Argentína, Mexikó, valamint Peru is intenzíven érdeklődik az KAI (Korea Aerospce Industries) vállalat által fejlesztett FA-50 típusú könnyű harci repülőgép beszerzése és esetleges hadrendbe állítása ügyében – írja a thaimilitaryandasianregion.wordpress.com.
A vállalat bemutatta a típust a nemrégen, Peruban megrendezett SITDEF 2017 elnevezésű szakkiállításon is. Az FA-50 nem más, mint a T-50 Golden Eagle típusú kiképző repülőgép felfegyverzett verziója. Információk szerint, a Perui Légierő 24 darab FA-50-es vásárlásának kérdését vizsgálja. Jason Ahn, a KAI vállalat vezető-menedzsere az ügyben azt nyilatkozta, hogy Perunak ismét fel van ajánlva az a lehetőség, mint a korábban beszerzett, szintén koreai fejlesztésű KT-1P kiképzőgépek ügyében is, hogy helyben legyárthassák a gépeket.
Napjainkban a Perui Légierő kiképzőgépe, az MB339A már üzemidejének végén jár, így a pilóták kiképzése napról-napra nehezebbé válik. Információk szerint, a latin-amerikai ország a repülőgép kedvező beszerzési ára és a modern, magas technológiai színvonal miatt dönthet az FA-50 mellett. A Korea Aerospace Industries (KAI) és az amerikai Lockheed Martin kooperációjában készült FA-50-esekből és T-50-esekből az elkövetkezendő 30 év során közel 1 000 darab eladásával számolnak.
Forrás: bastion-karpenko.ru
„Bármilyen élethű is a szimulátor, amellyel tizenöt alkalommal repültünk, mégsem közelíti meg a valós repülések adta élményeket” – számolt be élményeiről Asztalos István alezredes, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár repülésbiztonság főnöke, aki először emelkedhetett a magasba az első magyar KC-390 Millennium szállítógéppel.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.