontott repülést.
2025. 06. 20., 09:30
Az MH Kiss József 86. Helikopterdandárnál rendszeres kiképzési repülésekkel tudják biztosítani, hogy minden körülmények között bevethető képességet adjanak.
2025. 06. 18., 10:48
Magyar eszközökkel, magyar légtérben és magyar oktatói gárdával folytatódik a hazai vadászpilóták képzése. A nemzetközileg megnövekedett presztízsű katonai szakma utánpótlásáról és az újonnan beszerzett kiképző gépekről beszélgettek a Spirit FM Katonadolog műsorának legutóbbi adásában.
2025. 06. 17., 12:39
Kiemelt látogatói nap a Saber Guardian 2025 nemzetközi gyakorlaton.

  Legfrissebbek most

  HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!

E-mail cím:

Megszólítás:


A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.

Feliratkozás most

  Háború Művészete magazin

A II. világháború csendes-óceáni hadszínterét kezdetben a japán flotta uralta. A Pearl Harbor utáni hónapok a nyugati szövetségesek számára valóságos vesszőfutást jelentettek, amelynek során számos hadihajót és tengerészek ezreit vesztették el.