2013. június 26-án, a Boeing Everettben található üzemében megkezdték az Egyesült Államok légierejének készülő első KC-46A típusú légi utántöltő repülőgép szárnyának összeszerelését. A gyártási folyamat elindítása mérföldkő a tanker program életében, amely 179 darab repülőgép legyártását foglalja magába, az elkövetkező mintegy 14 évben.
A Boeing dolgozói egyúttal felkészültek a következő generációs tanker első, illetve hátsó törzs szekcióinak összeszerelésére is. A KC-46A alapja a polgári forgalomban használt 767-200ER típus, amelynek sárkányszerkezete már bizonyított mind a személy-, mind pedig a teherszállítás terén és amelyből a Boeing 1 050 darabot adott el szerte a világon. John Thompson, az Egyesült Államok légierejének vezérőrnagya elmondta, hogy a légierő örömmel konstatálta az első repülőgép gyártásának megkezdését és a Boeing jelentős előrelépéseit a KC-46A fejlesztési programjában.
Előreláthatólag novemberre fejeződnek be a szerelési munkálatok és januárban gördül ki a gyártósorról az első repülőgép. Jövő év júniusában kezdődik a repülőgép katonai rendszereinek beépítése és tesztelése, a Seattle-ben található Boeing Field repülőtéren. A tervek szerint az első repülést 2015 elején fogja végrehajtani a típus és 2016-ban kerül sor az első repülőgép átadására a légierő számára. A Boeing előzetes kalkulációi szerint tartani tudja a szerződésben foglaltakat, amely szerint 2017-ig legyártja és átadja a repülőgép 18 példányát, valamint a teljes 179 darabos megrendelést 2027-ig teljesíti.
Újabb mérföldkövet jelentő esemény a Magyar Légierőnél: 2024. szeptember 5-én, csütörtökön, megérkezett végleges állomáshelyére, az MH. vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz, a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépe. Helyszíni beszámolónk!
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.