Kína a közelmúltban megrendezett Dubai Airshow-2015 repülési szalon keretében jelentette be, hogy megkötötte az első szerződést a kínai-pakisztáni együttműködésben készülő JF-17 Thunder harmadik félnek történő eladásáról. Napjainkban a típus a Pakisztáni Légierő állományában áll szolgálatban.
A kínai AVIC CATIC (China National Aero-Technology Import & Export Corporation) valamint a PAC (Pakistan Aeronautical Complex) képviselői úgy nyilatkoztak, hogy a tervek szerint 300 JF-17 Thundert kívánnak értékesíteni.
A gyártók szerint a repülőgép bizonyította, hogy képes földi és légi célok megsemmisítésére, ugyanakkor költséghatékony megoldás a vásárlók számára. A Pakisztáni Légierő helyettes marsallja, Arshad Malik elmondta, hogy Pakisztán már 60 Thundert vásárolt és további negyvenet szándékozik. Malik beszélt arról is, hogy a JF-17-est hamarosan harci körülmények között is bevetik.
Arról nem közöltek információt, hogy konkrétan mely ország a vásárló, azonban a típus iránt korábban Algéria, Argentína, Banglades, Burma, Egyiptom, Irán, Libanon, Malajzia, Marokkó, Nigéria, Uruguay és Srí-Lanka is érdeklődést mutatott. A géppel elsősorban a fejlődő-, valamint harmadik világbeli országokat célozzák meg a gyártók, amelyek nem rendelkeznek elegendő forrásokkal fejlettebb és drágább gépek beszerzésére, azonban mindenképpen új harci gépekkel akarják fejleszteni légierejüket.
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Magyar Légierőnél: 2024. szeptember 5-én, csütörtökön, megérkezett végleges állomáshelyére, az MH. vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz, a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépe. Helyszíni beszámolónk!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.