A napokban jelentek meg az egyik kínai blogon, nevezetesen a bbs.tiexue.net-en, egy új kínai vadászgépről készült fényképek, mely nagyban hasonlít az amerikai F-22-re és az F-35-re is. A Flightglobal információi szerint, az új vadászrepülőgép a J-21-es nevet kapta. Egy sor kínai fórum azonban további neveket említ, mint a J-21, a J-31 vagy F-60. Egy dolog azonban biztos, Kína egyelőre nem hozott nyilvánosságra semmilyen pontos anyagot a repülőgép terveiről, illetve annak megnevezését sem erősítette meg.
A képek alapján megállapítható, hogy a J-21-es szintén dupla függőleges vezérsíkkal rendelkezik, mint az F-22-es és az F-35-ös. Továbbá a levegőbeömlő is kísértetiesen hasonlít az F-35-ösére, azonban különböznek a hajtómüvek számában, a J-21-es kéthajtómüves típus. A Flightglobal továbbá arról is beszámolt, hogy az új repülőgépben elképzelhető, hogy RD-93 típusú hajtómüvek vannak, mely alapjában véve a JF-17-esnek készült.
A hajtómüvei nem tolóerővektorosak, mint az F-22-eseké, illetve az első futómü kialakítása okod ad azt feltételezni, hogy a repülőgépet később repülőgép-hordozón is üzemeltethetik. Kínának jelenleg még nincs repülőgép-hordozója, azonban információk szerint 2012 végére hadrendbe állhat az ex-Varjag, azaz a Shi Lang, mely a teljes bevethetőséget elképzelések szerint 2017-re éri el.
A Kínai Népi Felszabadító Hadsereg Légiereje jelenleg számos orosz és ukrán fejlesztésü típust, illetve azok másolatát üzemelteti, többek között a J-7-est, a H-6-os, az Y-5-ös, 7-est és 8-ast, melyek a MiG-21-es, a Tu-16-os, az An-2-es, az An-24-es és az An-12-es másolatai.
A Honvéd high-tech magazin új epizódjában közelebbről is megismerkedhetünk a Magyar Légierő első KC-390-es szállító repülőgépével, mely 2024. szeptember 5-én érkezett meg végleges állomáshelyére, az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandárhoz.
Amennyiben feliratkozik alkalmi hírlevelünkre, postafiókjába küldjük a legfrissebb híreket!
E-mail cím:
Megszólítás:
A hírlevél feliratkozáshoz el kell fogadni a feltételeket.